کد خبر: ۷۲۴۵۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
کد خبر : ۷۲۴۵۵۶۷

مسوول اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی ایرانشهر گفت: بارش‌های خوب باران در فصل پاییز و زمستان باعث رونق کشت محصولات کشاورزی در این شهرستان شده است.

بارش‌های خوب باران نوید بخش رونق کشاورزی در ایرانشهربه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، علی شریعتمداری مسوول اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی ایرانشهر  اظهار داشت: بر خلاف سال‌های گذشته امسال شاهد بارندگی‌های بسیار خوبی در حوزه ایرانشهر بودیم که بخش مهمی از نیازهای آبی منطقه در بخش کشاورزی را برای سالجاری تامین کرده است.

او با بیان اینکه بارش‌های خوب پاییزی امسال برای گندم زارهای منطقه بسیار حائز اهمیت بوده است گفت: بهترین موقع بارندگی برای رونق کشاورزی شهرستان درماه‌های آبان و آذر یعنی هنگام کاشت این محصول راهبردی است.

مسوول اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایرانشهر با اشاره به اینکه امسال بیش‌از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به کشت گندم اختصاص یافته است اظهار داشت: ظرفیت‌های کشاورزی نشان می‌دهد ایرانشهر یکی از قطب‌های تولید کننده گندم در سیستان و بلوچستان است.

او  بیان کرد: ایرانشهر با وجود وسعت زمین‌های کشاورزی، تنوع آب و هوایی، نیروهای بالقوه و ارزان، غنای آب‌های زیر زمینی و زمین‌های حاصلخیز برای توسعه کشاورزی بسیار مستعد است.

شریعتمداری متوسط برداشت گندم در ایرانشهر را ۳.۵ تا چهار تن در هکتار اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود از این سطح زیر کشت بیش‌از ١٠ هزار تن گندم برداشت شود.

او با بیان اینکه بیش‌از هزار نفر در کار کاشت و برداشت گندم در ایرانشهر مشغول بکار هستند، گفت: کشت گندم در آبان و برداشت آن از اردیبهشت سال آینده آغاز می‌شود.

مسوول اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی ایرانشهر اظهار داشت: سرسبزی مزارع گندم در این فصل از سال که همه جا سرما و یخبندان حاکم است نشان از بهاری بودن فصل سرما در این شهرستان دارد.

او  بیان کرد: ارقام گندم کشت شده در ایرانشهر شامل چمران ۲، مهرگان، افق، ارگ و شوش است.

ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر