کد خبر: ۷۲۴۵۵۹۶
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
کد خبر : ۷۲۴۵۵۹۶
گروه : سمنان » سمنان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه مجمع اساتید قرآنی استان سمنان یک ظرفیت فرهنگی است، گفت: توسعه فعالیت‌های قرآنی یکی از رسالت‌های این مجمع است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حجت‌الاسلام علی شکری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در نشست مجمع اساتید قرآنی استان سمنان بابیان اینکه گام دوم انقلاب، منشأ راه فعالان فرهنگی و دینی است و باید بتوانیم برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و هنری در سطح استان را مبتنی بر همین اصل تدوین کنیم، گفت: استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، مذهبی، مردمی و … در این راه می‌تواند به‌مثابه یک تسهیل‌گر عمل کند.

او افزود: مجمع اساتید قرآنی استان سمنان جمعی از مدرسان و معلمان قرآنی است که به‌صورت خودجوش برای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی شکل‌گرفته و سال‌ها است فعالیت داشته و در این بستر چهره‌سازی از اساتید، قدردانی از آن‌ها و همچنین توسعه فرهنگ قرآنی را دنبال می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان، بابیان اینکه مجمع اساتید قرآنی در سال‌های اخیر پیرو سیاست‌های خود سه مراسم تجلیل از چهره‌های قرآنی استان را برگزار کرده است، بیان داشت: هدف از این برنامه‌ها تقدیر از خدمات اساتید قرآنی و معرفی چهره‌ها و خدمات آن‌ها به جامعه مذهبی استان است.

شکری افزود: در این راه سازمان تبلیغات اسلامی نقش بسترسازی و حلقه اتصال مجمع اساتید است و تلاش دارد هرساله دستگاه‌های مرتبط و ذی‌ربط مانند آموزش‌وپرورش، دارالقرآن الکریم، استانداری و فرمانداری‌ها، نهاد‌های فرهنگی و … را گرد هم آورد تا حول فعالیت‌های قرآنی اتفاقات خوبی رقم بخورد.

او بابیان اینکه جامعه نیازمند الگوسازی متناسب با زمان دارد، تاکید کرد: جهان تشیع شخصیت‌ها و الگو‌های دینی بزرگی دارد، اما باید دانست که جامعه متناسب به زمان نیازمند الگوسازی دارد امروز به نظر می‌رسد الگو‌هایی بر جامعه حاکم شده‌اند که ویژگی‌ها و شایستگی‌های الگو‌های مرجع را ندارند که این امر یک تناقضی را ایجاد کرده است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر