کد خبر: ۷۲۴۵۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
کد خبر : ۷۲۴۵۶۰۹
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران مطرح شد؛

موهبتی از اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در تمام مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

جنیدی/ اجرای نسخه نویسی الکترونیکی در تمام مراکز ارائه دهنده خدمات سرپایی تا سال ۱۴۰۰/ اجرای طرح استحقاق سنجی در ۱۰ هزار داروخانه طرف قرارداد هنگام تایید دارو‌های گران قیمت

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،، با اشاره به نسخه‌نویسی الکترونیکی اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در سامان بیمه سلامت حذف تدریجی دفترچه‌های کاغذی بیمه و کاهش کاربرد آن است و این کار از طریق اجرای طرح استحقاق سنجی با استعلام بر خط اطلاعات هویتی بیمه شدگان و همچنین افراد مراجعه کننده به بانک‌های اطلاعاتی صندوق‌های بیمه‌گر انجام می‌شود و این اقدامات باعث حذف یا کاهش کاربرد دفترچه‌های کاغذی بیمه می‌شود.
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در حال حاضر سامانه رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری در بیمه سلامت تولید و به صورت پایلوت در استان اصفهان اجرا می‌شود و زیرساخت‌های آن برای استقرار در تمامی استان‌های کشور تا پایان سال در سازمان بیمه سلامت فراهم شده است.
 
موهبتی افزود: رسیدگی الکترونیکی به اسناد در بیش از ۴۰۰ بیمارستان عملیاتی شده است و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته تا پایان سال اسناد به صورت الکترونیکی از سوی تمامی بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی  ارسال و بررسی می‌شوند.

او ادامه داد: رسیدگی به استاد بیمارستان به صورت الکترونیکی باعث می‌شود که زمان بررسی آنها از ۳ ماه به کمتر از ۳۰ روز برسد و راه اندازی سامانه رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری باعث صرفه جویی ۸۵ درصدی در مصرف کاغذ می‌شود.
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: بیمه سلامت در راستای استقرار بند ج ماده ۷۰ برنامه ششم پایگاه برخط بیمه شده را با هدف مدیریت منابع و ارتقا کیفیت خدمات همچنین توسعه پوشش بیمه‌ای تمام افراد به یک جامعه راه‌اندازی کرده است که بر اساس قانون این سامانه به منظور خرید تجهیزات پردازشی شبکه مورد بهره برداری قرار گرفته است.
موهبتی بیان کرد: با حذف دفترچه کاغذی از طریق استحقاق سنجی و ارزیابی وسیع امکان رهگیری اطلاعات و خدمات ارائه شده به بیمه شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های سراسر کشور مهیا می‌شود و این کار باعث ارتقا کارایی، بهره وری، کنترل و نظارت بر امور مختلف خواهد شد.

او تاکید کرد: پرداخت و دریافت مالی بیمار در یک فرآیند کاملا شفاف با استفاده از سرویس استحقاق سنجی انجام می‌شود و در حال حاضر این نوع خدمت در ۶۰۵ بیمارستان دولتی و ۱۰ هزار داروخانه طرف قرارداد با بیمه سلامت انجام می‌شود، همچنین این طرح در زمان تایید دارو‌های گران قیمت استفاده شده و بیش از ۲ هزار مطب از سرویس استحقاق سنجی هنگام نسخه نویسی الکترونیکی بهره می‌برند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: طرح استحقاق سنجی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام خدمات درمانی ارائه دهنده خدمات سرپایی انجام می‌شود.

موهبتی یادآوری کرد: در نسخه نویسی الکترونیکی هزینه‌ها کنترل و از ارائه خدمات خارج از استاندارد‌های مصوب و خطوط راهنمای درمان جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر