کد خبر: ۷۲۴۵۶۴۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
کد خبر : ۷۲۴۵۶۴۰

رئیس شرکت توزیع برق خلخال گفت: با بازگشایی راه‌های مسدود شده روستایی و اعزام گروه‌های امدادی برق به مناطق روستایی مشکل قطعی برق شهر هشجین و ۳۶ روستای این شهرستان برطرف شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، فرشاد سیدی، رئیس شرکت توزیع برق خلخال گفت: با بازشدن راه‌های مسدود شده از برف روستایی شهرستان امکان حضور ماموران امداد شرکت برق خلخال برای اتصال مجدد جریان برق فراهم شده و هم‌اکنون برق ۱۰ روستا که از آغاز بارش‌های سنگین برف توام با کوالاک شدید قطع شده بود، برقرار شده است.

او اظهارداشت: در جریان بارش سنگین برف هفته جاری برق شهر هشجین و ۳۰ روستای تابعه بخش خورش‌رستم و همچنین ۶ روستای واقع در بخش مرکزی این شهرستان قطع شده بود که هم‌اینک برق همه مناطق روستایی وصل شده است.

رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان خلخال نیز با بیان اینکه آب شرب تعدادی از روستا‌های این شهرستان که تجهیزات آبرسانی آن‌ها با برق کار می‌کند به علت قطعی برق از کار افتاده و آب شرب آن‌ها قطع شده بود، گفت: مشکل قطعی آب در ۱۳ روستای این شهرستان با وصل مجدد جریان برق برطرف شده است.

سیدمحمد دیباج لطیفی افزود: مشکلات قطعی برق برخی روستا‌های بخش مرکزی، خورش‌رستم و شاهرود خلخال به علت قطع برق تجهیزات پمپاژ آب شرب و ناشی از بارش سنگین و بی‌سابقه برف، قطع شده بود که این مشکل در حال برطرف شدن در سه روستای باقیمانده خانقاه بفراجرد و زاویه سادات به علت قطع برق و همچنین روستای لنبر به علت ترکیدگی تجهیزات پمپاژ ناشی از افت دمای هوا به ۳۰ درجه زیر صفر است.

او افزود: برخی از چشمه‌ها نیز یخ زده بود که با تلاش ماموران این شرکت در روستا‌های لرد، خانقاه بفراجرد، قوسجین، زاویه سادات، طولش و لنبر مشکل یخ‌زدگی تجهیزات آب‌رسانی برطرف شد.

فریدون بابایی، فرماندار و رییس مدیریت بحران خلخال هم با تقدیر از تلاش شبانه‌روزی شرکت‌های توزیع برق و آب و فاضلاب روستایی این شهرستان در برقراری مجدد جریان برق و آب در مناطق مختلف روستایی منطقه افزود: حضور به موقع ماموران این شرکت‌ها با وجود شرایط نامساعد جوی مانع از بروز بحران ناشی از قطع برق و آب شد.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر