کد خبر: ۷۲۴۵۶۶۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
کد خبر : ۷۲۴۵۶۶۰

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: راه ارتباطی ۸۵۱ روستای استان اردبیل که به علت بارش برف و کولاک مسدود بود بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، فرهاد عبدالعلی‌پور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خلخال گفت: با تلاش راهداران ۸۵۱ روستای این استان برف روبی و بازگشایی شده و تردد خودرو‌ها در جریان است و راه ۲۵۵ روستا در مناطق مختلف استان از جمله شهرستان خلخال مسدود بوده و تلاش راهداران برای بازگشایی مسیر‌های مسدود روستایی همچنان ادامه دارد.

او افزود: بارش برف و کولاک در روز‌های گذشته موجب مسدود شدن راه ارتباطی هزار و ۱۶۰ روستای استان شده و راهداران برای بازگشایی راه‌های باقیمانده تلاش می‌کنند، ولی ادامه کولاک برف مانع از بازگشایی ۲۵۵ راه باقیمانده روستایی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با بیان اینکه راه ارتباطی ۸۰ روستای خلخال باز و راه ۶۵ روستای این شهرستان همچنان مسدود است، اظهارداشت: برخی از راه‌های روستایی استان به علت کولاک شدید برای چندمین بار بازگشایی و دوباره مسدود شده است.

عبدالعلی پور با بیان اینکه تمام راه‌های اصلی استان باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد، افزود: راهداران تلاش می‌کنند تا راه‌های ارتباطی روستا‌های مسدود شده را بازگشایی کنند و به احتمال زیاد تا سه روز آینده راه‌های ارتباطی تمامی روستا‌های استان باز خواهد شد.

او با تقدیر از همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در کمک به ارسال ماشین‌آلات سنگین برف‌روبی برای برف‌روبی و بازگشایی معابر شهری و راه‌های روستایی خلخال اضافه‌کرد: در بیشتر مناطق استان شاهد بارش برف بودیم، ولی بیشترین بارش برف در شهرستان خلخال است که ارتفاع آن در سطح شهر ۱۵۰ سانتیمتر و راه‌های روستایی و همچنین گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم بیش از چهار متر گزارش شده است.

عبدالعلی‌پور همچنین با اشاره به نامساعد بودن شرایط جوی از شهروندان استان خواست تا از سفر‌های غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت با رعایت سرعت مطمئنه خودرو‌های خود را به تجهیزات ایمنی از جمله زنجیرچرخ مجهز کنند.

او اظهارداشت: از زمان آغاز بارش برف در استان اردبیل در چند روز گذشته به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از مسافران و سرنشینان خودرو‌های در راه مانده امدادرسانی شده و ۵۰۰ نفر نیز در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و بین راهی استان اسکان داده شدند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر