کد خبر: ۷۲۴۵۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
کد خبر : ۷۲۴۵۶۶۷
رئیس دفتر رئیس جمهور:

واعظی گفت: افتتاح پروژه های بزرگ حاکی از پوچی ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر فلج شدن اقتصاد ایران به دلیل تحریم‌ها است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، در آئین افتتاح فاز سوم خط اول قطار شهری تبریز خطاب به مقام‌های آمریکایی گفت: بدانید این مردم، مردم مقاومی هستند و شما نمی‌توانید با فشار حداکثری به هدفی که دنبال می‌کردید، برسید.

او با بیان اینکه تحریم کنندگان به زعم خود فکر می‌کردند با تحریم حداکثری بتوانند ظرف سه ماه نظام دیگری را بر سر کار بیاورند، اظهار کرد: ما از همه فشار‌ها عبور کردیم و کشور و مردم در همه صحنه‌ها نشان دادند می‌توانند دشمن را شکست دهند.

واعظی افزود: مردم آذربایجان همیشه در اموری که به امنیت کشور مربوط می‌شود، پیشتاز بوده اند و در دادن پیام به دیگر استان‌ها نیز تاثیر گذار هستند؛ آنان امسال در راهپیمایی ۲۲ بهمن زیر برف و در برودت هوا نشان دادند که پای آرمان‌های نظام ایستاده اند.

او با بیان اینکه خوشحالم که امروز برای چندمین بار به تبریز سفر کرده ام، اظهار کرد: از سوی هیات دولت و رئیس جمهور از زحمات و تلاش‌هایی که برای قطار شهری تبریز به خصوص اقداماتی که در دو سال گذشته برای تامین مالی آن انجام شده است، تشکر می‌کنم.

او افزود: همبستگی خوبی در آذربایجان شرقی وجود دارد و از زمان انتصاب امام جمعه جدید تبریز هم شاهد همبستگی و انسجام خوبی در استان هستیم و همچنین شاهد دلسوزی‌های استاندار نیز هستم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه خوشبختانه شاهد این هستیم که هر سه ماه یک بار بخشی از قطار شهری تبریز به بهره برداری می‌رسد، ادامه داد: این نوید خوبی است که با توجه به شرایط کلانشهر‌های ما، این گونه تسهیلات برای مردم فراهم می‌شود.

واعظی با بیان اینکه امروز یکی از مشکلات جدی ما آلودگی هوا و محیط زیست است، اضافه کرد: قطار شهری تاثیر زیادی بر کاهش آلودگی و تسهیل رفت و آمد شهروندان دارد.

او خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم این پروژه ۱۶ ساله با همین قوت یکی دو سال گذشته، ادامه یابد.

واعظی اضافه کرد: آذربایجان شرقی استانی است که فعالیت‌های مختلفی در آن در جریان است و در دهه فجر ۶ هزار میلیارد تومان پروژه در آن افتتاح شده که این تحول خیلی بزرگی برای استان است.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: امسال رئیس جمهور ۲ بار به آذربایجان شرقی سفر کردند که در یک سفر ۱۰ هزار میلیارد تومان و در سفر دیگر ۱۲ هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری رسید.

او ادامه داد: امسال در آذربایجان شرقی ۲۸ هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری رسید و این امر حاکی از پوچی ادعای برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر فلج شدن اقتصاد ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر