کد خبر: ۷۲۴۶۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
کد خبر : ۷۲۴۶۱۸۷
تمدن در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

استاندار سابق تهران گفت: مجلس تجلی اراده و خواست ملت برای تعیین سرنوشت خودشان در مسائل مختلف است.

تمدن استاندار سابق تهران در گفتگو با گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم که در روز ۲ اسفند برگزار می‌شود، اظهار کرد: مجلس تجلی اراده و خواست ملت  برای تعیین سرنوشت خودشان در موضوعات و مسائل مختلف است.

وی افزود: باید به این موضوع توجه کنیم اگر انتخابات تجلی اراده مردم است شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود که همه دیدگاه‌ها احساس کنند که می‌توانند در آینده حاکمیت نقش داشته باشند لذا تاجایی که امکان پذیر است باید انتخاب مردم را گسترده‌تر کنیم، بنابراین هرچه محدودیت در انتخاب و سلیقه مردم ایجاد کنیم طبیعتا میزان این مشارکت را کاهش خواهد داد.

استاندار سابق تهران ادامه داد: مجریان و برگزار کنندگان انتخابات باید فضایی را فراهم کنند که انگیزه مشارکت و حس رقابت و دایره انتخاب مردم گسترده شود.

وی گفت: اصل انتخابات و مشارکت مردم در انتخابات طبیعتا یک تضمینی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران تامین می‌کند.

تمدن اضافه کرد: مشکلات عمومی مردم هم به نحوی رفع شود تا مردم دلگرمی لازم برای حضور در انتخابات را داشته باشن؛ آن‌ها فکر می‌کنند مطالباتشان آنگونه که انتظار داشتند از راه مجلس تحقق پیدا نکرده است.

وی افزود کسانی که متولی امور معیشتی و اقتصادی مردم هستند به صورت مشخص در مجموعه دولت با ایجاد دلگرمی و امید برای مردم آن‌ها را به حضور در انمتخابات ترغیب کنند، البته این ایجاد امید نباید فقط در صحبت باشد باید در عمل مشاهده شود.

تمدن اظهار کرد: مسئولان امور اجرایی کشور باید گام جدی برای حل مشکلات بردارند، گرچه خواهید گفت اکنون زمان زیادی برای این کار باقی نمانده، اما شروع از عدم آغاز قطعا بهتر خواهد بود.

این فعال اصولگرا ادامه داد: مردم در مناسبت‌های مختلف ثابت کرده اند اگر با آن‌ها صمیمانه صحبت شود آن‌ها پاسخ صداقت در عمل و سخن را با مشارکت خود نشان داده اند.

وی افزود: مجلس یازدهم در این مقطع همچون مجالس گذشته اهمیت ویژه‌ای دارد. این روز‌ها که دشمن فرآیند فشار‌های خود را در حوزه های سیاسی و اقتصادی افزایش داده است، تنها نکته‌ای که می‌تواند موجب یاس دشمن شود همین حضور و مشارکت مردم در انتخابات است.

تمدن گفت: هر اقدامی که در حوزه توان و قدرت کشور اتفاق بیافتد برخواسته از قانونی است که در مجلس به تصویب خواهد رسید، لذا به صورت مشخص مجلس یازدهم و همه مجالس گذشته بسیار مهم هستند چرا که با زندگی، شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مردم سر و کار مستقیم دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر