کد خبر: ۷۲۴۶۲۱۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
کد خبر : ۷۲۴۶۲۱۷

معاون وزیر کشورگفت: تشابهات شهرهای اصفهان و تبریز به حوزه معماری و کالبدی و فیزیکی محدود نمی شود و در فضای اجتماعی و فرهنگی نیز مشابهت های زیادی وجود دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،به نقل از سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، مهدی جمالی نژادمعاون وزیر کشور با بیان اینکه تاکید و اصرار بر دیپلماسی شهر‌ها داریم، اظهار داشت: اعتقاد داریم دیپلماسی شهری و غیر رسمی مقدمه‌ای برای دیپلماسی رسمی است و نباید مفهوم دیپلماسی را تنها به کشور‌های خارج از قلمرو محدود کرد.

او با تاکید بر این نکته که باید تعامل فرهنگی بین شهر‌ها رواج پیدا کند، ابرا: داشت ایران کشوری خاص با شهر‌های تاریخی است، در این کشور بیش از هزار و سیصد شهر داریم که یکی از یکی زیباتر و با روایت کهن‌تر است که تشابهات و تعاملات شهری بسیاری دارد و این تشابهات زیستی به خصوص بین شهر‌های تاریخی باید احصا شود.

به گفته معاون وزیر کشور، تشابهات شهر‌های اصفهان و تبریز به حوزه معماری و کالبدی و فیزیکی محدود نمی‌شود و در فضای اجتماعی و فرهنگی نیز مشابهت‌های زیادی وجود دارد که این تشابهات بهانه خوبی برای برگزاری چنین برنامه‌ای است.

جمالی نژاد، با تقدیر از برگزاری برنامه شب‌های فرهنگی اصفهان در تبریز، ابراز امیدواری کرد در کوتاه زمان چنین برنامه‌ای از سوی تبریزی‌ها در اصفهان پیش بینی شود و بیان داشت: همکاران خوبی در سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و همچنین در شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی تفریحی آن دارم و خوشحالم که این دغدغه را به خوبی درک کرده اند و این برنامه می‌تواند به عنوان الگویی از دیپلماسی فرهنگی شهر‌ها در سطح کشور قلمداد شود.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر