کد خبر: ۷۲۴۶۲۶۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
کد خبر : ۷۲۴۶۲۶۲
گروه : قم » قم
شیخ عیسی قاسم:

رهبر شیعیان بحرین گفت:معامله قرن آزمونی برای اراده امت اسلام است تا معلوم شود چه کسانی در این زمینه کوتاهی می‌کنند.

ملت بحرین بر مسالمت‌آمیز بودن انقلاب خود تاکید دارد/معامله قرن آزمونی برای اراده امت اسلام استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین پنج شنبه شب در مراسم بزرگداشت سالگرد انقلاب مردم بحرین در شهر مقدس قم، انقلاب ۱۴ فوریه مردم بحرین را برای مطالبه حقوق‌شان دانست و تصریح کرد: آل خلیفه به گونه‌ای عمل کرده است که مخالفین این رژیم را بر ادامه انقلاب تا تحقیق تمامی مطالبات عادلانه خود مصمم شدند.

او ادامه داد: دلیل وقوع انقلاب ۱۴ فوریه، سلب حقوق سیاسی ملت بحرین و به تبع آن سلب باقی حقوق این ملت بود، ملت بحرین بر مسالمت آمیز بودن انقلاب خود تاکید دارد و با وجود به کارگیری خشونت از سوی رژیم آل خلیفه، روند مسالمت آمیز بودن انقلاب بحرین تغییر پیدا نکرد.

رهبر شیعیان بحرین با اشاره به معامله شوم ترامپ موسوم به معامله قرن، آن را اقدامی خصمانه علیه جهان اسلام دانست که به سود آمریکا و اسرائیل و هم پیمانان آنان است؛ زیرا آن‌ها دشمن ما هستند و از آن‌ها انتظاری جز دشمنی هم نمی‌رود.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: این خود ما مسلمانان هستیم که برخی از ما خیانت می‌کنند و متاسفانه برخی نظام‌های عربی منطقه دست به خیانتی بزرگ زدند و برخی از آن‌ها در مراسم اعلام معامله قرن مشارکت کردند و نمایندگان آن‌ها در این مراسم در کنار آمریکا و صهیونیست‌ها حضور یافتند.

معامله قرن آزمونی برای اراده امت اسلام است

او  افزود: معامله قرن آزمونی برای اراده امت اسلام و در پیشاپیش آن‌ها مردم فلسطین است تا معلوم شود چه کسانی در این زمینه کوتاهی می‌کنند و البته هیچ توجیهی در این کوتاهی پذیرفته نیست و به نظر ما باید موضعی قاطع و محکم در برابر آن اتخاذ شود و این معامله پلید و ملعون سرنگون شود.

رهبر نهضت اسلامی بحرین اولین وظیفه امت اسلام را در در برابر معاهده قرن بی‌اعتنایی و ابطال این معامله دانست و گفت: این معامله اگر با موضع گیری و واکنش دینی و عقلی و عقلایی جهان اسلام روبرو شود، موجب رحمت خواهد بود، اما اگر با موضع قاطع و شرافتمندانه مسلمانان روبرو نشود، موجب عذاب و نقمت ما خواهد بود.

امام خمینی اعجوبه دوران بود

شیخ عیسی قاسم در ادامه سخنان خود با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی و انقلاب اسلامی همچون آتشفشانی در برابر استکبار جهانی و جاهلیت نوین بود. انقلاب اسلامی انقلابی بر اساس مبانی و ارزش‌های اسلامی بود که رهبر آن اعجوبه دوران در رهبری بود که فرزند اسلام بود و در کنار او مردمی دست به انقلاب زدند که از ظلم و ستم طاغوت به ستوه آمده بودند، اما رابطه آن‌ها با اسلام برقرار بود و آتش اسلام در دل آن‌ها شعله ور بود و مردان مؤمن و فق‌ها و علمای شجاع و متقی در میان آن‌ها حضور داشتند و این‌ها سرمایه و بستر مناسب انقلاب بود و مردم ایران به زودی به ندای فقیه عارف و الهی خود امام خمینی پاسخ دادند.

این عالم مجاهد عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی پیروزی اسلام و پیروزی اسلام نیز همان پیروزی انسان است، زیرا تمام پیروزی‌ها و موفقیت‌های اسلام در واقع منجر به موفقیت و تعالی انسان می‌شود و این واقعیتی است که اگر مسلمانان به آن اعتقاد داشته باشند و عمل کنند پیروزی آن‌ها حتمی است، اما اگر حرکت آن‌ها در بستر اسلام و برای اسلام نباشد، پیروزی آن‌ها با شکست فرقی ندارد.

او ادامه داد: و چه بزرگ بود سخنی که امام خمینی آن رهبر عارف و الهی ایران زمانی که خدای متعال تاج موفقیت بر سر انقلاب او نهاد بر زبان جاری کرد و شعار خود را در برابر تمام جهان و مستکبران اعلام کرد و این شعار تا به امروز دشمنان انقلاب و مستکبران را به خشم می‌آورد و آن شعار این بود که جمهوری اسلامی از نظر مصالح ضد نظام‌های استکباری است و هویت آن نیز به گونه‌ای است که آمده تا از آن پیروی شود و بنا ندارد پیرو مستکبران و نظام‌های جاهلی و زمینی باشد.

شیخ عیسی قاسم گفت: زمانی که امام خمینی رهبر و مؤسس انقلاب اسلام ندای حق را لبیک گفت، رهبری دیگر از کارگاه تربیت اسلامی و ربانی اسلام با شایستگی‌های فراوان و ابعاد شخصیتی روی کار آمد تا با رهبری خود موجب وحشت و هراس طاغوتیان و اصحاب جاهلیت باشد و انقلاب ایران بدون توقف همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر