کد خبر: ۷۲۴۶۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
کد خبر : ۷۲۴۶۳۵۷
عسگرپور:

داور سودای سیمرغ فجر ۳۸ گفت: برخی سینماگران دریافته‌اند که می‌توانند از فضای جشنواره برای بر سرزبان انداختن خود استفاده کنند.

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، برنامه «شهر فرنگ» با موضوع داوری در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور شاهین امین منتقد و روزنامه‌نگار سینما و محمدمهدی عسگرپور داور سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ، روی آنتن شبکه خبر رفت.

شاهین امین در این برنامه از گروه داوری جشنواره دفاع کرد و گفت: بی انصافی است که همه هیئت داوران را از سال‌های گذشته ناآگاه تصور کنیم.

او افزود: ما انتظارمان از جشنواره فیلم فجر بالا رفته است. همه انتظار دارند خواسته‌هایشان در جشنواره مرتفع شود. توقع دارند در جشنواره به تعداد، جایزه ببرند! در جشنواره دورهم جمع می‌شویم که در مورد فیلم حرف بزنیم و از جشنواره لذت ببریم و همدیگر را بیشتر بشناسیم. خیلی از افراد بزرگ مانند کیانوش عیاری، رخشان بنی‌اعتماد و... یا جایزه‌ای نبردند و یا یک جایزه از جشنواره گرفتند.

شاهین امین گفت: به نظر می‌رسد که همه شرکت‌کنندگان در جشنواره فیلم فجر توقع جایزه دارند و گاهی همه، حتی کسانی که جایزه هم گرفته‌اند، اعتراض می‌کنند. چه اتفاقی افتاده که همه معترضند؟!

عسگرپور داور سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در این برنامه با اشاره به این که داوران گلادیاتور‌های جشنواره نیستند، گفت: با جشنواره‌ای مواجه هستیم که مشابهی در دنیا ندارد. مخاطبان سینما از طیف‌های مختلفی هستند. برخی بولتن‌نویسند، برخی علاقه مند و برخی منتقد. برخی سینماگران دریافته‌اند که می‌توانند از فضای جشنواره برای معامله و روی زبان انداختن خود و فیلمشان استفاده کنند!

او که در دوره بیست و یکم جشنواره فیلم فجر از تعداد جایزه‌های این جشنواره کاسته بود، گفت: برای دلخوشی اهالی سینما تعداد جایزه‌ها را اضافه کردند تا کمتر مورد بازخواست قرار گیرند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر