کد خبر: ۷۲۴۶۴۲۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
کد خبر : ۷۲۴۶۴۲۳

رئیس ستاد انتخابات خوزستان درخصوص درخواست ۵ نفر از نامزد‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علی‌حسین حسین‌زاده رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: ۲۰ نفر از نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی تقاضای تغییر حوزه انتخابیه داده بودند که تاکنون با درخواست ۵ نفر موافقت و با درخواست ۱۳ نفر مخالفت شده و درخواست ۲ نفر نیز در حال بررسی است.

او اظهار داشت: بر این اساس یک نفر از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به آبادان؛ یک نفر از حوزه انتخابیه شیراز به حوزه انتخابیه اندیمشک؛ یک نفر از قم به حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه؛ یک نفر از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به حوزه انتخابیه ایذه و باغملک؛ و یک نفر از حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه به کرج جابه‌جا شده‌اند.

حسین زاده بیان کرد: ۲ نفر از نامزد‌های انتخابات مجلس یادهم در شوش نیز انصراف داده‌اند و آمار تکمیلی نامزد‌های انصراف داده پس از اعلام از سوی فرمانداری ها، اطلاع رسانی می‌شود.

برخی گزارش‌ها از انصراف برخی نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم در خوزستان از جمله ۳ نفر در حوزه دزفول حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، هم اکنون آمار نهایی نامزد‌های تایید صلاحیت شده در خوزستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ۳۹۵ نفر افزایش یافته که شامل ۱۱۲ نفر در حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه؛ ۲۳ نفر در حوزه آبادان؛ ۲۴ نفر در حوزه اندیمشک؛ ۴۰ نفر در حوزه ایذه و باغملک؛ ۱۶ نفر در حوزه بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و جولکی؛ ۲۱ نفر در حوزه بهبهان و آغاجاری؛ ۱۷ نفر در حوزه خرمشهر؛ ۳۵ نفر در حوزه دزفول؛ ۲۲ نفر در حوزه دشت آزادگان و هویزه؛ ۲۳ نفر در رامهرمز؛ ۱۲ نفر در حوزه شادگان؛ ۱۱ نفر در حوزه شوش؛ ۱۹ نفر در حوزه شوشتر و گتوند و ۱۹ نفر در حوزه مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل نامزد انتخابات هستند که با آمار انصرافی‌ها تغییراتی در تعدادی از حوزه‌های انتخابیه ایجاد می‌شود.

۸۹۱ نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان ثبت نام کرده بودند. این استان ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. خوزستان دارای ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی، ۱۳ حوزه انتخابیه فرعی و ۴۰ بخشداری مستقل است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفند امسال برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر