کد خبر: ۷۲۴۶۴۴۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
کد خبر : ۷۲۴۶۴۴۰
گروه : قم » قم
امام‌جمعه قم عنوان کرد؛

آیت الله سعیدی گفت: مردم هوشمند اند و فریب وعده‌های دروغ و توخالی نامزد‌ها را نمی‌خورند.

پرهیز از تخریب و دروغ‌پردازی در انتخابات/هزینه‌های میلیاردی نامزدها عمل غلطی است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت‌الله سید محمد سعیدی،خطیب جمعه قم ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم، با اشاره به دعای ابوحمزه ثمالی امام سجاد(ع) اظهار داشت: آن حضرت می‌فرمایند چه کسی از من بدحال‌تر است اگر در وضع فعلی مرا به سمت قبر روانه کنند، قبری که آن را آماده نکرده‌اند، اگر مرا به سمت آن روانه کنند، درحالی‌که خود را با عمل صالح خود برایش آماده نکرده‌ام چه کنم!.

او مهم‌ترین مناسبت این هفته را میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) برشمرد و گفت: حضرت فاطمه (س) اسوه و سرمشق ابدی هستند، بنابراین باید برای سعادتمند شدن در دنیا و آخرت آن حضرت را الگوی خود قرار دهیم و خود را به آن اسوه عالم نزدیک کنیم.

خطیب جمعه قم با اشاره به دو امتحان بزرگ امت اسلامی در ماه بهمن و اسفند امسال ابراز کرد: مردم ما از امتحان نخست که راهپیمایی ۲۲ بهمن بود سربلند بیرون آمدند، به‌طوری‌که ۲۲ بهمن امسال یکی از درخشان‌ترین روز‌های انقلاب بود.

 آیت الله سعیدی ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نوعی احساس مسئولیت در برابر انقلاب اسلامی است، همچنین انقلاب اسلامی قدرت بسیج گری خود را نه‌تن‌ها حفظ کرده بلکه آن را به سراسر جهان گسترش داده است، از سوی دیگر حضور مردم در این جشن عظیم ملی این است که دشمنان آرزوی جدایی مردم را با خود به گور خواهند برد.

امام‌جمعه قم امتحان بزرگ و مهم دیگر ملت ایران را حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: مردم و نامزد‌های انتخاباتی باید قواعد و ضوابط انتخابات را رعایت کنند تا این امتحان بزرگ سالم و درست برگزار شود.

او با تأکید بر اینکه باید رعایت اصول شرعی و اخلاقی از سوی نامزد‌های انتخابات مجلس کسب‌شده باشد، گفت: نامزد‌های انتخاباتی باید از تخریب و دروغ‌پردازی در انتخابات بپرهیزند، همچنین مواجهه صادقانه یکی از ضرورت‌های اصلی سلامت انتخاباتی است که باید نامزد‌ها به آن پایبند باشند.

سعیدی تأکید کرد: مردم هوشمند بوده و فریب وعده‌های دروغ و توخالی نامزد‌ها را نمی‌خورند، همچنین دستگاه‌های نظارتی باید با این وعده‌های دروغ و غیرعملی برخورد کنند.

خطیب جمعه قم هزینه‌های میلیاردی نامزد‌های انتخاباتی را یک عمل نادرست و غلط برشمرد و افزود: برای تشخیص نماینده اصلح راه‌های گوناگونی وجود دارد که یکی از این راه‌ها حامیان و اطرافیان این کاندیدا‌ها است، باید دید خود کاندیدا‌ها از چه کسانی حمایت می‌کنند؟

سعیدی ادامه داد: باید دید چه کسانی از این کاندید‌ها حمایت می‌کنند، اگر رسانه‌های خارجی و دشمنان قسم‌خورده انقلاب از جریانی حمایت کردند بدانید جای این کاندیدا و نامزد انتخاباتی در مجلس نیست، مردم ما در چنین حالتی نه‌تن‌ها این نامزد را به مجلس نخواهند فرستاد بلکه او را به زباله‌دان خواهند انداخت.

او در ادامه با اشاره به پایگاه و جایگاه شهر مقدس قم گفت: منظور از حرم صرفاً بقعه مقدسه نبوده و سرتاسر این شهر مقدس مدنظر است، در روایات و احادیث به دارالمؤمنین تعبیر شده است، همچنین ملائکه بلا را از شهر قم دفع می‌کنند.

سعیدی با تأکید بر اینکه بنا بر روایات شهر مقدس قم پناهگاه شیعیان و ماوای فاطمیین است، ادامه داد: با این اوصاف همه ساکنین، نهاد‌ها دستگاه‌ها، زائرین و مردم باید این حرمت را بشناسند و آن را حفظ کنند.

امام‌جمعه قم در پایان با تأکید بر حفظ حرمت مراجع و علما گفت: مراجع عظام تقلید خط قرمز ما هستند و هیچ‌کس حق عبور از این خط قرمز را ندارد.

انتهای پیام/ش

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر