کد خبر: ۷۲۴۶۴۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
کد خبر : ۷۲۴۶۴۸۷

امام جمعه و نماینده، ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: ما به نمایندگانی همچون شهید مدرس احتیاج داریم که با شجاعت و ایمان در مقابل استکبار و ظلم ایستادگی کنند.

نماز جمعه به  گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، آیت الله علما  امام جمعه و نماینده، ولی فقیه در استان کرمانشاه در خطبه‌های سیاسی-عبادی نماز جمعه این هفته شهرستان، گفت: از ابتدای خلقت تا انتهای خلقت نمی‌توان کسی را با عظمت حضرت فاطمه پیدا کرد و اگر ایشان نبود کسی هم کف حضرت علی (ع) نبود.

او ادامه داد: منشاء همه برکات فاطمه الزهرا است و هر انسانی که مدارج عرفانی را طی کرده است، حضرت فاطمه زهرا در آن نقشی داشته است و خوشا به حال مادران که چنین انسان بلند مرتبه‌ای دارند.

آیت الله علما با توصیه به مادران بیان کرد: مادران ما اگر می‌خواهند فرزندانی همچون حاج قاسم‌ها ترییت کنند باید منش و راه حضرت زهرا را سرلوح خود قرار بدهند، چرا که ایشان اساس دین، ولایت و ولایت فقیه هستند.

امام جمعه کرمانشاه در خطبه دوم نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ۱۹ بهمن، بیان کرد: تحریم‌ها می‌تواند عامل نجات کشور و رهایی از وابستگی‌ها باشد.

علما ادامه داد: اگر همه مردم و مسئولین پای کار باشند، می‌توانند تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کرد و با سرلوح قرار دادن اقتصاد مقاومتی اقتصاد را از وابستگی‌ها و حتی وابستگی به نفت نجات بدهند.

او با تاکید بر ضرورت اهمیت به «ایمان» و «شجاعت» در انتخابات مجلس، گفت: بر اساس فرمایش‌های مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) «مومن» بودن و «شجاعت» از شروط اساسی انتخاب افراد اصلح در انتخابات است و امیدواریم بتوانیم کسانی را انتخاب کنیم که با شجاعت در مقابل استکبار و ظلم و ستم مقابله کنند.

آیت علما با الگو خواندن «شهید مدرس»، اضافه کرد: همانگونه که بار‌ها تاکید شده است ما به نمایندگانی همچون شهید مدرس احتیاج داریم که با شجاعت و ایمان در مقابل استکبار و ظلم ایستادگی کنند و در کاندیدا‌های فعلی نیز چنین افرادی فراوان یافت می‌شود امیدوارم مردم این موارد را مدنظر داشته باشند.

او با اشاره به گله‌مندی مردم از شرایط اقتصادی، یادآور شد: همه ما ممکن است از شرایط اقتصادی گله‌های داشته باشیم؛ اما حضور در پای صندوق‌های رای امنیت بین اللملی کشور ما را تامین می‌کند.

امام جمعه کرمانشاه با تشکر از حضور مردم در ۲۲ بهمن و چهلمین روز شهادت سردار دلها، بیان کرد: مردم عزیز ما با حضور باشکوه در مراسم ۲۲ بهمن ثابت کردند که قدران نظام جمهوری اسلامی و زحمات سردار سلیمانی هستند.

انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر