کد خبر: ۷۲۴۶۵۵۲
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
کد خبر : ۷۲۴۶۵۵۲
گروه : قزوین » قزوین

امام جمعه قزوین گفت: مردم استان قزوین با حضور پرشور و با انگیزه در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سرمای شدید، نمره بالایی گرفتند چرا که این راهپیمایی بی سابقه بود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: مردم استان قزوین با حضور پرشور و با انگیزه در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سرمای شدید، نمره بالایی گرفتند چرا که این راهپیمایی بی سابقه بود و سرآمد شد و این موضوع نشان دهنده فرهیختگی مردم است و بخاطر این اتفاق خداوند را سپاسگزاری می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: قدردانی مردم از سردار شهید سپهبد سلیمانی به عنوان تکیه گاه مستضعفان و یار باوفای رهبر فرزانه انقلاب و پشتیبان کشور‌های اسلامی، بسیار عالی و شایسته بود.

او اضافه کرد: اگر سردار سلیمانی در مناطقی همچون غزه و فلسطین و لبنان و سوریه و عراق و یمن حضور نداشت این کشور‌ها از دست رفته بودند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: دلاورمردی‌های سردار سلیمانی این مرد متقی و مومن و مطیع خدا و رسول اکرم و رهبری توانست کشور‌های اسلامی را در منطقه و جهان از زیر یوغ استکبار جهانی نجات و درس مقاومت و ایستادگی به آن‌ها دهد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: قرائت وصیتنامه شهید سلیمانی نشان داد که وظیفه مهمی بر دوش همه ماست و همه باید این وصیتنامه را به خوبی مطالعه کنیم که حقیقتا روی ایمان و اخلاق و بینش سیاسی و اطاعت از خدا و پیامبر و، ولی امر مسلمین و دشمن شناسی ما تاثیرگذار است.

او با اشاره به مناسبت روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی یادآور شد: ایران اسلامی جزو کشور‌هایی است که مواد اولیه در آن به وفور یافت می‌شود، نیروی انسانی خوبی نیز دارد و دانشمندان آن در مجامع بین المللی دنیا درحال فعالیت هستند.

امام جمعه قزوین گفت: ایران جزو کشور‌های فرهیخته است و یازده برابر کشور‌های دنیا سرعت پیشرفت علمی داشته و کشور اول در سرعت پیشرفت علمی است با اینکه تلاش دشمن این بوده که ما دچار عقب ماندگی شویم.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: ایران اسلامی که دارای مدیران لایق و بازار مصرف داخلی و خارجی است و کشور‌های همسایه خوبی که از ما کالا‌های خوب را طلب می‌کنند یعنی ما آماده افزایش تولید ملی هستیم تا بیکاری از کشور ما رفع شود یعنی علاوه بر رفع بیکاری در کشور کارگر‌های کشور‌های دیگر را جذب کنیم.

او ادامه داد: وقتی شاهد بیکاری و مشکلات اقتصادی هستیم یعنی مدیران ما وظیفه خود را به خوبی انجام نداده اند و از مدیران لایق استفاده نکرده اند و خام فروشی را بر تولید ترجیح داده اند.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: اگر ما به اقتصاد مقاومتی برگردیم و نگاه مهربانانه‌ای به حوزه تولید داشته باشیم زندگی اقتصادی و معیشت سر و سامان می‌گیرد و بیکاری و فقر رفع خواهد شد، اما متاسفانه در این حوزه‌ها کم کاری شاهدیم.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: امیدواریم در انتخابات با انتخاب نمایندگان لایق و شایسته و برقراری مجلسی غیر از مجلسی که در این دوره داشتیم بتوانیم تحول عظیمی در کشور ایجاد کنیم.

او اضافه کرد: نمایندگانی پرشور و صادق و جدی، که فکر منافع خود و اقوامش نباشد نماینده‌ای که تمام تلاشش این است که فقط اطرافیان خود را مدیر اداره‌ای کند این فرد لیاقت نمایندگی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: نماینده باید خود را خادم مردم ببیند و خود را به زحمت بیندازد و حتی حقوق خود را خرج رفع گرفتاری مردم کند.

او افزود: نماینده باید لایق و شجاع باشد تا در برابر امریکا توانایی ایجاد مصوبه را داشته باشد نماینده‌ای که برای رای منفی دادن به مصوبه ضد آمریکا دستش بلرزد لیاقت نمایندگی مردم را ندارد.

این خطیب نمازجمعه ابراز کرد: نمایندگی مجلس حق الناس است اگر ما رای دادیم و فردی در مجلس حضور پیدا کرد و حق مردم را رعایت نکرد ما هم در ضایع شدن حق مردم شریک هستیم بنابراین باید حواسمان به رای دادنمان باشد. اگر به جای انتخاب فردی آزاده و سربلند به فردی رای دادیم که نوکر کس دیگری است حق الناس را ضایع کردیم.

او عنوان کرد: اینکه کسی می‌گوید اگر من چوب خشک هم معرفی کنم مردم به او رای می‌دهند و اگر ما هم به این فرد رای دادیم به حق الناس و خون شهدا خیانت کردیم، همه کسانی که چشم خود را بستند و رای دادند باید در محضر خدا پاسخگو باشند، زیرا نمایندگی مجلس حق الناس است.

نماینده ولی فقیه در استان درباره ویژگی‌های یک نماینده شایسته گفت: باید پاکدامنی و پاکدستی و امانتداری، ایمان و تقوا و شجاعت و بصیرت و بینایی و فهم حقایق و دشمن ستیزی و اعتماد به نفس، اعتقاد به ما می‌توانیم را در یک نامزد انتخابات ببینیم تا او را بتوانیم برای این جایگاه انتخاب کنیم، اما اینکه هرکس بیشتر شام و ناهار بدهد و بیشتر تملق گویی کرد و با هر منحرفی ارتباط گرفت تا رای بیشتری کسب کند این فرد لیاقت مجلس را ندارد و ما نباید خود را به این فرد نالایق ربط بدهیم.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: برای انتخاب یک نماینده شایسته و لایق می‌توان از نظرات صاحب نظران بهره برد تا کاندیدای اصلح را به ما معرفی کنند کسانی که معیار‌ها را متوجه هستند و عمری را در دیانت و تقوا و مسجد و سیاست گذرانده اند و خوب متوجه هستند که این فرد لیاقت و شایستگی دارد یا خیر، اگر خودمان در شرایطی به نتیجه نمی‌رسیم باید به افراد صاحب بصیرت و مومن مراجعه کنیم.

او ادامه داد: قران کریم می‌فرماید افرادی که اهل ایمان و توکل هستند و از گناهان بزرگ و فحشا و منکر دوری کرده و عصبانیت خود را مدیریت می‌کنند و زمانی که خداوند آن‌ها را صدا می‌کند لبیک گفته و نماز را حمایت می‌کنند و اهل انفاق هستند و در عرصه‌های بین المللی با اقتدار حاضر می‌شوند با این افراد مشورت کنید.

امام جمعه قزوین در ادامه با تبریک سالروز ولاده حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت روز زن گفت: بانوان باید بکوشند تا اخلاق حضرت فاطمه (س) را در خودشان ایجاد و تقویت کنند و از ظرفیت فرهنگ فاطمی بیش از پیش استفاده کنند چرا که حضرت زهرا (س) سیده نساء زنان اهل عالم است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر