کد خبر: ۷۲۴۶۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
کد خبر : ۷۲۴۶۹۷۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اعتبارات بحث‌های فرهنگی را محدود دانست و گفت : با یک بضاعت محدود، باید پاسخگوی ۹۰ درصد مطالبات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مردم باشیم.

به  گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت : با توجه به جمعیت شهر کرمانشاه وجود ۲ سینما (فرهنگ و آزادی) کافی نیست.

او صنعت سینما را صنعتی دانست که هر چه به سمت بخش خصوصی برود موفق‌تر خواهد شد و در این خصوص، گفت : در بیشتر استان‌ها بحث آشتی با سینما راه‌اندازی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به چند سالن بودن سینما فرهنگ که مدیریت آن با بخش خصوصی است، گفت: مدیریت سینما‌های آزادی و فرهنگ تدابیر خوبی را اندیشیده‌اند و از حالت وقفه آن‌ها را خارج کرده‌اند، برای نخستین بار سینما آزادی امسال از مرز فروش یک‌میلیارد تومانی گذشت.

او در رابطه به وضعیت سینما استقلال شهر کرمانشاه گفت: مالک آن بخش خصوصی است و حاضر شده یک تهاتری با شهرداری انجام دهد، یعنی فضایی در ۶ طبقه ایجاد شود که یک بخش تجاری باشد تا درآمدزایی کافی را داشته باشد و یکی‌دو طبقه هم به تولیت مالک به سینما و ایجاد چند سالن اختصاص داده شود.

فاضلی در خصوص سینما پیروزی سابق کرمانشاه گفت: این سینما قرار در قالب یک مال تجاری فرهنگی احداث شود، کلنگ ساخت آن سال ۹۹ به زمین زده می‌شود و با یک رویکرد جدید احداث خواهد شد.

او گفت: بحث و نگاه به سینما نسبت به گذشته تغییر کرده است، قبلا سینما بیشتر به سمت تعداد صندلی زیاد می‌رفتند، وی الان رویکرد در کل جهان و ایران تغییر کرده و بیشتر به سمت تبدیل سینما به سالن‌های کوچک سوق داده می‌شود تا تعداد فیلم‌های بیشتری را برای سلایق مختلف به نمایش بگذارند.

این مسؤول با اعلام حمایت از کسانی که تمایل دارند در محلات مختلف سینما راه‌اندازی کنند، گفت: امسال در اسلام‌آباد غرب یک سینما راه‌اندازی شده است.

او تقویت مولفه‌های ایران اسلامی را یکی از راهبرد‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: حفظ فرهنگ بومی و محلی از اولویت‌های ما است، در گام دوم انقلاب یکی از آیتم‌های که خیلی تاکید شده حفظ فرهنگ و هویت‌های بومی و محلی است.

فاضلی، کل بودجه فرهنگی کشور را کمتر از نیم درصد بودجه دانست و گفت: از این نیم درصد ۱۶ نهاد و دستگاه باید بهره‌مند شوند که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از این نهاد‌ها است.

او سهم سال گذشته و امسال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بین ۱۶ تا ۱۱ درصد از این نیم درصد اعلام کرد و افزود: این وزارت با این میزان سهم باید پاسخگوی ۹۰ درصد مطالبات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مردم باشد، یعنی با یک بضاعت محدود، اما مطالبه فراوان.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: هر چقدر مدون و برنامه‌ریزی شده با ارائه مستندات پیش رویم هم تکلیف خود را خوب روشن کردیم هم مردم را، بررسی‌ها انجام شده فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای را تا پایان سال‌جاری نهایی کرده‌ایم، برنامه‌های مختلفی در شهر و روستا تعریف شده و اعتبارت آن هم تهیه شده است.

او گفت: از همین الان برای سال ۹۹ نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم، ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان‌های استان ملزم شده‌اند با دستگاه‌های مختلف هماهنگی‌های لازم را انجام دهند و از همان آغاز سال ۹۹ تا پایان آن تکلیف این اداره‌کل مشخص شده است .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر