کد خبر: ۷۲۴۷۰۳۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
کد خبر : ۷۲۴۷۰۳۶

استاندار اردبیل گفت: از ۱۳۰ راه روستایی مسدود شده خلخال بر اثر بارش برف تنها بازگشایی راه ۳۰ روستا مانده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در حاشیه بازدید از راه‌های روستایی خلخال با اشاره به همکاری بخش دولتی، خصوصی، شهرداری، ماشین آلات پروژه‌های معدنی و راه آهن در بازگشایی راه‌های روستایی گفت: از ۱۳۰ راه روستایی مسدود شده خلخال بر اثر بارش برف تنها بازگشایی راه ۳۰ روستا مانده که با تلاش مسئولان تا پس فردا بازگشایی می‌شود.

بارندگی ها در راه خلخال

او افزود: با توجه به پیش بینی دو بارندگی دیگر برف در خلخال، دستگاه‌های مختلف در این شهرستان در آماده باش بوده و ماشین آلات مورد نیاز به منطقه وارد می‌شوند.

استاندار اردبیل گفت: از فردا شدت کمک رسانی‌ها بیشتر می‌شود و علاوه بر بازگشایی مسیر‌ها کمک‌های دیگر از قبیل ارسال آرد برای مصرف یک ماهه به روستا‌ها ارسال می‌شود.

بهنام جو اظهار کرد: در راه‌های روستایی ماشین آلات مورد نیاز مستقر می‌شوند تا به محض بارندگی و مسدود شدن اقدامات بازگشایی را انجام دهند.

تمام نیازمندی‌های شهرستان از مرکز استان رصد می شود

او با بیان اینکه اعضای ستاد مدیریت بحران از اولین لحظات بروز برف و کولاک در شهرستان حضور دارند، افزود: تمام نیازمندی‌های شهرستان از مرکز استان رصد و هماهنگی‌های لازم برای اعزام ماشین آلات و ارسال کمک‌های غذایی، آرد انجام گرفته است.

استاندار اردبیل با اشاره به انباشت برف در داخل شهر خلخال افزود: تجهیزات شهرداری خلخال برای انتقال برف کم بوده که با افزوده شدن ماشین آلات برف داخل شهر به بیرون منتقل می‌شود.

بهنام جو در ادامه به اختصاص اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای اجرای تونل خلخال - اسالم اشاره کرد و گفت: اجرای این تونل خواسته اهالی خلخال بوده  که  اجرای این پروژه از سال آینده آغاز می‌شود و موجب حذف پیچ خطرناک در این مسیر را کم می‌کند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر