کد خبر: ۷۲۴۷۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
کد خبر : ۷۲۴۷۱۰۱

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : از متقاضیان احداث گلخانه در استان حمایت می‌شود.

به  گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،رضا زارعی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به آماده واگذاری بودن ۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان در قالب سامانه گرمسیری در حد فاصل نفت‌شهر تا قصرشیرین، گفت : از متقاضیان اجرای طرح‌های کشاورزی در این اراضی حمایت می‌شود.

او گفت : اولویت اصلی در واگذاری‌ها با متقاضیانی خواهد بود که به دنبال اجرای پروژه‌های مرتبط با احداث گلخانه، باغ و یا صنایع تبدیلی مرتبط با این دو بخش باشند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند در صورت تقاضا از اراضی این مناطق به صورت اجاره به شرط تملیک برای اجرای طرح‌های کشاورزی برخوردار شوند، گفت: همچنین به متقاضیان تسهیلات ارزان قیمت اعطا خواهد شد.

او با بیان اینکه اولویت واگذاری زمین در اراضی سامانه گرمسیری با فارغ التحصیلان بخش کشاورزی است، از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این پروژه دعوت کرد.

زارعی افزود: سرمایه‌گذاری در این پروژه با توجه به نزدیکی به کشور عراق و امکان استفاده از بازار‌های این کشور برای عرضه محصولات تولیدی توجیه بالایی دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به وضعیت حال حاضر گلخانه‌های استان کرمانشاه داشت و افزود: تا ابتدای امسال سطح گلخانه‌های استان ۲۸ هکتار بود که در حال حاضر ۳.۷۷ هکتار گلخانه به این سطح اضافه شده است، ضمن اینکه کار اجرای ۱۸.۳۵ هکتار نیز در دست اقدام است و ۲۱.۶۹ هکتار دیگر هم در مرحله ارجاع به بانک برای اخذ تسهیلات است.

او افزود: قرار است ظرف سه سال سطح گلخانه‌های استان کرمانشاه به ۲۷۲ هکتار برسد .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر