کد خبر: ۷۲۴۷۱۸۳
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
کد خبر : ۷۲۴۷۱۸۳
گروه : زنجان » زنجان

بر اساس آمار‌های موجود میانگین سرانه ماهیانه دریافتی فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از محل کمک حامیان و خیران بیش از میانگین کشوری است.

میانگین ۵۳۰ هزار تومانی سرانه ماهیانه دریافتی ایتام زنجانیبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: حضور و مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد موجب اثربخشی خدمات این نهاد در بخش‌های مختلف می‌شود.
 
او با بیان اینکه طرح‌های اجرایی کمیته امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی با الگوگیری از روش و منش ائمه اطهار (ع) در حوزه رسیدگی به نیازمندان و با تکیه بر آموزه‌های دینی و اعتقادی طراحی شده است، افزود: ترویج سنت‌های حسنه اسلامی انفاق، احسان و نیکوکاری از طریق کمیته امداد موجب ارتقاء همدلی در جامعه برای رسیدگی اثربخش به خانواده‌های نیازمند و افزایش سرمایه‌های اجتماعی نظام می‌شود.

صفری اجرای طرح‌های اکرام ایتام و محسنین به منظور حمایت مادی و معنوی خیران و حامیان از فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد را از سرفصل‌های مهم کاری این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی عنوان کرد و ادامه داد: خیران با شرکت در این طرح‌ها و حمایت ماهیانه و مستمر از فرزندان معنوی ایتام و محسنین، در تأمین بخشی از هزینه‌های مورد نیاز این گروه از جامعه هدف کمیته امداد مشارکت می‌کنند.

او با اشاره به برنامه ریزی کمیته امداد استان زنجان برای جذب ۱۷ هزار حامی جدید در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین در قالب پویش «هر کارمند حامی یک فرزند معنوی یتیم»، تصریح کرد: امیدواریم با مشارکت بیشتر اقشار مختلف جامعه در این طرح‌ها زمینه ارائه خدمات اثربخش‌تر به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد فراهم شود.

صفری با بیان اینکه استان زنجان به عنوان بهشت خیران و دیار کریمان بوده و مردم استان زنجان همواره در انجام مسئولیت‌های اجتماعی به ویژه در حوزه کاری این نهاد سرآمد هستند، افزود: شاخص‌های مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد از جمله طرح اکرام ایتام و محسنین نسبت به میانگین‌های کشوری در این بخش از جایگاه بالایی برخوردار است.

او میانگین سرانه ماهیانه ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از محل کمک حامیان و خیران را ۵۳۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: طبق آمار‌های موجود میانگین سرانه ماهیانه دریافتی فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد در استان زنجان از محل کمک خیران نیز ۲۴۲ هزار تومان است.

صفری همچنین ادامه داد: بر اساس تحلیل‌های انجام شده و آمار‌های موجود میانگین سرانه ماهیانه دریافتی فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از محل کمک حامیان و خیران بیش از میانگین کشوری در این بخش است.
 
انتهای پیام/ن


پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر