کد خبر: ۷۲۴۷۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
کد خبر : ۷۲۴۷۳۹۹

دبیر فدراسیون هندبال گفت: هر چه دانش مربیان ایرانی به روز‌تر شود، راحت‌تر می‌توانیم نتیجه بگیریم.

محمدرضا رجبی دبیر فدراسیون هندبال در گفت و گو با  خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری کلاس درجه D هندبال بیان کرد: پس از تلاش‌های مکرر فدراسیون و رئیس آن یعنی علیرضا پاکدل از طریق فدراسیون جهانی و رایزنی‌های انجام شده توانستیم موافقت فدراسیون جهانی را برای برگزاری این دوره بین المللی در ایران بگیریم. خدا را شکر این مهم محقق شد و برای اولین بار میزبان دوره مربیگری درجه D جهانی شدیم که این موضوع خیلی اهمیت دارد. تاکنون چنین کلاسی برای بانوان ایرانی برگزار نشده بود.

او ادامه داد: هلنا از مدرسان خوب جهانی و از اعضای فدراسیون بین المللی هندبال است. خیلی خوشحال هستیم که او در کشورمان حضور دارد و می‌تواند سبب ارتقای دانش بانوان کشورمان شود و گام‌های خوبی با استفاده از تجارب او برداشته می‌شود. کسب این مدرک سبب می‌شود بانوان ایرانی مدارج بالاتری در ایران به دست آورند.

رجبی درباره لزوم تجهیز بانوان ایرانی به دانش روز هندبال گفت: مربیان ایرانی مدرک درجه A هم کسب کرده اند، اما برای حضور در این کلاس‌ها محدودیت داریم. زمانی که یک کلاس در کشورمان برگزار می‌شود بی شک نفرات بیشتری می‌توانند در آن شرکت کرده و مدرک بگیرند. هر چه دانش مربیان ایرانی به روز‌تر شود و قدم به قدم با کشور‌های پیشرفته دنیا حرکت کنیم، راحت‌تر می‌توانیم نتیجه بگیریم و این امر مستلزم آموزش مربیان است. ایرانی‌ها باید با علم روز دنیا حرکت کرده و جلو بروند تا از دانشی که فرا می‌گیرند در هندبال ایران استفاده کنند. در این وضعیت هندبال ایران ترقی خواهد یافت.

او درباره آخرین وضعیت تیم ملی بزرگسالان هندبال اظهار داشت: فردی که اکنون به عنوان مدرس به ایران آمده جزو مربیان موفق دنیا است و باید از دانش این مربیان استفاده کنیم تا در رده بزرگسالان بانوان هم نتایج خوبی بگیریم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر