کد خبر: ۷۲۴۷۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
کد خبر : ۷۲۴۷۴۰۶

مدرسه اشتغال شهرک مهردشت درح به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) است.

افتتاح مدرسه اشتغال شهرک مهردشت درح به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند،  هنری جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان گفت: یکی از برنامه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در حوزه اشتغال و تعلیم و تربیت ایجاد کارگاه‌های اشتغال آموزش حین تولید در مدارس بوده که دانش آموزان حین آموزش تئوری موضوعات مهارتی و اشتغال مبتنی بر بوم محل را آموزش می‌بینند.

او با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم نامه فی مابین سپاه و اداره کل آموزش و پرورش استان مدارس بلا استفاده و یا تعطیل شده برای راه اندازی کارگاه اشتغال در اختیار قرارگاه گذاشته شده است افزود: با کمک خیرین بهسازی و مرمت کارگاه های اشتغال انجام شده است و کارگاه تولید حین آموزش راه اندازی می‌شود.

 هنری ادامه داد: این کارگاه خیاطی که به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان در یک مدرسه قدیمی و بلا استفاده روستا ایجاد شده ضمن بهسازی با کمک خیرین و گروه جهادی با چهار دستگاه چرخ خیاطی و لوازم جانبی مرتبط تجهیز شده است.

 جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان اظهار کرد: در زمینه بازار هم با تفاهم انجام شده با مجمع خیرین مدرسه ساز تعداد ۲۰۰ دست لباس محلی برای دانش آموزان محروم از طریق خیرین هزینه تامین شده و دوخت آن توسط کارگاه مهردشت انجام می‌شود و تا قبل از عید تحویل خواهد شد.

او تصریح کرد: در این راستا در یک سال گذشته در ۶ دهستان هدف قرارگاه تعداد ۱۴۵۰ دست لباس فرم مدارس توسط کارگاه‌های خیاطی ایجاد شده توسط قرارگاه به ارزش ریالی ۱۰۲ میلیون تومان دوخته شده که هزینه توسط خیرین تامین شده است.

قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصار الرضا (ع) در ۶ دهستان درح سربیشه، شوسف و میغان نهبندان، پترگان زیرکوه، منتظریه طبس و قهستان درمیان در ۵ عرصه عمران، اشتغال، فرهنگ، سلامت و تعلیم و تربیت فعالیت کرده و به دنبال ایجاد یک مدل الگویی جامع توانمند سازی روستایی می‌باشد.

انتهای پیام / ط ا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر