کد خبر: ۷۲۴۷۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
کد خبر : ۷۲۴۷۵۵۴

رئیس فدراسیون شطرنج کشورمان گفت: شطرنج کشورمان در این چند ساله علی رغم برخی از مشکلات روند رو به رشدی داشته است.

مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت فعلی این فدراسیون و نقاط قوت و ضعف شطرنج ایران اظهار داشت: نقاط قوت را باید اشخاصی غیر از من پاسخگو باشند. اما نقاط ضعف زیادی داریم. عمده مشکلات معطوف به شرایط ویژه‌ای است که کشور ما در آن قرار دارد. به عنوان مثال جوایز مسابقات امسال جام فجر نسبت به پارسال کاهش یافته است، جام فجر پارسال جوایزی حدود دویست میلیون تومان داشت و جام فجر امسال نزدیک به شصت میلیون جوایز داشتیم.

پهلوان زاده ادامه داد: البته فدراسیون شطرنج  در این مدت چند بحران را پشت سر گذاشت، اما در کل شطرنج در کشورمان رو به رشد است. طبق آمار از رتبه پنجاه در جهان به رده بیست و هشتم رسیده ایم، البته همین رتبه هم در طی چهار سال اتفاق بسیار خوبی است. در کنار این‌ها از نظر تعداد بازیکن در جهان کشور ششم هستی و از نظر میزان افزایش سالانه بازیکن در جهان رتبه پنجم جهان را داریم.

رئیس فدراسیون شطرنج درباره حواشی پیرامون رفتن علیرضا فیروزجا و خداحافظی سارا سادات خادم الشریعه، همین طور کناره گیری یکی از داوران، بیان کرد: هرکدام از این افراد، مورد متفاوتی هستند و شباهتی بهم ندارند. هرکدام در شرایط جداگانه‌ای بودند و البته به نظرم هیچ کدام از قبل برنامه‌ای برای این اتفاقات نداشتند. به طور ناگهانی برای هر کدام شرایط و یک سری اتفاقات ناخواسته چه برای خودشان و چه برای ما پیش آمد.

پهلوان زاده افزود: این‌ افراد بچه‌های ایران هستند و به طور خلاصه باید بگویم که مطمئنم به کشور باز خواهند گشت و با ما همکاری خواهند کرد. همان طور که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری و دیگر مقامات اشاره کردند، هر کدام از این ورزشکاران تصمیم به بازگشت بگیرند به آن‌ها خوش آمد می‌گوییم.

پهلوان زاده در پاسخ به انتظارات ورزشکاران و کناره گیری بعضی از آن‌ها به دلیل عدم برآورده شدن این توقعات گفت: مسلما در وهله اول، برای از دست ندادن دیگر بازیکنان تلاش خواهیم کرد. با موافقت وزارت ورزش تصمیم به برگزاری جام ستارگان در اسفند ماه امسال در تهران گرفتیم و برنامه فدراسیون دعوت از بازیکنان خوب دنیا برای این مسابقات است.

پهلوان زاده ادامه داد: حقیقتا شرایط فدراسیون از چهار ماه گذشته تا الان، تغییری نکرده و چیزی عوض نشده است. ورزشکاران در همه رشته‌ها، انتظاراتی دارند. به عنوان مثال، انتظار داشتند جوایزشان را به موقع دریافت کنند که از اردیبهشت ماه تا به حال برای همه رشته‌ها به خاطر شرایط اقتصادی پرداخت نشده است. تقریبا ورزشکاران همیشه در اردیبهشت جوایزشان را دریافت می‌کردند، اما امسال تا به این لحظه جوایزشان اهدا نشده است.

پهلوان زاده در خصوص وجود نام شطرنج بازان مستعفی در لیست جام ستارگان هم تاکید کرد: نام این بازیکنان در لیست مسابقات جام ستارگان وجود ندارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر