رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت:

اجرای طرح نظارتی نوروز از اول اسفند تا ۱۵ فروردین

صادقی در آستانه فرارسیدن آخرین ماه سال گفت: اجرای طرح نظارتی نوروز ۹۹-۹۸ از اول اسفند تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

 به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، یدالله صادقی در نشست خبری رسانه با موضوع تنظیم بازار و کالا و خدمات ویژه ایام پایانی سال و نظارت و کنترل قیمت‌ها اظهار کرد: اجرای طرح نظارتی نوروز ۹۹-۹۸ از اول اسفند تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، این در حالی است که در طرح بازرسی مشترک با اصناف، کلیه مبادی تأمین و نگهداری کالا و شرایط توزیع را مورد بازرسی قرار می‌دهند تا از احتکار جلوگیری کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تمام واحد‌های خرده فروشی و عمده فروشی از منظر تحویل کالا به مصرف‌کننده از نظر کیفیت و کمیت و همچنین رعایت حقوق مصرف‌کننده مورد بازرسی قرار می‌گیرد تا اگر تخلفی دیده شد با آن برخورد شود. همچنین در صورت مشاهده تخلف، مصرف‌کنندگان می‌توانند با سامانه  یا ۱۲۴.ir ۱۲۴ تماس بگیرند.

تخفیف پوشاک و کیف و کفش حداقل ۱۵ درصد خواهد بود

صادقی درباره میزان تخفیف محصولات در نمایشگاه‌های بهاره که از ۱۴ تا ۲۳ اسفند برقرار است، گفت: کالا‌های اساسی در این نمایشگاه‌ها با قیمت مصوب عرضه می‌شوند؛ لبنیات نیز در صورت عرضه در نهایت ۵درصد تخفیف خواهد داشت. اما تخفیف پوشاک و کیف و کفش حداقل ۱۵ درصد خواهد بود.

پیش بینی هشت نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در تهران

وی درباره تامین و توزیع کالا‌های مورد نیاز ایام پایان سال گفت: در شهر تهران برگزاری هشت نمایشگاه عرضه مستقیم کالا پیش‌بینی شده است و در شهرستان‌ها نیز به تناسب جمعیت حداقل یک نمایشگاه برگزار می‌شود.

این مقام مسوول  بیان کرد: در این نمایشگاه‌ها علاوه بر کالا‌های متداول مانند کیف و کفش و پوشاک، کالا‌های اساسی همچون مواد پروتیئنی (شامل مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز وارداتی) و همچنین شکر، برنج، روغن نباتی و محصولات شوینده و بهداشتی عرضه می‌شود.

به گفته صادقی، در شهر آفتاب، مجتمع گوشت، فرهنگسرای خاوران، بوستان گفتگو، مصلی امام خمینی، پارک ارم و بوستان ولایت این نمایشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد که فروشگاه‌های زنجیره‌ای، جشنواره نوروزی داشته و اقلام خود را با تخفیف عرضه می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تمامی عمده فروشی‌ها در این زمان مورد بازرسی قرار می‌گیرند تا در تحویل کالا از نظر کمیتی وکیفیت و رعایت قیمت تخلف صورت نگیرد.

عرضه پوشاک در واحد‌های صنفی با تخفیف حداقل ۵ درصدی

صادقی بیان کرد: مقرر شده حدود سه هزار واحد صنفی در حوزه کیف، کفش و پوشاک نیز فروش فوق العاده داشته باشند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران در پاسخ به سوال دیگری درباره اطلاعات این واحدها، اظهار کرد: فهرست این واحد‌ها در سایت اطلاع رسانی می‌شود. بر اساس قانون نظام صنفی، واحدی که مبادرت به حراج می‌کند باید قیمت‌های قبل و بعد را باید به صورت مقایسه‌ای در معرض دید مصرف کننده قرار دهد.

وی در پاسخ به اینکه میزان تخفیف محصولات چه میزان خواهد بود؟  گفت: ضریب خاصی برای کاهش قیمت در نظر گرفته نشده، اما میزان تخفیف محصولات قطعا از ۵ درصد کمتر نخواهد بود.

۴ هزار تن پرتقال و ۳ هزار تن سیب آماده عرضه شب عید

صادقی همچنین با اشاره به طرح تنظیم بازار سیب و پرتقال شب عید تصریح کرد: چهار هزار تن پرتقال و سه هزار تن سیب برای این ایام ذخیره‎سازی کرده‌ایم. همچنین بیش از ۶۰ درصد از ۴ هزار تن پرتقال از مازندران وارد شده و در تهران آماده عرضه است.

وی ادامه داد: همچنین سه هزار تن سیب از دماوند وارد شده و در سردخانه‌های تهران موجود است. قیمت سیب و پرتقال در زمان توزیع یعنی دهه سوم اسفند ماه اعلام خواهد شد.

به گفته صادقی، قیمت تمام شده بستگی به شرایط دارد، اما شاید دولت بخواهد قیمت را پایین‌تر از قیمت تمام شده اعلام کند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر