کد خبر: ۷۲۵۴۹۵۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
کد خبر : ۷۲۵۴۹۵۱
گروه : قم » قم

مراجع تقلید و علما در انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری،آرای خود را به صندوق انداختند.

مراجع تقلید پای صندوق ها رای حاضر شدندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،مراجع عظام تقلیدحضرات آیات مکارم شیرازی،نوری همدانی ،سبحانی،علوی گرگانی ساعت ۸ صبح امروز رای خود را به صندوق سیار شماره ۵۶۳ انداختند.

آیت الله مکارم شیرازی پس از شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز روز خوشی برای ملت ایران و روز سرنوشت ساز است ان شا الله برگ زرینی بر برگ‌های زرین افتخارات ایران اسبلامی می‌افزاییم و دشمن مایوس می‌شود.

او  افزود: همه دارای رشد فکری هستند و احساس مسئولیت می کنند که نباید جمهوری اسلامی را تنها گذاشت و همه به عنوان وظیفه اجتماعی و الهی شرکت کنند.

آیت الله نوری همدانی هم پس از رای دادن در ساعات اولیه رای گیری گفت: این مملکت مملکت امام عصر (عج) است و بر همه مردم مسلمان لازم است در انتخابات شرکت کنند تا مملکت امام زمان حفظ شود.

این مرجع تقلید افزود: امروز این نظام اسلامی در اوج عظمت و قدرت است، چرا که نظامی مردم سالار دینی است و مملکت، مملکت امام عصر (ع) است.

او ادامه داد: مردم ایران و مسلمان امتحان‌های بزرگی را پشت سر گذاشتند و امروز باید کسانی که به امام عصر ایمان دارند، پای صندوق‌های رای حاضر شوند و رای دهند.

آیت الله سبحانی در نخستین ساعت رای گیری پس از انداختن رای خود در صندوق و با اشاره به اینکه مکررا گفته ایم که نظام ما جمهوری اسلامی است، گفت: در واقع جمهوریت نظام این است که رای مردم معتبر است.

این مرجع تقلید افزود: امیدواریم همشهریان و هموطنان به افراد، فاضل، عالم، عاقل و کاردان رای بدهند تا ان شاءالله مشکلات را رفع کنند و کمال مطلوب به دست بیاید.

آیت الله امینی هم هنگام رای دادن گفت: باید همه در انتخابات حضور داشته باشند چرا که شرکت در آن برای همه واجب و لازم است.

او به انتخاب شوندگان (نمایندگان مجلس یازدهم) هم توصیه کرد: به وظیفه خود عمل کنند، چرا که شرعا واجب است و رای‌های مردم امانتی الهی است که به آن‌ها سپرده می‌شود.

آیت الله امینی گفت: امیدواریم که این انتخاب بر همه مبارک باشد.

آیت الله سعیدی در ساعات اولیه شروع رای گیری با حضور در حرم مطهر ضمن شرکت در انتخابات، با اشاره به حضور چهل و یک ساله مردم در مناسبت‌های مختلف عبادی سیاسی گفت: حضور مردم همواره به بهترین وجه انجام شده است.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: مردم در طول چهل و یک سال گذشته همواره در برنامه‌های مختلف عبادی- سیاسی شرکت کردند و برنامه‌های دشمن تاثیری بر این حضور نداشته چرا که مردم می‌دانند مجلس ریل گذار نظام است.

او با بیان اینکه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب تاکید به حضور مردم در سیاست گذاری و دخالت در سرنوشت خود داشته و دارند، گفت: هر چه رژیم گذشته مردم را از تصمیم گیری‌ها دور می‌کرد، نظام جمهوری اسلامی اصرار دارد که مردم بر سرنوشت خود حضور داشته باشند و آزاد هم هستند به هر شکلی و شخص که مورد تایید است رای دهند.

تولیت آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه (س) تصریح کرد: مردم همواره حضور پر شوری در دوره‌های مختلف داشتند و دشمنان هر سال هم بر دشمنی خود افزودند، و امید دارند که بتوانند این مردم را از نظام اسلامی، سیاست و سرنوشت خودشان و در واقع دیانت خود جدا کنند.

آیت الله سعیدی گفت: هر سال به رغم دشمنی‌های دشمنان، انگیزه‌های مضاعفی برای حضور مردم ایجاد می‌شود، امسال هم شهادت سپهبد شهید سلیمانی و همراهانشان این انگیزه را ایجاد کرده است.

او افزود: دشمنان ما نمی‌دانند که با رفتارهایشان مردم را به نوعی تشویق می‌کنند به حضور و استقامت در مسیر دیانت و سیاستشان و مصداق آن را هم می‌توان امروز با حضور پر شور مردم در صف صندوق‌های رای دید.

تولیت آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: امیدواریم مردم با انتخاب خوبشان افراد صالحی را به مجلس بفرستند چرا که مجلس ریل گذار نظام به خصوص برای قوه مجریه است.

انتهای پیام/ش

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر