کد خبر: ۷۲۵۵۰۶۸
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد خبر : ۷۲۵۵۰۶۸
گروه : سیاسی » دولت
واعظی در جمع خبرنگاران:

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تشکیل مجلس قوی با حضور پررنگ و رای مردم نشان دهنده انسجام و وحدت داخلی است.

مجلس قوی با حضور پررنگ و رای مردم نشان دهنده وحدت داخلی استبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات کشور درباره انتخابات گفت: امروز انتخابات در همه نقاط کشور به صورت آنلاین در حال برگزاری است و با مشاهده آرا دریافتیم که حضور مردم بسیار خوب بوده است.

او افزود: ان‌شاءالله شاهد برگزاری یک انتخابات خوب و پرشوری در سراسر کشور باشیم، همانطور که رهبر معظم انقلاب امروز صبح و همچنین در سخنرانی‌های قبلی تاکید داشتند.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تاکنون که ۳ ساعت از آغاز رای گیری گذشته درصد مشارکت نسبت به دوره قبل افزایش یافته است.

واعظی تصریح کرد: تشکیل مجلس قوی با حضور پررنگ و رای مردم نشان دهنده انسجام و وحدت داخلی است و صرفا، به معنای تشکیل یک مجلس نیست.

وی ادامه داد: در این شرایط تحریم، حضور پررنگ مردم می‌تواند پیامی به منطقه و عرصه بین الملل باشد که این تحریم‌ها و فشار‌های حداکثری باعث افزایش وحدت و انسجام بیشتر مردم در کشور خواهد شد.

او افزود: مشارکت قوی یعنی یک ایران قوی تر، امن‌تر و ایرانی که فشار‌های خارجی روی آن تاثیری ندارد، امیدوارم همینطور مردم در سراسر کشور برای تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی انصافا سنگ تمام گذاشتند و به جهانیان نشان دادند که با ترور نمی‌توانند میان مردم را که روی پای خود ایستادند و پشت رهبری هستند تفرقه ایجاد کنند.

او گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیار فوق العاده بود و مردم حضور بسیار معناداری داشتند.

رئیس دفتر رئیس جمهوربیان کرد: امروز امیدوارم یک روز به یاد ماندنی باشد و هرسه این سه حادثه بزرگ یک نوعی پیامی باشد برای همه کشور‌هایی که با ما دوست هستند و بدانند با ایران منسجم دوست هستند، همچنین کشورهای معدودی که با ایران دشمن دارند، بدانند تصمیمی که برای فشار به ایران گرفتند تصمیمی غلطی بوده و حتما اثر نخواهد کرد و امیدوارم که سال ۹۹ از سال ۹۸ بهتر باشد.

واعظی در پاسخ به این پرسش در صورت پیروزی اصولگرایان در انتخابات آیا این امر تاثیری بر سیاست خارجی کشور خواهد داشت، گفت: سیاست دولت همواره اینگونه بوده که با هر مجلسی تعامل داشته باشد.

او افزود: هر مجلسی که روی کار بیاید، آن چیزی که باید برایش مهم باشد، امنیت ملی و منافع کشور است تا بتواند مسائل کشور را حل کند و برای مردم رفاه به وجود بیاورد و مسائل معیشتی و اقتصادی مردم را همراه دولت حل کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور بیان کرد: همانطور که رئیس جمهور بار‌ها مطرح کرده است، دولت وظیفه دارد با همه نهاد‌های قانونی کشور تعامل داشته باشد و با آنها با سهولت کار کند؛ بنابراین من خوشبین هستم با رأیی که مردم می‌دهند و مجلسی که تشکیل می‌شود، تعامل خوبی با آن خواهیم داشت.

واعظی در پاسخ به این پرسش در خصوص برنامه دولت برای FATF چیست، گفت: آن طور که به من خبر دادند، بیانیه FATF امروز صادر خواهد شد و ما عملاً از تعلیق خارج خواهیم شد و به شرایط گذشته باز خواهیم گشت؛ شرایط از آنچه امروز هست، بدتر می‌شود، اما براساس آخرین اخبار، اکشن پلنی که در گذشته وجود داشته همچنان باقی می‌ماند و همچنین برخی بند‌های که ما اعتقاد داشتیم باید باقی بماند همچنان باقی خواهد ماند.

او افزود: وضعیت جدیدی که پیش خواهد آمد ممکن است فشار اندکی بر تلاش‌های دولت بگذارند، اما فشار اصلی زمانی ایجاد می‌شود که تحریم‌ها برداشته و روابط بانکی ما با دنیا برقرار می‌شود؛ وضعیتی که امروز رقم می‌خورد در آن روز خود را نشان خواهد داد. آنچه دولت بر آن اصرار داشت این بود که ما نباید برای آیندگان تحریم جدیدی به وجود بیاوریم که محدودیت‌های جدیدی به همراه دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: مجلسی که الان با آن کار می‌کنیم مجلس یکدستی نیست، مجلس سه فراکسیون دارد که در موضوعات مختلف نظرات خاص خود را دارند. باید به عنوان دولت به مجلسی که برخواسته از آرای ملت است را درک و با آنها تعامل کنیم.

واعظی افزود: قطعا اگر مجلس بخواهد به رای مردم احترام بگذارد باید به آن ۲۴ میلیون رایی که به رئیس جمهور دادند، هم احترام گذاشته شود؛ بنابراین این، یک تعامل دو طرفه است.

رئیس دفتر رئیس  جمهور با بیان اینکه در کشور نهاد‌های قانونی مثل شورای عالی امنیت ملی داریم که درباره سیاست خارجی نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارند، تصریح کرد: از همه مهمتر اینکه دولت، مجلس، همه رهنمود‌ها و سیاست‌های کلان مقام معظم رهبری را دنبال می‌کنیم. اینطور نیست که اگر یک دولت یا مجلسی عوض شود کل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تغییر خواهد کرد.

او گفت: در دو سه هفته گذشته برخی رسانه‌های معاند تبلیغاتشان برای ناامید کردن مردم را کلید زده بودند به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کردند که مردم در انتخابات شرکت نکنند و تبلیغات می‌کردند که مردم شرکت نخواهند کرد.

واعظی اضافه کرد: آن رسانه‌ها و دولت‌ها، رژیم صهیونیستی و آمریکا صهیونیستی کسانی هستند که مردم ما را نمی‌شناسند. این اولین باری نیست که آنها اشتباه کردند در ۴۰ سال گذشته در مقاطع مختلف نسبت به این مردم و تصمیم آنان اشتباه کردند به همین دلیل همیشه ‏سعی در توجیه اشتباهات خود داشتند. امیدوارم این مشارکت خوب مردم ادامه داشته باشد، چون حضور پرشور باعث خواهد شد در داخل انسجام خود را بیشتر حفظ کنیم و از طرف دیگر به لطف خدا بسیاری از توطئه‌های آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی با این حضور پرشور مردم خنثی خواهد شد.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر