کد خبر: ۷۲۵۵۵۵۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
کد خبر : ۷۲۵۵۵۵۱
گروه : سیاسی » مجلس
لاریجانی در بازدید از ستاد انتخابات کشور مطرح کرد؛

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش هوشمندانه برای صیانت از رأی مردم انجام می‌شود.

انجام تلاش هوشمندانه برای صیانت از رأی مردم در انتخاباتبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انشاالله مجلس آینده مجلس با پشتوانه‌ای باشد.

او افزود: تلاش هوشمندانه برای صیانت از رأی مردم انجام می‌شود؛ گام خوبی را وزارت کشور انجام داد تا هم از رأی تک تک مردم صیانت شود و هم با سرعت کار انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر بنده وزارت کشور گام‌های خوبی برداشته است برای اینکه با رای مردم با صیانت کامل و با سرعت و استفاده از تجهیزات جدید منتقل شود.

او گفت: امیدوارم در آینده گام دیگری برداشته شود و شمارش آراء به صورت الکترونیک انجام شود که هم سرعت و دقت کار بالا می‌رود، لازم است شورای نگهبان در این زمینه با وزارت کشور همکاری نزدیک داشته باشد.

لاریجانی افزود: تا جایی که آقای رحمانی‌فضلی و دوستانشان گفتند طراحی کار هم انجام شده است، این کار کمک می‌کند تا در شهر‌های بزرگ آراء مردم سریعتر شمارش شود. امیدواریم در این ساعات هم با دقت نظر آرای مردم منتقل شود تا فردا شاهد شکل گیری مجلس جدید با پشتوانه قوی باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان درباره اینکه در شورای تامین استان قم چه تدابیری برای مقابله با کرونا پیش بینی شده است، گفت: صبح جلسه‌ای در استانداری قم بودم و در شورای تامین استان نیز شرکت کردم. از وزارت بهداشت هم در این جلسات حضور داشتند. تمهیدات خوبی در قم اولا برای روز انتخابات در نظر گرفته شده بود تا مردم با آرامش حضور داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: توضیحاتی داده شد که مردم استان چگونه در انتخابات و بدون نگرانی شرکت کنند. برای آینده نیز تدابیری اندیشیده شد. دو بیمارستان برای کسانی که مشکوک هستند در نظر گرفته شد، زیرا میزان درگیری زیاد نیست، اما نگران شده اند.

او تصریح کرد: این دو بیمارستان را ایزوله کردند. برای مدارس و تجمعات مردمی نیز تصمیماتی گرفته شد و اگر بخواهیم با دقت نگاه کنیم باید از نظر سرمایه گذاری بهداشتی این استان را مورد توجه بیشتری قرار دهیم. دستگاه‌ها اهتمام کنند و فرمت‌های بهداشتی را در رسانه‌ها منتشر کنند تا مردم مراعات کنند. دولت هم با اهمیت موضوع را بررسی کرده و در حال کنترل است.

اوافزود: لازم است شورای نگهبان با وزارت کشور برای شمارش الکترونیکی آرا همکاری نزدیک داشته باشند تا در گام بعد این اتفاق هم رخ دهد و کار‌ها سامان و سرعت پیدا کند. مخصوصاً که وزارت کشور هم طراحی‌های لازم برای این کار را انجام داده است.

رئیس مجلس با بیان اینکه رای مردم کارآمدی سیستم حکومتی را در آن بخش قوی‌تر و با پشتوانه‌تر می‌کند، اظهار کرد: وقتی مردم بیشتر در انتخابات شرکت کنند، انتخابات دقیقتر خواهد بود و وقتی این اتفاق رخ داد آن وقت دشمنان ما تلقی دیگری خواهند داشت و کار‌ها در عرصه جهانی به شکل دیگری پیش می‌رود.

لاریجانی با اشاره به حضورش در جلسه استانداری قم اظهار کرد: صبح در جلسه‌ای در استانداری حضور داشتم که در آنجا متوجه شدم تمهیدات خوبی در قم برای روز انتخابات در نظر گرفته بودند که مردم با آرامش شرکت کنند. در جلسه همچنین مطرح شد که دو بیمارستان را برای کسانی که مشکوک به کرونا هستند را در نظر گرفته اند. چرا که هنوز درگیری با این بیماری زیاد نیست.

او ادامه داد: امیدواریم هم دستگاه‌ها توجه زیادی به این موضوع داشته باشند و هم مسائل بهداشتی را در رسانه‌ها بیشتر مطرح کنند تا مردم مراقبت بیشتری داشته باشند.

رئیس مجلس در پاسخ به پرسش درباره میزان رضایت مردم از اقدامات مجلس دهم گفت: باید نظرسنجی‌ها این موضوع را نشان دهد. کار‌هایی که مجلس در حوزه قانون گذاری انجام داده تدوین قوانین پایه‌ای مهم بوده است. البته برخی رسانه‌ها به خاطر مسائلی کمتر به این موضوع پرداخته می‌شود، اما به عنوان کسی که سالیانی در مجلس حضور داشته ام می‌گویم که در این دوره قوانین پایه‌ای مهمی در مجلس تصویب شده است.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر