دریافت اخبار از منابع معتبر، مهم‌ترین راهکار کاهش اضطراب در بحران

کارشناس گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، گفت: استفاده از اخبار موثق و دریافت اطلاعات صحیح در مواردی که جامعه درگیر یک بحران می‌شود، بهترین شیوه برای کاهش اضطراب است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،  شهین لنگری کارشناس گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: این روز‌ها خیلی از افراد اضطراب ابتلا به کرونا را دارند، اضطراب واکنشی طبیعی به شرایط سخت و تهدید آمیز است که گاهی طولانی و شدید شده و برایمان رنج ایجاد می‌کند.

لنگری افزود: اضطراب می‌تواند بر روی سیستم ایمنی اثر منفی گذاشته و بدنمان را تضعیف کند، همچنین به رفتار‌هایی که کمک مان نمی‌کند، دامن بزند.

او افزود: متاسفانه مسائلی مانند شبکه‌های اجتماعی، عدم اطمینان به اخبار و بزرگ نمایی این مشکلات را بزرگ‌تر می‌کند.

کارشناس گروه سلامت روان معاونت بهداشتی افزود: افرادی که اختلال اضطرابی منتشر، بیماری و اختلال وسواسی دارند و یا دچار مشکلات اضطرابی هستند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

لنگری با بیان اینکه در مورد وضعیت فعلی رعایت نکات بهداشتی عامل موثری در حفظ سلامت جسم و روان است، عنوان کرد: باید دست را مکرر شسته و به دنبال اطلاعات دقیقی از سازمان جهانی بهداشت، وزارت بهداشت و سایت دانشگاه‌های علوم پزشکی باشیم.

کارشناس گروه سلامت روان معاونت بهداشتی با تاکید بر اینکه اخبار اضطراب آور را منتشر نکنیم، گفت: کرونا اولین بیماری واگیر دار نبوده و آخرین و کشنده‌ترین هم نیست، از هر صد نفر که مبتلا به کرونا می‌شوند، دو نفر جانشان را از دست می‌دهند این در حالی است که بیماری سل سالانه بیش از یک میلیون نفر قربانی در دنیا می‌گیرد.

انتهای پیام/د

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: