سطح آب دریاچه ارومیه یک متر افزایش یافت

سطح آب در دریاچه ارومیه در بهمن ماه سال جاری ۰.۵۸ سانتی متر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۵۸ سانتیمتر افزایش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با افزایش ۳.۶۴ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۳۰ بهمن ماه به ۱۲۷۱.۳۷ سانتیمتر از سطح دریا رسید، این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱۲۷۰.۷۹ سانتیمتر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۳۰ بهمن ماه سال جاری ۲۶۷۶.۳۹ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۲۳۳۴.۱۱ کیلومتر مربع کاهش و وسعت دریاچه نسبت به میانگین سال مشابه ۱۶۳۶.۶۳ کاهش یافته است.

لازم به ذکر است؛ حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۳۰ بهمن ماه سال جاری، ۳.۶۴ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۲.۱۱ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۶.۰۴ میلیارد مترمکعب افزایش یافته است؛ بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال ۹۸ حدود ۱۲۷۱.۳۷ متر و وسعت دریاچه ۲۸۷۵ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه از سال ۹۳ آغاز شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر