ابوترابی در مخالفت با کلیات بودجه ۹۹:

کشور را باید بدون وابستگی به نفت خام اداره کنیم

نماینده نجف آباد گفت: آقایان فکر می‌کنند که اگر اعلام شود فروش نفت را صفر می‌کنیم، نقطه ضعف خواهد بود.

کشور را باید بدون وابستگی به نفت خام اداره کنیمبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در صحن علنی امروز  مجلس در مخالفت با کلیات بودجه ۹۹ اظهار کرد: قرار است در بودجه برای سال بعد، برنامه ریزی کنیم یعنی مستقیم با زندگی مردم در ارتباط است، اما در این بودجه، شرایط جنگ اقتصادی در نظر گرفته نشده است. ما باید حالت جنگی به خود بگیریم که چنین چیزی در بودجه دیده نمی‌شود.

او افزود: مقام معظم رهبری فرمودند فروش نفت خام صفر شود، ولی آقایان فکر می‌کنند که اگر اعلام شود فروش نفت را صفر می‌کنیم، نقطه ضعف خواهد بود، حال اینکه چنین چیزی درست نیست باید کاری شود که کشور را بدون نفت خام اداره کنیم.

نماینده نجف آباد با اشاره به پیش بینی ۴۹ هزار میلیارد تومان فروش اموال مازاد دولت در بودجه سال آینده گفت: دولت امسال تنها توانست ۳۲۰ میلیارد تومان اموال مازاد را به فروش برساند سوال این است که چطور می‌خواهد حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان فروش اموال دولتی داشته باشد.

عضو کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها ادامه داد: قرار بود حقوق‌ها پلکانی شود که چنین چیزی دیده نمی‌شود، دولت در بودجه ۹۸ هم با برداشتن کلمه هم‌ترازی و به جای آن متناسب سازی، خسرانی برای کشور ایجاد کرد.

ابوترابی تاکید کرد: باید اشرافی گری و هزینه‌های اضافی را جمع کرده و حالت جنگی بگیریم و به قشر‌های ضعیف رسیدگی شود دولت اکنون بیش از ۲۳۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و هر سال برای پرداخت بدهی مبالغی را در بودجه می‌آورد که هیچ کدام هم محقق نمی‌شود، پیشنهاد ما این بود که پالایشگاه ستاره خلیج فارس را برای پرداخت بدهی به تامین اجتماعی بدهند که این اتفاق هم رخ نداده است.

او با انتقاد از ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه در بودجه سال آینده، آن را باعث بدهکاری فرزندان و آیندگان این کشور دانست و گفت: بهتر است کلیات تصویب نشده و همچون مجلس هشتم بودجه به صورت سه دوازدهم تصویب شود، چون به هیچ عنوان این وضعیت پاسخگوی جنگ اقتصادی نیست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر