کد خبر: ۷۲۵۹۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
کد خبر : ۷۲۵۹۵۹۴
کارشناس هواشناسی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رفیعی گفت:سه شنبه سامانه بارشی در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و مرکز کشور تقویت می شود.

کبری رفیعی کارشناس سازمان‌هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: بنابر نقشه‌های هواشناسی از امشب در استان‌های غرب، جنوب غرب، مرکز، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش باران، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی از تقویت سامانه بارشی در برخی مناطق خبر داد و گفت: روز سه شنبه با تقویت سامانه بارشی در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، سواحل شمالی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی و شمال شرق بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را داریم.

رفیعی ادامه داد: با توجه به نفوذ جریانات سرد شمالی از بعدازظهر فردا در استان‌های ساحلی خزر بارش تقویت می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در اکثر مناطق کشور روز پنج شنبه کاهش محسوس دما رخ می دهد، بیان کرد: روز چهارشنبه در مناطقی از غرب، جنوب غرب، مرکز، سواحل شمالی، استان‌های دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و مناطقی از شرق و جنوب کشور بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بارش باران از اوایل شب چهارشنبه از سمت غرب کشور قطع می‌شود، گفت: در اواخر وقت چهارشنبه در مناطق شمال شرق احتمال بارش برف وجود دارد و روز پنج شنبه در شمال شرق بارش به شکل پراکنده ادامه دارد و این سامانه در این روز از کشور خارج می‌شود.

رفیعی ادامه داد: از بعدازظهر سه شنبه و طی روز چهارشنبه دریای خزر و از بعدازظهر سه شنبه تا روز جمعه خلیج فارس مواج خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در برخی مناطق خبر داد و گفت: از اواخر وقت امروز تا ظهر سه شنبه در غرب و جنوب غرب و از ظهر سه شنبه تا چهارشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید خواهیم داشت که در شرق و جنوب شرق پدیده گرد و خاک رخ می‌دهد.

به گفته وی، روز جمعه در اکثر مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما را خواهیم داشت.

آسمان پایتخت بارانی است

رفیعی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران گفت: امروز آسمان تهران ابری، گاهی همراه با وزش باد بود و به هنگام شب بارش باران آغاز می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان حداکثر دمای امرور را ۱۸ درجه بالای صفر و فردا صبح ۱۱ درجه بالای صفر اعلام کرد و گفت: فردا با کاهش نسبی حداقل دمای صبح ۱۰ درجه بالای صفر خواهد بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ