کد خبر: ۷۲۶۱۵۶۵
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
کد خبر : ۷۲۶۱۵۶۵
گروه : سیاسی » دولت
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:

رئیس جمهور تأکید کرد: تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی و یا ایجاد هرگونه محدودیت به خاطر کرونا با ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی به خاطر کرونا با ستاد ملی مبارزه با کروناست/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه شهری مطرح نیستبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت، با تأکید بر اینکه هیچ تصمیمی برای قرنطینه محل یا شهری مطرح نیست و مردم به شایعات توجه نکنند، اظهار کرد: تصمیم گیری در مورد تعطیلی و یا ایجاد هرگونه محدودیت به خاطر کرونا با ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

می‌خواهم خدمت مردم بسیار عزیز کشورمان عرض کنم مثل همه حوادثی که گاه و بی گاه کشور با آن مواجه شده و ملت و دولت در کنار هم و با همکاری و برخورد هماهنگ از آن عبور کردند، مسأله مواجه شدن با ویروس کرونا هم از همین روال پیروی می‌کند.

خوشبختانه در عرض یک الی دو هفته اخیر، تلاش‌های بسیار خوبی در کشور هم در بخش پیشگیری و هم در بخش تشخیص و هم در بخش قرنطینه افراد و هم در بخش درمان، انجام گرفته است.

نیازمند یک برخورد عالمانه با این مسئله هستیم و باید رفتار تخصصی و جدی داشته باشیم. به همین دلیل هم مسئولیت امر به ستادی واگذار شده که رئیس این ستاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است؛ بنابراین در همه امور، هم از لحاظ آمار و ارقامی که باید به مردم منتقل شود و هم توصیه‌هایی که مردم باید گوش کنند و هم مراکزی که برای تشخیص و درمان وجود دارد باید به صورت متمرکز بدون توجه به شایعات به سخنان این مرکز توجه شود.

البته برای عبور از این مسأله ممکن است به یک، دو و یا سه هفته زمان نیاز داشته باشیم. گزارش‌هایی که تا دیشب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا داد، امیدوارکننده بودند.

امروز هم گزارشی دریافت کردم که کیت‌های تشخیص را که از خارج و از طریق سازمان بهداشت جهانی (WHO) وارد می‌کردیم – که البته همچنان به روند آن ادامه می‌دهیم – توسط متخصصین داخلی ما هم این کیت تولید شده و درحال آزمایش است، همه مراحل اولیه آن مثبت و قابل قبول بوده است و در نهایت ظرف امروز و فردا که به تأیید نهایی رسید می‌توانیم در ظرف مدت کوتاهی صد‌ها هزار کیت، حتی میلیون‌ها از این کیت را تولید کنیم و در اختیار همه بیمارستان‌های کشور قرار دهیم که مردم خیالشان راحت باشد اگر موردی، شکی و تردیدی وجود دارد به راحتی پزشکان عزیز ما بتوانند به تشخیص نهایی برسند.

البته کاری که انجام می‌گیرد یک کار شبانه‌روزی، دقیق و علمی است. در مجموع روند کاهش مراجعه و پیشرفت در امر درمان را مشاهده می‌کنیم. یعنی اگر ۱۰۰ نفر در روز‌های اولیه بستری بودند، از این ۱۰۰ نفر ممکن بود ۷، ۸ نفر از دنیا بروند امروز این رقم خیلی پایین آمده است. بخاطر اینکه بر این روند مسلط شدیم. هم به روند تشخیص و هم روند درمان مسلط شدیم و این همکاری و هماهنگی را باید ادامه دهیم. دیشب هم تأکید کردم اگر قرار است جایی باید برای یکی، دو روز کمتر و یا بیشتر تعطیل شود، تشخیص‌اش به عهده این ستاد است. نه استاندار، نه فرماندار و نه وزارتخانه‌ای مرجع این تشخیص نیست. یعنی اگر فردی بیمار است، تب دارد و علایم اولیه را دارد، باید مراقبت شود و وارد آن آموزشگاه و دانشگاه نشود. اگر کسی را دیدند و علامتی را دیدند بلافاصله آن را به پزشک منتقل کنند و مراقبت‌ها انجام گیرد.

ما در جامعه هستیم و همه در کنار هم یک خانواده هستیم.

البته همان‌طور که توصیه شده است، جایی که واجب نیست برای حضور ما و رفتن در اجتماعاتی که نیاز و ضروری نیست باید کاهش یابد یا قطع کنیم. همان‌طور که برخی از برنامه‌ها و فوق‌برنامه‌ها را قطع کردند بخاطر اینکه مراقبت بیشتر شود. در مراقبت و در امر بهداشتی نباید کوتاهی کنیم.

وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های تولیدی ما برای اینکه اقلام لازم را در اختیار مردم بگذارند باید همه توان خودشان را به‌کار بگیرند.

خوشبختانه در روز‌های اخیر نیروی انتظامی و تعزیرات با احتکارکنندگان برخورد خوبی داشتند باز هم این برخورد‌ها باید ادامه پیدا کند و نگذاریم که عدد کوچکی از مردم بخواهند از این امور سوء استفاده کنند تا از این مسأله به خوبی عبور کنیم و مسأله را بتوانیم به پایان برسانیم.

اما مسأله مهم‌تر از مسأله ویروس کرونا، ویروس ترس و اضطراب و تردید و بی‌اعتمادی در میان مردم است. این ویروس بدتر از آن ویروس است و نباید در مردم تردید و وحشت و اضطراب ایجاد کنیم این هم ویروسی است.

ویروس آنفلوآنزا هر سال در دنیا می‌آید و هر سال هم کشته می‌گیرد. در سال‌های اخیر و در آمریکا، آمار نشان می‌دهد بین ۱۲ هزار در سال تا سالی بوده ۱۰۰ هزار کشته آنفلوآنزا بوده است. آنفلوآنزای مختلف آمده و عده‌ای هم از بین رفتند.

تلفات کرونا بیشتر از آنفلوآنزا نیست. طبق نظر پزشک‌ها و دیشب هم متخصصین همین را می‌گفتند البته نوع انتشار، سرایت‌اش ممکن است متفاوت باشد این‌ها همه درست است. متخصصین باید بیایند و واقعیت را به مردم بگویند و برای مردم توضیح دهند.

اضطراب و ترس مردم در حد لازم باشد و وقتی اضافه می‌شود، خودش خطرناک است و می‌تواند مشکلات دیگری را درست کند.

نکته دیگری که می‌خواهم تأکید کنم درباره این شایعاتی است که در میان مردم وجود دارد که فلان شهر را می‌خواهند قرنطینه کنند یا فلان شهر را می‌خواهند یک ماه قرنطینه کنند. آن محله را می‌خواهند یک هفته قرنطینه کنند. چنین چیزی‌هایی در تصمیمات کشور وجود ندارد. قرنطینه محله و شهر را نداریم. آنچه قرنطینه است، قرنطینه فرد است. یعنی اگر فردی علایم اولیه‌ای داشت این فرد باید قرنطینه شود. مراکز زیادی را هم در تهران پیش‌بینی کردیم. دیشب اعلام شد، تخت‌های فراوانی آماده شده است. در شهرستان‌ها هم آماده شده است و نیرو‌های مسلح نیزگفتند که برای هر گونه کمک آماده هستند؛ بنابراین اگر در مواردی، فردی مشکوک بود و علایمی داشت، فوری در آن مراکز بستری شود و بعد هم مشخص می‌شود که این دارای این ویروس است یا به سرماخوردگی عادی و آنفلوآنزای دیگری مبتلا شده است و باید مرخص شود؛ بنابراین مردم به این فکر نباشند که فروشگاهی یا شهری بسته می‌شود و یا قرنطینه عمومی ایجاد می‌شود.

خدمت مردم عزیز و بزرگوار عرض می‌کنم همه مواد غذایی، مواد اولیه، حتی شوینده‌ها هم که این روز‌ها مقداری کم بوده در روز‌های آینده جبران خواهد شد و در انبار‌ها و ذخایر وجود دارد.

مردم هیچ گونه نگرانی از این نظر نداشته باشند البته همه باید به طور فردی مراقبت کنیم دستور‌های بهداشتی را همانطور که توصیه می‌شود، مراعات کنیم. صدا و سیما هم به عنوان مرجعی است که باید به مردم آموزش داده و اطلاعات لازم را به مردم دهد.

خدمت مردم این نکته را هم تأکید می‌کنم، به هیچ عنوان آماری که وجود دارد، نه کم می‌کنیم نه زیاد می‌کنیم و نه بزرگ‌نمایی و نه کوچک نمایی می‌شود.

دیشب هم تأکید کردم وزارت بهداشت و درمان هر آماری که هست با واقعیت برای مردم گفته شود؛ اگر فردی در سایه این بیماری فوت شده به مردم گفته شود؛ روزانه عده‌ای به طور طبیعی در همه شهر‌ها فوت می‌شوند؛ عده‌ای هم سرماخورده فوت می‌شوند؛ عده‌ای آنفلوآنزا گرفته فوت می‌شوند؛ این‌ها را پای کرونا نگذاریم؛ این‌ها عوامل خودش را دارد؛ آنجایی که وزارت بهداشت تشخیص می‌دهد بخاطر این ویروس کرونا بوده، باید برای مردم بگوید و اعلام کند.

مردم باید کاملاً اعتماد داشته باشند که آمار و ارقام به دقت برای آن‌ها بیان خواهد شد و از این نظر نگرانی نداشته باشند؛ نه از لحاظ شوینده‌ها و مواد غذایی؛ بحث قرنطینه هم که قرنطینه شهر اساساً نداریم و قرنطینه فردی درجایی است که مشکوک است و از سوی دیگر امکانات لازم در کشور وجود دارد؛ پزشک و متخصصین لازم هم داریم.

باز هم از پزشکان و پرستاران و کادر بیمارستانی تشکر می‌کنم، بخاطر آمادگی، حضور، فعالیت و ایثارشان در این روز‌ها که ادامه هم خواهد یافت.

نکته‌ای که می‌خواهم تأکید کنم، اینکه کرونا نباید تبدیل به سلاح و اسلحه دشمنان شود؛ آمریکایی‌ها و دشمنان ما در طول این مدت، حدود ۲ سال (۲۱ ماه) که الان گذشته است، با تحریم و تبلیغ‌شان همواره خواستند در این کشور، تولید و فعالیت اقتصادی بخوابد و مردم در رنج قرار بگیرند.

این مسأله ویروس یک بهانه جدیدی دست معاندین نشود که این باعث شود، کار، فعالیت و تولید متوقف شود؛ البته مراقبت‌های بهداشتی سر جای خودش است؛ اینجا هم که می‌آییم جمع می‌شویم اگر وزارت بهداشت به ما گفت قبل از ورود به جلسه باید دست‌مان را با صابون بشوریم این کار را می‌کنیم؛ یعنی هر چه وزارت بهداشت به ما بگوید انجام می‌دهیم.

نمی‌شود دولت را تشکیل ندهیم، مشورت نکنیم، تصویب نکنیم، کار مردم را حل نکنیم. ادارات و همه جا، همه مردم؛ بحمدالله همانطوری که در بیمارستان‌ها که خط مقدم است، پزشکان و پرستاران ایثارگرانه کار می‌کنند؛ همه مردم، فعالین تولید و کارخانجات همه کار می‌کنند و این کار باید ادامه پیدا کند.

نباید بگذاریم آمریکا یک ویروس جدیدی را بر ویروس کرونا سوار کند، به نام تعطیلی فعالیت‌های اجتماعی و ترس فوق‌العاده؛ این توطئه‌ای است که امروز می‌بینیم و در تبلیغات خارجی هم شما می‌بینید؛ اخیراً یکی از مسئولین رده بالای آمریکا هم راجع به کرونای ایران حرف می‌زند؛ خودشان آنجا گرفتار کرونا هستند، خودشان در آمریکا، در آنفلوآنزا ۱۶ هزار کشته دادند و برای خودشان را نمی‌گویند.

اینجا روی خود را به سمت ایران چرخانده‌اند و با مردم ایران صحبت می‌کنند؛ مردم ایران خودشان هم هوشیارند، هم مراقبت می‌کنند و هم کمک می‌کنند؛ این ملت، همان ملتی است که در همه روز‌های سخت به کمک همدیگر آمدند؛ امروز هم روزی است که باید همدیگر را یاری کنیم و به همدیگر کمک کنیم.

آمار و ارقام اقتصادی در مجموعه ماه‌های اخیر خوب بوده، نباید بگذاریم این مسأله بر آمار ما تأثیر بگذارد؛ در فعالیت اقتصادی، صنعت، رشد، کشاورزی، تورم، همه آمار‌ها در ۲، ۳ ماه اخیر خوب بوده اگر نگذاریم این تأثیر روانی را در جامعه دشمنان ایجاد کنند یا افرادی که دانایی کافی ندارند و یا افرادی که می‌خواهند اظهار فضل کنند.

هر کسی می‌خواهد در اینگونه مواقع اظهار فضل بفرماید، مرجع مشخص کردیم، فاضل در کشور زیاد داریم، اما مرجع همین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و مرجع دوم نداریم.

خواهش می‌کنیم آنچه واقعیت است برای مردم بگویند. نسخه برای کشور نپیچند. آنجا که کشور نسخه‌اش می‌پیچد، ستاد ملی ما این مسئولیت را دارد. این تصمیم دولت و تصمیم شورای عالی امنیت ملی است و بر آن مبنا عمل می‌کنیم و ان‌شاء الله از این مسایل عبور می‌کنیم و در همین روز‌ها تا آخر سال شاهد افتتاح طرح‌های بسیار مهم هستیم و در این مسایل هم کارمان را پیش می‌بریم.

دیروز هم شما دیدید، بزرگترین هنر معماری، مهندسی و فعالیت ما در ساخت و ساز و عمران را مشاهده کردیم که ۳۲ کیلومتر که یا پل یا تونل است، در شرایط سخت افتتاح شد و آنجا رئیس بنیاد مستضعفان آمد آمار را اعلام کرد. خطاب به من گفت، اول دولت شما این طرح فقط ۱۷ درصد پیشرفت داشته و امروز رسیده به ۱۰۰ درصد یعنی ۸۳ درصد فعالیت در همین ۶ سال انجام گرفته است. علیرغم مشکلات و تحریم‌های سختی که داشتیم. ان‌شاء الله باز هم مردم تا آخر سال و اوایل سال آینده خواهند شنید طرح‌های بسیار مهمی که افتتاح خواهد شد.

همین‌جا می‌خواهم نکته‌ای را نسبت به بودجه سالانه خدمت نمایندگان عزیز مجلس شورای اسلامی عرض کنم که روز‌های پایانی و هفته‌های پایانی خدمت خودشان را می‌گذرانند.

بودجه سالانه برای مردم ما بسیار مهم است. اولاً نمایندگان محترم توجه دارند قبل از اینکه بودجه در دولت مطرح شود ما کلیات بحث را در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه بحث و مطرح کردیم و چارچوبی را تصویب کردیم. مقام معظم رهبری آن چارچوب را تأیید کردند بر مبنای آن چارچوب آمدیم در دولت لایحه را تصویب کردیم و خدمت نمایندگان فرستادیم.

نمایندگان ما در کمیسیون‌های مختلف و در کمیسیون تلفیق در خدمت نمایندگان بودند و توضیحات را دادند و روال هم همین است وقتی همه کمیسیون‌ها پیشنهاد می‌دهند یعنی اصل‌اش را قبول کرده اند که پیشنهاد می‌دهند. کمیسیون تلفیق هم وقتی اصلاح می‌کند یعنی اصل‌اش را قبول دارد. پس به طور طبیعی مجلس عملاً پذیرفته که این بودجه، بودجه‌ای درست است. حالا اصلاحات را نیاز می‌بیند، اصلاح می‌کند.

خوشحالم که این لایحه با تدبیر نمایندگان محترم و ریاست محترم مجلس به کمیسیون تلفیق برگشت ان‌شاء الله امیدواریم آن‌ها دقت‌شان را بکنند ما هم در خدمت آن‌ها هستیم تا این لایحه بودجه سریع‌تر به تصویب برسد برای سال آینده.

من در اینجا هم خدمت مردم و هم خدمت نمایندگان عزیز عرض می‌کنم بودجه ما بودجه را بر مبنای واقعیت‌ها در نظر گرفتیم ممکن است در یک جایی بحث این باشد که این واقعیت که پیش‌بینی کردیم، صد در صد تحقق پیدا می‌کند یا نمی‌کند راه جبرانی برایش گذاشتیم و در نظر گرفتیم که اگر این راه به صد در صد نرسید از راه دیگری که ۵۰ داریم استفاده می‌کنیم آن ۵۰ درصد بشود ۷۰ درصد فرمول‌هایش در بودجه مشخص است حواس‌مان جمع بوده در چه شرایطی داریم این کار را انجام می‌دهیم.

در بودجه دنبال این بودیم که زندگی مردم، کارمند‌ها و بازنشسته‌های ما طبق روال انجام بگیرد. با کمکی که می‌شود در سال آینده انجام داد برای رفاه بیشتر خواستیم مبارزه با فقر را در این لایحه ادامه دهیم. مسأله اشتغال برای ما مهم بوده و بحثی است که در این بودجه مد نظر قرار دادیم.

بخش‌های عمرانی کشور برای ما بسیار مهم است که در این بودجه بیش از بودجه‌های دیگر مورد توجه قرار دادیم. می‌دانستیم در مسأله نفت اتکا باید کم شود، کمترین اتکاء به نفت هم در همین بودجه وجود دارد؛ بنابراین خدمت مردم عزیز عرض می‌کنم دولت همه زحمت خودش را در این زمینه کشیده، بودجه را آماده کرده و همه روال را طی کرده و حتی جا‌هایی که لازم بوده مجوز‌های لازم را بگیرد اجازات لازم را گرفته و خدمت مجلس داده است.

از مجلس عزیز هم توقع داریم که ان‌شاء الله این را سریع‌تر نهایی کند و بودجه تصویب شود، ان‌شاء الله وزیری هم که پیشنهاد می‌دهیم برای وزارت کشاورزی، آن را هم نمایندگان محترم بررسی می‌فرمایند و ان‌شاء الله رأی مثبت دهند و کابینه در این زمینه تکمیل شود و بتوانیم کارمان را ادامه دهیم؛ و نکته آخر بحث سیل است که این روزها، کم و بیش در بعضی از استان‌ها باز صدایش را می‌شنویم. خدمت مردم عزیز می‌خواهم عرض کنم که امسال، پیش‌بینی‌ها خیلی بهتر از پارسال است و آمادگی‌ها خیلی بیشتر از پارسال است.

وزارت نیرو، تنظیم سد‌ها را بهتر از پارسال با احتیاط بیشتری مد نظر قرار داده است. همین هفته قبل که آمار سد‌ها را می‌دیدم و امروز هم وزیر نیرو توضیح بیشتری داد. همه سدها، گنجایش خوبی دارد؛ بنابراین هر چه این روز‌ها باران بیاید، سد‌ها تاب‌آوری لازم را دارد تا این آب‌ها را پشت خودش جمع کند و هر جا لازم بود رهاسازی به مقداری که لازم است که خسارت به پایین‌دست نزند، انجام می‌شود.

ستاد بحران کاملاً آماده است. استاندار‌ها و فرماندار‌ها پای کار هستند. با برخی از استاندار‌ها صحبت کردم آقای وزیر کشور به طور منظم آن را دنبال می‌کنند و آمادگی کامل وجود دارد.

امیدواریم امسال رحمت خداوند برای ما بیشتر باشد و خسارت احتمالی برای مردم عزیز کمتر باشد. خودمان را برای یک سال بسیار خوب آماده کنیم و ان‌شاء الله خداوند به همه ما توفیق دهد تا خادم بهتری در سال آینده برای مردم باشیم و مردم با تلاش بیشتری کار خودشان را انجام دهند. مردم مطمئن باشند دولت همه امکان و توانش را برای مهار ویروس کرونا بکار خواهد گرفت و ان‌شاء الله هر چه سریع‌تر با کمک مردم از این مشکل هم به حول و قوه الهی عبور خواهیم کرد. ان‌شاء‌الله.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
جناب رئیس جمهور ضرر تعطیلی و قرنطینه کمتر از ادامه روند کنونی است
چون ضعف کشور در تامین تجهیزات و عدم ضد عفونی شهرها و و ادارات و محیط های پرازدحام بر همگان مشهود است و عدم تجهیز با خود استرس و ضعف سیستم ایمنی را بهمراه خواهد آورد
بهترین تصمیم عدم لجبازی و تعطیل تا تجهیز کشور به ابزار مهار کرونا است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
پس معلوم شد كي اول با قرنطينه قم مخالفت كرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
خدا لعنت کند کسی یا کسانی که جنگ روانی بر علیه مردم ما براه انداختند و خدا نیامرزد کسانی که بستر این جنگ را فراهم کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
تعطیل کنید تادیر نشده
کیمیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
کودکان زیرپنج سال میگیرن کوریید19یاخیر
سلینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
لطفاتعطیل کنید من نمیخام وقتی ازمدرسه امدم خونه باترس ولرزبرم خواهرموبغل کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
راسته میگن هر کی کرونا بگیره هیچ امیدی به نجاتش نمی باشد ?
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
درودبردکترروحانی ودولت 11و12هم تحت مدیریت اواحسنت برشما که بزرگترین بحرانهای سیاسی اقتصادی وطبیعی یکصدسال اخیر را باکمک مردم بدون شعار وشلوغ کاری مدیریت کردید، درحالیکه قلدرهای داخلی وخارجی همواره این دولت را زدند، امادرودبرصبرومدیریت شما وکابینه هایتان
فاضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
شب عیدی جیب معلمان و کارمندان خالیست بسته حمایتی بریز به حسابمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
آقای روحانی خودش دیشب اعلام کرد که مدارس تعطیل نیست و فردای همان روز هم ستاد همان حرف ها را تکرار کرد. چگونه می گویید که این تصمیم با ستاد است. این که همان حرف رئیس جمهور است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
ما تو قم هستیم از اول راضی بودیم قرنطینه کنن اصلا راضی نبودیم مردم شهرهایی دیگه هم بگیرند ولی اصلا به مردم اطلاع ندارن بعضیا دانشجو بودن رفتن حتی بین آشناها میگن بعضیا خبر نداشتن برای فوتی ها مراسم گرفته بودن یه عده دیگه هم همینطوری گرفتن هیچ بسته ای هم به دست هیچکدام از ما یا دوست آشناها نرسیده. واقعاً مردمو رها کردن به امان خدا بعدشم تز میده که بیاین دانشگاه دو مدرسه که بعد مردم نرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
ماخودمان تعطیلش می کنیم ...جان فرزندانمان مهمتراست به امیدشماهانشستن مساوی با فاجعه ملی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
به نظر من این فقط یک ضعف تدبیر دیگری هست مانند ضعف تدبیرهایی که در این هفت سال و اندی به کررات دیدم

هزینه و ضرر تعطیلات به مراتب کمتر از هزینه نابودی خیل مردمه
گروهی تخصصي برای درمان قطعی تشکیل دهد و هر وقت درمان قطعی پیدا کردید و با افتخار بگید ما بدون مشکل به امور روزمره ادامه می دهیم
علی پناهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
سلام شیوع بیماری کرونا در ایران مخصوصا در قم نشان دهنده این است که دشمنان ما بخصوص امریکاییها وسعودیهابوسیله مزدورانشان در ایران رواج دادند.تا تبلیغات گسترده ای علیه نظام انجام دهند .خدا لعنت کند به انها ومزدورانشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
چرا این کرونا نمیده سمت دولت ،فقط به مردم چسبیده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
نه رفت ولی اونا بیت المال در اختیارشون اونقدر از بیت المال هزینه می کنند تا سلامتی را بدست بیاورند مثل ی کارگر بدبخت یا کارمندان حداقل بگیر که نیستند که حقوقشان فقط کفاف قسط های معوقشون را نده چه رسد به خرج درمان و سلامت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
سلام از متصدیان بهداشت درمان و ... تقاضا می شود در خصوص بازرسی بدنی خانواده زندانیان از شهرستان واستانهای مختلف جهت ملاقات زندانیان به زندانها و اردوگاه معتادین مراجهه مینمایند این کارمند بد بخت بارزس جهت ورود خانواده به سالن ملاقات باید تمام بدن حتی دهان او را بازرسی نماید و این بازدم و .... به راحتی بیماری را انتقال میدهد
Baran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
واالله ازوقتي مدرسه تعطيل شده ديد وبازديد ها بيشتر شده من به عنوان يه مادر بچه شيرخوارويه بچه سه ساله چقدربايد نگران باشم تايه مشت بچه سرماخورده دور بچهام بچرخن. ومنم نتونم چيزي بگم. تورو خدا يه ذره بگيد به بچه ها آموزش بدن بگيد خانواده ها جدي بگيرند. من خودم تا کارضروري نداشته باشم از خونه بيرون نميرم.اينقدر که نگران بچه ها هستم ؟ترسم بيشتر شده؟
M
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
چرا همتون می گید مدارس و دانشگاه ها رو تا پایان نوروز تعطیل کنن ،ک چی بشه ، باید آقای روحانی تجهیزات ضد عفونی کننده تو مدارس و دانشگاه ها بذارن تا کسی مریض نشه بعد توی مدارس هم سه روز غایب بشی انگار زمین و آسمان جا به جا شده قبلا اینجوری نبود . حالا فرض کنید ۳_۴ هفته بمونی تو خونه کلافه نمی شی . من به شخصه حاضرم هر روز برم مدرسه اما پنج شنبه ها رو نرم، هرکی با این جمله ی آخرم موافقه لاکی کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
برای کنترل هر چه بیشتر این ویروس و جلوگیری از فراگیری بیشتر، مدارس و دانشگاهها را هفته آینده هم تعطیل کنید.
ارین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
حتما باید تمام دانش اموزان مبتلا بشن تا مدارس رو تعطیل کنین؟من خودم درسم خوبه ولی پامم مدرسه نمیزارم.با این یک هفته و سه روز به هیچ جا نمیرسیم
سرباز وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
اووووو حاجی تا شما بیاید تصمیم بگیرید که قرنطینه کنید کل کشور گرفته. الان تا قشم و و سیستان و بلوچستان هم رفته دیگه کجارو میخواید قرنطینه کنید. کل کشور هم که توسط کشور های همسایه قرنطینه شد شماها نمیخواد زحمت به خودتون بدید. مگر اینکه امداد غیبی برسه وگرنه از مسولان ما کاری بر نمیاد.
Binam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
عمل یک نفر ممکنه به جون خیلی ها تموم شه لطفا تعطیل کنید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
قرنطینه کردن توانایی و مدیریت میخواد که شماها ندارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
الان اگه نگاه کنید،فقط دوهفته مونده،به خاطره اون دوهفته جون بچه هارو به خطر نندازید،اگه یک نفر هم بیماری داشته باشه،جبران ناپذیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
مگه قرار نبود امروز تصمیم گیری کنند ؟پس چرا هنوز هیچ خبری اعلام نشده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
قرار شد امروز تصمیم بگیرن اعلام کنن چی شد تعطیل شد یا نه بالاخره خبر بذارید ازش
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
سلام اول ماسک ومواد ضدعفونی کننده در اختیار دانش آموزان قرار بدین بعد مدارس رو باز کنید . بنده خرداد وخانه ای رفتم ماسک نداشتن . تاپیدانکنم نمی‌ذارم بچه هام برن مدرسه . جونشون بیشترازدرس اهمیت داره .فوقش یکسال مردود میشه ولی سلامتیش مهمترین .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
اگر موافق هستید لایک کنید
#ما به مدرسه و دانشگاه نمی رویم
# التماس تفکر
# جان دانش اموزان
لطفا نظرمو بگذارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
چرا قم را قرنطینه نکردید که اینجوری همه کشور درگیر این مشکل نشن،آیا هزینه قرنطیه کردن یه استان بیشتر بود یا این طور که کل کشور درگیر این مسئله بشوند ??????
حالا با این تصمیم اشتباه مجبورین مدارس کل کشور تعطیل کنید تا اپیدیمی نشه!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
این تهرانی ها بودند که به گیلان رفتند و آنجا را آلوده کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
قم را قرنطینه نکردند چون خود مسئولین هم فهمیدند که قم کانون شروع کرونا نبوده بلکه زودتر از استانهای دیگه تشخیص داده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
چرا قم را قرنطینه نکردید که اینجوری همه کشور درگیر این مشکل نشن،آیا هزینه قرنطیه کردن یه استان بیشتر بود یا این طور که کل کشور درگیر این مسئله بشوند ??????
حالا با این تصمیم اشتباه مجبورین مدارس کل کشور تعطیل کنید تا اپیدیمی نشه!!!!!!!!!!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
من که مدرسه نمیرم به درس هم علاقه دارم و معدل 19 هستش ولی جونم مهم تر از اموزشه و نمره و کلاس هست
لطفا نظرمو ثبت کنید 8 بار فرستادم ولی نمیزارید
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
روحانی مرد بزرگیست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
خیلی!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
بهترین راه تعطیل کردن مدارس تاآخرسال،چون الان کلاس مدارس تهران کمتر۳۰نفرنیست،اگر یک نفر هم بیماری داشته باشد،دیگر وا وی لا
کارمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
خواهشا پیام کارمندان را هم به دولت برسانید، در روز با ارباب رجوع زیادی مواجه هستیم، همگی این احساس را داریم که به علائم بیماری دچار شدیم. حداقل پنجشنبه ها را مانند مرکز تعطیل کنند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
یک روز تعطیلی دردی دوا نمیکنه. باید قرنطینه انجام بشه و ادارات درگیر به لوازم پیشگیری مجهز بشن. ما تو شبکه بهداشت گیلان بین کارمندان هیچ نداریم و فقط وعده از مسدولین شنیدیم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
من که دانشگاه نمیرم جونم مهم تره اینا هرچی میخان بگن بزار بگن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
بخاطر خدا بیرون نياييم خواهشا با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
خواهشا تصمیم خوبی بگیرید چون تازه داره شروع ميشه یک نفر در کلاس چهل خانواده را درگیر میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
این دفعه کی فهمیدی ویروس اومده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
13اسفند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
کاش اظهارنظر نمی کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
باز بودن مدارس جز نگرانی وتشویش واگه ناقلی باشه،انتقال ویروس، چه منفعتی داره؟میخواهید خانواده ها دست به کار بشن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
ممنون که هرروز مشکلات مردم را حل میکنید وبه مشکلاتشون نمی افزایید.
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
آقای رئیس جمهور اگه این ویروس از طریق مدارس اپیدمی بشه چطوری می خواهی جواب مردم را بدی انوقت کی می خواهد این ماجرا رو جمع کنه و........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
مسئله خیلی واضحه..
مدارس باید تعطیل بشن تا بعد از نوروز ..
خواهشا یه تصمیم درست بگیرید!!!!!

#التماس تفکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
چرا مدارس رو تا بعد از نوروز تعطیل نمیکنید؟؟؟؟
چرا انقدر سهل انگاری؟؟؟؟

آقای روحانی، اگه یه دانش آموز براش اتفاقی بیفته، میتونی جوابگو باشی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
Binam
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
التماس تفکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
آخه نمیدونیم تو چی میگی؟ تو گیلان هیچ وسیله ضدعفونی کننده نیست. مردم نگران ماسک نباشن ضدعفونی کننده چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
آقای رئیس جمهورآیامی دانیدبازگشای مدارس یعنی بازگشای انتقال ویروس شماازطرفی ازمردم خواهش می کنیدبه تجمعات نروندازطرفی به تجمع درمدارس حکم می دهیدلطفاکارشناسانه تصمیم بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
کی خبردار شدی
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
کرونا را ول کن این یارانه من بده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
یه ذره فکر کنید که بیماری داره همه جا پخش میشه. واقعا متاسفم که تصمیم سلامت و زندگی ماها دست شماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
اگر مدارس تعطیل نشد.اولیا ،دانش آموزان رو به مدرسه نفرستند
یک ماه اضافه بشه به سال تحصیلی بهتر از اینه که داشن آموزان این بیماری رو پخش کنن
ولی مردم هم تا اعلام میشه تعطیلی چرا میرن مسافرت بمونید خونه هاتون بیماری رو پخش نکنید دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
امیدواریم مثل تصمیم های نادرست قبلی تصمیم نگیرید ناامیدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
امروز چهارشنبه است هنوز تا جمعه دو روز مانده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
دوستمون راست میگه دو روز صبر کنین جمعه بشه تا آقا از خواب بیدار شه باخبر بشه بعد اظهار فضل کنه و دستور عنایت بفرمایه
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر