کد خبر: ۷۲۶۲۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
کد خبر : ۷۲۶۲۶۱۷

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با تلاش شبانه روزی و جهادی نیرو‌های متخصص دانشگاه، آزمایشگاه ویژه تشخیص کرونا در استان راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ، محمود حسین پور، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با تلاش شبانه روزی و جهادی نیرو‌های متخصص دانشگاه، آزمایشگاه ویژه تشخیص کرونا در استان راه اندازی شده است.

حسین پور افزود: هم اکنون تجهیزات این آزمایشگاه نصب شده و در مرحله استاندارد سازی براساس استاندارد‌های وزارت بهداشت هستیم و پیش بینی می‌کنیم تا ۴۸ ساعت آینده وارد فاز عملیاتی شود.

او گفت: نیرو‌های این آزمایشگاه جهت آموزش به انستیتو پاستور ایران اعزام شده و آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند و شماری از کیت‌های تشخیصی مورد نیاز نیز برای استان ارسال شده و مابقی نیز تا ۴۸ ساعت آینده به دستمان می‌رسد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص تامین ماسک و ژل ضدعفونی کننده برای استان نیز گفت: مکاتبه‌های لازم انجام شده و شماری ماسک برای استان ارسال شده که در گام اول برای قشم با توجه به داشتن مورد مثبت ارسال شده است.

حسین پور افزود: تعدادی ماسک نیز در بندرعباس در میان کادر درمان، پرستاران، پزشکان و دیگر عوامل به منظور حفظ سلامتی این نیرو‌ها در جهت تداوم ارایه خدمات بهداشتی به مردم در دست توزیع است.

او با بیان اینکه ماسک برای افراد سالم ضرورتی ندارد، گفت: مردم باید اجازه دهند که کادر درمان که در گام نخست مقابله با کرونا قرار دارند، بیماران، افراد مشکوک و دیگر گروه‌هایی که در معرض آلودگی هستند، دسترسی ساده تری به ماسک داشته باشند.

حسین پور ضمن تایید نبود ژل ضدعفونی کننده در داروخانه ها، افزود: این کمبود کشوری می‌باشد که با توجه به شرایط ایجاد شده و به طور یقین با تلاش‌های در دست انجام در آینده‌ای نزدیک برطرف می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: استفاده از ژل‌های ضدعفونی کننده در شرایطی که به آب و صابون مایع دسترسی داشته باشید، ضرورتی ندارد.

حسین پور با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستن مکرر دست به منظور مقابله با ویروس کرونا، گفت: متاسفانه برخی از افراد در استفاده از مواد ضدعفونی کننده در منزل افراط می‌کنند که این موضوع می‌تواند مشکلات تنفسی برای افراد خانواده ایجاد کند.

او افزود: نیازی نیست در هر بار شستشوی ظرف‌ها از آب ژاول (وایتکس) برای ضدعفونی کردن استفاده کرد و استفاده از مایع‌های ظرفشویی معمولی کفایت می‌کند.

حسین پور گفت: لباس‌ها نیز با مواد شوینده مخصوص لباس ضدعفونی می‌شوند و نیازی نیست از آب ژاول برای شستن لباس‌های معمول و روزانه استفاده کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه ما نمی‌توانیم مردم را مجبور کنیم که از خانه خارج نشوند، گفت: ما شرایط را برای مردم شرح می‌دهیم و از آن‌ها می‌خواهیم که برای حفاظت از خود از منزل خارج نشوند.

حسین پور افزود: حضور در هر اجتماعی که در یک فضای سربسته باشد، ضریب انتقال ویروس کرونا را به شدت افزایش می‌دهد و مردم باید از حضور در این فضا‌ها به شدت اجتناب کنند.

وزارت بهداشت ۳۰ بهمن ماه ابتلای دو شهروند قمی به ویروس کرونا را تایید کرد و اکنون به صورت روزانه آمار مبتلایان جدید را اعلام می‌کند.

آمار نهایی مبتلایان به این بیماری در ایران تا ظهر روز گذشته (۷ اسفند) به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ب

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر