آرامش برای انگلیس وحشت برای ایرانیان؛ از دروغ سازی تا ردپای سعودی ها در رسانه ملکه

رسانه‌های بیگانه ازجمله بی بی سی با پرداختن بیش از حد به انتشار ویروس کرونا در ایران، در جهت سیاه‌نمایی تلاش بسیار کردند.

bbc

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ماجرای هواپیمای اوکراینی و موج سواری رسانه های خارجی در این زمینه، این رسانه‌ها  به دنبال سوژه جدیدی بودند که با اخبار منفی که روح و روان مردم کشورمان را تحت تاثیر قرار دهند. در این میان خبر شیوع ویروس کرونا در کشور و جانباختن عده از هموطنان بر اثر ابتلا به این بیماری، بیش از دیگر موضوعات فضای عمومی کشور را تحت تاثیر قرار داد.

موضوعی که طی روزها و هفته اخیر  به صورت گسترده ای در بسیاری از رسانه های داخلی  به آن پرداخته شد اما توجه بیش از اندازه رسانه های خارجی به شیوع این ویروس در ایران و دروغ سازی های آن ها، به تدریج موجب ایجاد التهاب و نگرانی میان مردم شد.سناریو رسانه‌های خارجی نظیر بی بی سی، ایران اینترنشنال و منوتو ،جهت‌گیری‌های خاصی در انتشار اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران داشتند. این رسانه‌ها با پرداختن بیش از حد به انتشار این ویروس در ایران، در جهت سیاه‌نمایی و تشویش اذهان عمومی تلاش بسیار کردند.

bbc

اما آنچه اهمیت دارد این است که حدفاصل میان واقعیت کرونا در ایران تا روایت کرونا توسط برخی از رسانه ها را می‌توان مهندسی افکارعمومی در سطوح رسانه‌ای دانست، حدفاصلی که هرقدر شکاف و عمق بیشتری پیدا می‌کند خطر شایعه کرونا را از خود کرونا نیز بیشتر می‌کند، به گونه‌ای که پس از مدتی دیگر کارکرد اخبار از ماهیت اطلاع‌رسانی به سمت هراس‌آفرینی و بهره‌برداری‌های سیاسی می‌رود.در این میان انداختن نگاهی گذرا به خطوط خبری که در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور پیگیری می‌شود گواهی روشنی بر این امر دارد که تلاش‌های این رسانه ها معطوف به سلب اعتماد مردم از آمارهای رسمی اعلام شده ،افزایش هراس و ترس عمومی و تبدیل  کردن کرونا به یک غول کشنده و شکست ناپذیر است.

در ادامه به برخی از حواشی و شایعاتی و چالش هایی که این روزها در زمینه انتشار ویروس کرونا در کشورمان بوجود آمده است اشاره می کنیم.

آمارسازی به سبک رسانه ملکه !

روز جمعه در حالی که آمار رسمی گویای مرگ ۳۴ نفر از هموطنان‌مان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا بود، بنگاه خبری بی‌بی‌سی از مرگ بیش از ۲۱۰ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس خبر داد. بی بی سی برای القای بی اعتمادی نسبت به آمار و ارقام های رسمی دست به یک دروغ سازی آشکار زد. این رسانه انگلیسی در مطلبی به طور عجیب و براساس منابعی نامشخص عنوان کرد که تعداد کشته شدگان بیش از آن است که مقامات رسمی ایران می گویند. 

bbc

پس از دروغ سازی های آشکار بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسیکیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، در توییتی به این رسانه پاسخ داد و نوشت:

«رسانه ملکه، بی‌بی‌سی فارسی نگران از اینکه از شبکه سعودی و آلبانی در مسابقه دروغ جا بماند، بدون ذکر منبع عددی افزون بر مرگ و میر سندرم‌های حاد تنفسی در ایران را به جای کرونا به مخاطب قالب می‌کند. کرونا و شفافیت مثال‌زدنی ایران در انتشار اطلاعات آن خیلی‌ها را آچمز کرده.»

bbc
شایعات و آمارسازی های دروغین از رسانه ای که با ادعای بی طرفی جنگ رسانه ای نا برابری را علیه مردم ایران هدایت می کند درحالی صورت گرفت که «تدروس آدانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه ادعای «پنهان‌کاری» ایران در ارتباط با آمار قربانیان ویروس کرونا جدید (کووید-19) را رد کرد.

آدانوم در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌بی‌سی»، در پاسخ به سؤال مجری در مورد ادعای مخفی کردن آمار واقعی ابتلا به کرونا در ایران، گفت: «من بدون داشتن دلیل یا مدرک، به هیچ کشوری اتهام نمی‌زنم.  ما ساز و کارهای خود را داریم و ما در ساز و کارهای خود چنین چیزی را شاهد نبوده‌ایم. اما اگر چنین چیزی را ببینیم، قطعا باید آن را حل کرده و برطرف کنیم.»

در ادامه ویدئویی از صحبت های مدیرکل سازمان بهداشت جهانی را درخصوص آمارسازی های دروغین این شبکه مشاهده می کنید:

معمای صادرات کرونا توسط ایران در اتاق فکر بی بی سی

از سوی دیگر این رسانه انگلیسی سعی کرد که با خبرپراکنی های مختلف ایران را عامل شیوع بیماری کرونا در جهان معرفی کند. به طور مثال اولین خبرگزاری فارسی زبانی که از قول مقامات کانادایی اعلام کرد اولین مبتلای کرونا در کانادا یک زن ۳۰ساله است که به تازگی از ایران به کانادا سفر کرده، بی بی سی فارسی بود.

bbc

این خبر خیلی زود در شبکه‌های اجتماعی هم منتشر شد و شبکه‌هایی مثل ایران اینترنشنال هم به آن پرداختند، اما پیش از اعلام بی بی سی، در آمار سازمان بهداشت جهانی، نام کانادا به عنوان دارنده مبتلا به کرونا ثبت شده و این زن ۳۰ ساله اولین مورد نبود. شش روز بعد از خبر بی بی سی، مشرق با انتشار ویدئویی به نقل از دکتر عرفانی، رئیس اداره مراقبت مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نوشت که «کشور کانادا رسما از ایران عذرخواهی کرده، زیرا هیچ ایرانی انتقال دهنده کرونا به کانادا نبوده است.»، اما از آن جا که تکذیب یک خبر حداقل ۲۰ برابر کمتر از خود خبر دیده می‌شود، این موضوع هم دیده نشد و در بسیاری از صفحات مجازی و گروه‌ها و کانال‌ها هنوز ایران را مقصر انتقال ویروس به کانادا معرفی می‌کنند!

یک کاربر فضای مجازی با انتشار پستی در صفحه توییترش نسبت به متهم کردن ایران توسط شبکه های خارجی درباره شیوع ویروس کرونا توسط ایران در کشورهای دیگر نوشت:

« ‏اينكه مسافر ايرانی كرونا را به کشورهای دیگر آورده، دروغی است فاحش. مسافر مريض دیگر مسافران هواپيما را آلوده ميكند. چرا مسافرينى كه همراه او بودند مریض نشدند؟ مگر نه اینکه کرونا بس مسری است؟ این هم بخشی است از جنگ روانی براى تحقير ايرانيها که توسط بی بی سی و منوتو در حال اجراست.»

bbc

واگذاری بی بی سی به اسپانسر سعودی تبار حقیقت دارد؟

اخیرا خبرهایی در فضای مجازی منتشر شد که بی بی سی فارسی به دلیل بحران مالی دولت بریتانیا و عدم حمایت مالی این دولت از شبکه بی بی سی فارسی ک با پول مالیات دهندگان انگلیسی اداره می شود و هیچ گونه عایدی نیز برای این دولت ندارد، به یکی از تاجران سعودی فروخته شده است.

این اخبار به شدت در فضای مجازی شایع شد و واکنش هایی را به دنبال داشت و از طرفی دیگر مدیران این رسانه هیچ عکس العملی در این قبال نداشتند و از آنجایی که به تنهایی قادر به موضع گیری در این خصوص نیستند و در صورت تخطی از قوانین از کار اخراج می شوند انتظار واکنش از سمت مدیران این پنگاه خبر پراکنی دولتی نمی رود تا این که یکی از فعالین رسانه ای در توئیتر و کانال تلگرامی خود از پشت پرده این فروش تلویزیونی به آل سعود پرده برداشت.

فرید مدرسی خبرنگار فعال در شبکه های اجتماعی با انتشار پستی در صفحه توییتری خود نوشت:

«بر اساس منابع رسانه‌ای در شبکه ‎بی‌سی‌سی فارسی، این شبکه توسط تاجری ‎سعودی خریداری شده و هفته گذشته قرارداد آن امضا شد. قرار است اوائل فرودین خبر آن اعلام شود تا بازتابش قابل کنترل باشد.
پس از خریداری ‎ایندیپندنت فارسی،این پیشنهاد به بنگاه رسانه‌ای بی‌بی‌سی داده شده بود.

bbc

‏وزارتخارجه بریتانیا، تحت فشار مالی دولت به دنبال پارتنر استراتژیک برای ‎بی‌بی‌سی فارسی بوده. با تاجرسعودی تفاهم‌نامه موقت نوشته تا ادامه حیات بی‌بی‌سی فارسی ممکن شود. فروش برند رخ نداده، بلکه مدیریت مالی، با حق دخالت نامحسوس محتوایی است.»

bbc

لازم به ذکر است که چند ماه پیش هم خبری در رسانه ها منتشر شده بود که یک تاجر سعودی شبکه ایندیپندنت فارسی به سردبیری کاملیا انتخابی فرد را از شبکه ایندیپندنت خریداری کرده است تا مکمل شبکه ایران اینترنشنال در بمباران رسانه ای علیه ایران باشد.

دلسوزی روباه پیر برای مردم ایران!

ایجاد تشویش و نگرانی در ایرانیان در مقابل بیماری کرونا دیگر هدف این رسانه ضدانقلاب است که بی بی سی فارسی به طور آشکارا در حال اجرای آن است. این در حالی است که اگر چنین اتفاقی در خود انگلیس رخ دهد این رسانه ضدانقلاب سعی در آرامش بخشی به افکارعمومی برای گذر از چنین چالشی می کند. بر اساس آمار منتشر شده ‏تعداد مطالب اینستاگرام بی‌بی‌سی فارسی در یکماه گذشته چهار و نیم برابر مطالب بی‌بی‌سی انگلیسی بوده است! در ادامه نموداری از تعداد مطالب منتشر شده توسط بی بی سی به زبان های مختلف در یک ماه اخیر را مشاهده می کنید:

آرامش برای انگلیس وحشت برای ایرانیان؛ از دروغ سازی تا ردپای سعودی ها در رسانه ملکه

به هر جهت این رسانه در این بزنگاه حساس هم نشان داد که نه تنها خیرخواه مردم ایران نیست بلکه تلاش دارد در سایه دروغ پردازی و بزرگ نمایی  علیه افکارعمومی ایران به اهداف شوم خود دست یابد.

گزارش از معصومه شیری

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
نجف خان
۲۰:۱۳ ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
احتمالا ین عجوزه زن(ملکه)کوروناگرفته همچنین مجریان شبکه های سغودی ولی خب ندارن انشااله که همینطو رباشدوایناازروی زمین محوبشن دروغگوها.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۵۳ ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
این زنکه (ملکه) نمیخواد سقط بشه
Iran, Islamic Republic of
صمد.ج.ب
۲۰:۲۸ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
اگر عقل داشته باشیم پر واضح است که چگونه با روحیات ما بازی می شود.عقل سلیم قبول نمی کند که از آن ور آب صلاح ما را بخواهند جز نابودی ما چیزی در ذهن شان نمی گذرد.ولی این انتظار از دولت وجود داردکه اخبار واقعی را اعلام کند تا مباداطمینان از دست مردم خارج شود.ما هرچه می کشیم از دنباله روی بیگانگان می گذرد.چطور آنها واکسن را پیدا می کنند ما هم باید تلاش کنیم وواکس بیماریها را درست کنیم نه اینکه چشم انتظار داشته باشیم.
Iran, Islamic Republic of
نجیبه
۱۹:۴۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
این شبکه های معاند همیشه دروغ میگویند . شنونده باید عاقل باشد و دیگر اینکه از دشمن چه انتظاری دارید انه همیشه و در همه موارد دروغ میگویند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۹:۴۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
چقدر این شبکه های معاند عین قارچ رشد میکنن،ولی متاسفانه رسانه های ما در زمینه بسیار کم کارند.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۸:۲۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
الهی همه شون کرونا بگیرن وبمیرن.امین
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۵۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
چه دنیای کثیفی شده خوشحالیم از مردن هم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۶:۲۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
من به رسانه و مردم کشورم اطمینان دارم بیگانگان برن به داد مردم خودشون برسن که حتی ازمایش کرونا واسشون به قیمت گزافی تموم میشه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۴۸ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
آخه یه تاجر صعودی برا چی باید یه شبکه خبری رو بخره؟ تاجر اسمش روشه روی چیزی سرمایهخ گذاری میکنه که واسش آورده مالی داشته باشه حالا اگر شاهزاده صعودی بود میگفتیم هزینه سیاسیه ولی تجارت اقتصادیه نه سیاسی
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۹:۱۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
اخبار خودش سیاسته کسی که شبکه ای رو کنترل میکنه سیاستم درش دخیله . سیاست کثیفه بازی نیست که امثال تو بفهمین
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۹:۵۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
صعودی اینطوری نوشته میشه=سعودی،سرمایه گذاری را هم اشتباه نوشتی.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۰:۵۸ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
یه تاجر هم آدمه و میتونه گاهی پول خرج کنه در راه باورهاش یا عقده هاش و همیشه قرار نیست سود آنی پولی داشته باشه ، البته ممکنه از نظر اون فرد صدمه به ایران و ایرانی سود باشه و یا از طرف نهاد دولتی عربستان حمایت میشه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۴۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
به نظر منم آمار خیلی بیشتر از اونیه که میگند خیلیا رو که میمیرند بدون آزمایش خاکشون میکنند بدون اینکه علت مرگش معلوم بشه هفته های قبل این موضوع بیشتر هم بود خصوصا اینکه حساسیت عمومی هم روش کمتر بود
Iran, Islamic Republic of
مصمم
۱۵:۴۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
ادعای شبکه های وابسته به آل سعود وهابی و روباه پیر انگلیس و آمریکا و اسرائیل که هم دشمنی شان با ملت ایران مثل روز روشن است و درغگویی شان هم بارها و بارها ثابت شده چه ارزشی دارد ؟
Iran, Islamic Republic of
امیر
۱۵:۳۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
به نظر من کثیف ترین و پلیدترین شبکه ماهواره ایران اینترنشنال هست
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۱۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
الهی کرونا الیزابت را بگیره . بمیره. عمر نوح داره این عجوزه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۲۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
من کاری به اینکه مقامات خودمون راست میگن یا دروغ ندارم بحث و اثباتش باشه برای جای دیگه . ولی در مورد راست یا دروغ این شبکه های ماهواره ای و کانال های اپلیکیشنی می خوام از ماهواره ببین ها و اعضای کانال ها بپرسم . اینکه این خبرگزاری ها مدعی میشن فلان آمار را دروغ گفتیم و آمار راستکیش فلان قدر بیشتره . خب اونوخت اینا از کجا این آمار را که میگن درسته آوردن ؟؟؟!!! یعنی توی همه بیمارستان ها و مراکز درمانی ما نفر آمار بگیر دارن ، اونم فردی که به راحتی اجازه داره همه جای مراکز درمانی بره و به پرونده ها دسترسی داشته باشه ، اونم توی اینهمه مرکز درمانی و بیمارستان ؟؟؟؟!!!! آخه مگه میشه مگه داریم ؟؟؟!!!!!
اعتصاب میشه میگن پلیس فلان تعداد را کشته یعنی توی نیروی انتظامی همه شهرها هم نفر دارند ؟؟!!!! یا فلان اتفاق میافته اینا یه جور آمار از خودشون میدن .
با این حساب که کل مردم ایران از عوامل نفوذی اوناست ، پس ایران در بست قربون صدقشون میره ، با این حساب چرا عجوزه خانوم (ملکه انگلیس) قدم رنجه نمی فرماین یه تک پا تشریف بیارن مستعمرشون ؟؟؟!!!!
پس اونایی که حرفای این دروغگوها را باور می کنند باید از ساده لوحی و بی فکری خودشون خجالت بکشند .
اگر ما هیچ مدرکی برای اثبات درغگویی اونا نداشته باشیم (که داریم و رو کردیم) . اونا هیچ مدرکی برای راستگوییشون ندارند و رو نکردند پس چرا حرفشون را اینقدر راحت باور می کنید ؟؟!!!! هر چی نباشه تاریخ نشون داده که اونا همیشه دشمن ما بوده اند و در هیچ دوره ای دوست ما نبودند پس نخستین احتمال بر اینه که دشمن درغگوست مگر خلافش ثابت بشه .
Iran, Islamic Republic of
مونا
۱۵:۱۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
اینا چون بی عرضه و زیاده خواه هستند، حالا شدن نوکر و کلفت آمریکا، سعودی و اسرائیل و انگلیس خبیث، چشم دیدن پیشرفت، عزت و اقتدار ایران را ندارند، زر مفت میزنن تا بعضی از ساده لوح ها و احمق های داخلی باور کنند، اینا برای اربابشان فعالیت میکنند تا شاید روزی دستشان به ایران برسد ولی مثل همیشه کور خوانده اند، والسلام
Iran, Islamic Republic of
علی
۱۳:۵۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
بگو خوشحال باشید یا نباشید کرونا آمده برای شما ولی تر وخشگ باهم میسوزه به زودی های زود به لطف خدا کرونا شبکه های همه تون رو به تعطیلی و ورشکستگی میکشاند . حالا ببینید و تماشا کنید .
Iran, Islamic Republic of
ایرانی
۱۳:۴۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
واقعا تشخیص دروغ رسانه های خودی وبیگانه سخت است منتظریم ببینیم جعبه سیاه حادثه کی پیدا می شود باور کنید ما همانقدر که به رسانه بیگانه بی اعتمادیم دو برار به شما اعتماد نداریم والا
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۵۸ ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۲۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
پیر عجوزه کی میخوای بمیری
جادددددوگر
Iran, Islamic Republic of
کیانی
۱۲:۳۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
ملکه انگلیس شیطان
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۰۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
میگن پیرهای ضعیف رو میکشه
شاید مکرشان به خودشان برگردد و کفتار ۹۳ ساله به این بهانه از این دنیا رهسپار جهنم شود
-
حمید
۰۸:۵۶ ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
خداروشکر توی ایران هیچ مسئولی سالمند نیست
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۵۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
شبکه های انگلیسی و آنهم از نوع فارسی زبان و دروغگو بهائی مثل شغال زوزه می کشندو دستشان بین مردم ما باز شده است.
مهم تر اینکه از وجود کارشناسانی استفاده می کنند که قبل از جنگ جهانی اول از ایران مهاجرت کرده و اصلا اشراف میدانی به موضوع ندارند و این بیشتر باعت مسخره شدن آنها می گردد .
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۵۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
اعلام شد که در انگلستان وضعیت هشدار به بالاترین سطح رسیده. دیشب بازی چلسی لیورپول، ورزشگاه پر از تماشاگر بود. قضیه چیه؟ تجویز قرنطینه و این حرفا فقط برای ماست؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۴۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
به قول آقای جنتی ،خریت مسری نیست که...
Iran, Islamic Republic of
محسن
۱۱:۳۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
هر چیزی که بیش از حد و بیش از ظرفیت ماهوی خود از آن استفاده شود پس از مدتی بر ضد خود عمل خواهد کرد،این دروغگوییها و جنگ روانی و رسانه ای،دیری نخواهد پایید و اثر و کارکرد آن از بین خواهد رفت و آنگاه سعودیها به واقع دیگر دستانی پر از هیچ در برابر ایران بزرگ خواهند داشت،در میدان نبرد،در میدان امنیت،در میدان پیروزیهای استراتژیک منطقه ای،در خودکفایی و خود اتکایی،در همه چیز باخته اند و به کنجی خزیده،مانده حرف مفت باد هوا زدن و پاشیدن پول در رسانه ها،شکست قطعی و محتوم است جناب سعودی! واقعا سعودیها بسیار بدوی و احمق و غیرحرفه ای و کارنابلدن،یه کار کوچک رو نمیتونن بدون رسوایی و فاجعه به سرانجام برسونن،ای در رگانم خون وطن/ای پرچمت ما را کفن/دور از تو بادا اهرمن.کسانی که آرزو و رویاشون کفن شدن در پرچم پرافتخار ایرانه،نیروی کیفی هستن نه کمی،یک نفرش حریف یک لشکر مزدوره و بسا بیشتر
Iran, Islamic Republic of
نرگس
۱۰:۵۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
امیدوارم این کفتار پیر بمیره با دارو دسته فرماسونش
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۰:۵۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
مرگ بر انگلیس
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۰:۲۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
دشمن آرام ننشسته و مردم هم با بالا بردن سواد رسانه‌ای به جنگ دروغ پراکنی رفته است
Iran, Islamic Republic of
م ص
۱۰:۱۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
اعوذبالله السمیع العلیم من الشیطان اللعین الرجیم. حتی دیدن تصویر این ساحره عجوزه ملعون کفاره دارد.
Iran, Islamic Republic of
آوا
۰۹:۴۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
شما چرا این آمار اینستگرامی را که اولین بار امید دانا منتشر کرد کاش منبع را می گفتید درست نیست
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۱۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
بدبخت کشور ما که همه نشستن پای نابودیش ولی کور خوندن
Iran, Islamic Republic of
سید
۰۹:۱۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
لعنت به روپاه پیر انگلیس و شبکه دروغ پرداز و بی وجدان بی بی سی و حامیان داخلی منافق آن
Iran, Islamic Republic of
مونا
۰۸:۵۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
ای جادوگر خونخوار، بالاخره نوبت تو هم میرسه، مگر چقدر دیگه میتونی زنده بمونی ای زنیکه روباه صفت، بالاخره در این دریای خونی که راه انداخته اید غرق خواهید شد
Iran, Islamic Republic of
باقرخان سالار ملی
۰۸:۲۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
به روباه گفتند شاهدت کو گفت دمم
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر