کد خبر: ۷۲۷۲۸۸۵
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
کد خبر : ۷۲۷۲۸۸۵
خطاب به شهردار تهران مطرح شد؛

فراهانی در نامه ای به شهردار تهران خواستار تمهیدات ویژه شهرداری تهران در برابر کرونا برای صیانت از حق حیات در شهر شد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورا در نامه ای به حناچی شهردار تهران خواستار تمهیدات ویژه شهرداری تهران در برابر کرونا برای صیانت از حق حیات در شهر شد،

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حناچی
شهردار محترم تهران
با سلام و احترام

با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهر تهران و احتمال گستردگی بیشتر آن طی روزهای آتی و برای حفظ سلامت شهروندان معزز تهرانی، کارکنان خدوم و کارگران زحمتکش شهرداری؛ سپاسگزار خواهد بود دستور فرمائید به منظور صیانت از حق حیات در شهر، تمهیدات زیر با قید فوریت برای ادای حق به شهر در دستور کار مناطق،سازمانها، شرکت های تابعه قرار گیرد:

۱.ارائه خدمات و پاسخ گویی الکترونیکی و تلفنی بدون نیاز به مراجعه شهروندان با استفاده از ظرفیت های پرتال شهرداری و اپلیکیشن تهران من با اعمال محدودیت مراجعه شهروندان به ساختمان واحدها صرفاً درضروری با سنجش تب و استفاده از ماسک و دستکش.

۲. تامین ماسک ، دستکش و مواد شوینده و ضد عفونی کننده سطوح و دست با اولویت توزیع در میان کارگران زحمتکش رفت و روب،حمل زباله، رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی و کارکنان زحمتکش شهرداری در سطح نواحی و مناطق به منظور ارائه بی وقفه خدمات با رعایت ملاحظات بهداشتی.

۳.لغو کلیه ی جلسات غیر ضروری بیش از ۵ نفر، سمینار ها و همایش ها تا اطمینان کامل از بر طرف شدن خطر همه گیری بیماری کرونا و استفاده از ظرفیت های ویدئو کنفرانس و ... برای موارد ضروری.

۴.آماده سازی پایگاههای پشتیبانی مدیریت بحران و درمانگاه های شهر سالم در سطح مناطق شهرداری برای ارائه خدمات به شهروندان با هماهنگی وزرای محترم بهداشت و کشور.ن

۵.استفاده از ظرفیت مسئولیت اجتماعی سازمانهای مردم نهاد،موسسات خیریه و بنگاههای اقتصادی برای تامین دستکش،ماسک و مواد ضد عفونی کننده برای توزیع در میان ساکنان محلات کمتر برخوردار،حاشیه حریم، کودکان کار و آسیب دیدگان اجتماعی.

امیدوارم در سایه همدلی و همراهی همشهریان عزیزم مردم خوب تهران؛ شاهد ثبت تجربه ای دیگر از اراده جمعی،همت مسئولانه و اقدام به موقع مدیریت شهری برای زندگی در برابرکرونا باشیم.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر