کد خبر: ۷۲۷۷۳۱۴
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۸
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۸
کد خبر : ۷۲۷۷۳۱۴
گروه : زنجان » زنجان

کرونا خواهد رفت ولی آنچه که در اذهان عمومی باقی می ماند مهربانی ها و بد اخلاقی های هست که در هنگام شیوع این بیماری در کشور به نمایش در آمد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، اواخر ماه دسامبر میلادی برابر با اوایل آذرماه شمسی خبر شیوع ذات الریه با منشا ناشناخته در شهر ووهان در استان هوبی چین اعلام و عامل این بیماری نوع جدیدی از ویروس کرونا اعلام شد، این ویروس جدید در تاریخ یازدهم فوریه برابر با بیست و دوم بهمن ماه شمسی از سوی سازمان بهداشت جهانی کووید ۱۹ نام گرفت.
 
دو روی سکه کرونا/ تاریخ ایران این دو گروه را فراموش نخواهد کرد

کرونا ویروس طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت بحران جهانی اعلام شده است، علائم شبیه به آنفلوآنزا و سرماخوردگی دارد با این تفاوت که سرعت شیوع و انتشار آن بالاست و نسبت به دیگر بیماری‌ها بیشتر ر یه را درگیر می‌کند.

به هرصورت این ویروس در چین جا خشک نکرد و مهمان ناخوانده خیلی از کشورها شد و میلیون ها انسان را ناخواسته درگیر خود کرد.

دیر یا زود کرونا کوله بارش را جمع کرده و از این کشور بیرون خواهد رفت ولی آن چیز که به یادگار می گذارد روسیاهی برای گروهی و رستگاری برای گروه دیگر است.

نمایی از دو روی کرونا ویروس

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به بیش از ۱۰۵ هزار نفر رسید. این در حالی است که تاکنون بیش از ۳۶۰۰ نفر نیز در کشور‌های مختلف جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده اند.

بیشترین میزان قربانیان نوع جدید ویروس جدید کرونا پس از چین در کشور‌های ایتالیا، ایران و کره جنوبی به ثبت رسیده است.

در ایران این ویروس شرایط خاصی را برای کشور به وجود آورد خیلی از افراد را درگیر و روانه بیمارستان ها کرد و متاسفانه جان تعدادی از هموطنانمان را نیز در نقاط مختلف کشور گرفت.
 
با این شرایط سختی که برای کشورمان بوجود آمده افرادی هم هر چند اندک از آب گل آلود ماهی می گیرند، بی وجدان های که به عنوان انگل از ویروس کرونا برای تداوم حیاتشان و ثروت اندوزی استفاده می‌کنند.

 شاید روزی نباشد که در جراید و رسانه ها خبر از احتکار اقلام بهداشتی و یا گرانفروشی نشنویم.
 
دو روی سکه کرونا/ تاریخ ایران این دو گروه را فراموش نخواهد کرد

کشف بیش از ۵ هزار لیتر انواع محلول ضد عفونی کننده در زنجان

ممیزی  در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،با اشاره به اینکه بازرسی از مراکز عرضه اقلام بهداشتی در استان تشدید شده است، گفت: نظارت‌ها در استان به صورت دو شیفته انجام می‌شود و روسای شعبات به همراه دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت از داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی به صورت سرزده بازدید لازم را انجام می‌دهند.

او ادامه داد: امروز بازرسان موفق به کشف و ضبط ۵ هزارو ۲۳۰ لیتر انواع محلول ضد عفونی کننده از فروشگاه‌های عرضه محصولات پزشکی شدند.
 
ممیزی افزود:اقلام توقیف شده در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان قرار گرفت تا در دسترس مردم قرارگیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان افزود: شب گذشته نیز بازرسان توانستند از یک خانه مسکونی ۳۲۰۰ لیتر مایع ضد عفونی کننده دست ساز کشف کنند.

ممیزی گفت: این مورد تخلف توسط مردم به تعزیرات حکومتی استان گزارش شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، افزود: شهروندان هرگونه تقلب، تخلف، احتکار، گرانفروشی و امتناع از عرضه مواد شوینده و ضدعفونی کننده را با سامانه ۱۲۴ مطرح نمایند.

ممیزی همچنین ادامه داد: در روز‌های گذشته نیز ۴۴۰ کارتن انواع دستکش بهداشتی در استان کشف و ضبط شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی زنجان، با بیان اینکه بازرسان این اداره کل به صورت شبانه روز در حال رصد و پایش بازار تولید و توزیع اقلام بهداشتی هستند، خاطر نشان کرد: با کسانی که لوازم بهداشتی از قبیل دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده را به منظور گران فروشی احتکار کنند برخورد قانونی شده و واحد پلمب می‌شود.
 
دو روی سکه کرونا/ تاریخ ایران این دو گروه را فراموش نخواهد کرد

 فرمانده انتظامی استان زنجان نیز با اشاره به کشف ۹۰۴ هزار و ۳۱۵ دستکش و ماسک و ۳۵۸ لیتر الکل و ماده ضد عفونی کننده از سه محتکر در ۵ روز گذشته گفت:در راستای مبارزه با احتکار کنندگان اقلام بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده ماموران پلیس آگاهی و امنیت عمومی انتظامی استان زنجان با تشکیل تیم‌های متعدد برخورد با احتکار کنندگان را در دستور کار خود قرار د ادند.

او با اشاره به گشت زنی و بازدید ماموران از واحد‌های صنفی افزود: ماموران پلیس آگاهی و امنیت عمومی با هماهنگی مقام قضائی ۳ انبار را شناسایی و در بازرسی از این مکان‌ها ۹۰۳ هزار و ۶۲۰ عدد دستکش، ۲۹۴ لیتر الکل و مواد ضد عفونی کننده، ۱۶ قوطی مایع ضد عفونی کننده و ۶۹۵ ماسک احتکار شده را کشف کردند.

سردار جهانبخش با بیان این که ۳ نفر در این زمینه دستگیر شدند، گفت: با دستور مقام قضائی واحد‌های صنفی مورد نظر پلمب و اقلام کشف شده تحویل مراجع مربوطه استان شدند.

فرمانده انتظامی استان زنجان احتکار کالا‌های ضروری مردم در شرایط حساس کنونی را غیر اخلاقی عنوان و تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد تخلفاتی اعم از دپو در خصوص شوینده‌ها، مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده‌ها، ماسک را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

 روی سفیدکرونا

بدون تردید مراقبت از بیماران و التیام دردهای آنها در مراکز درمانی حرفه‌ای سخت و مشقت‌بار است اما انجام این رسالت در قبال افرادی که به ویروس جدید، ناشناخته و خطرناک کرونا  مبتلا شده و یا حداقل مشکوک به این بیماری هستند، سخت تر و دشوارتر به نظر می‌رسد، با این حال پرستاران ،پزشکان  و کادر درمانی بیمارستان ها امروز در حال جهادند آنان با خطر انداختن جان خود در حال نجات هموطنانی هستند که در گیر با این بیماریند.

در این روزهای سخت  پزشکان و پرستاران که قداست کارشان آنان را به فرشتگان سفیدپوش شبیه کرده با وجود برخی کمبودها و تجهیزات  ، ترس و دلهره  خانواده یشان همچنان با روحیه بالا به انجام رسالت خویش مشغول هستند.        

در بیمارستان های شهر و کشورم ایثار و گذشت حرف اول را می زند  یکی جانش را فدا می کند دیگری از عروسی اش  می گذرد و بسیارشان هم از چشمان منتظر خانواده .
 
تاریخ  همیشه ثابت کرده  فراموشکار نیست و از این گروه به جاودانگی یاد خواهدشد.

اینجا بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان خط مقدم مقابله با ویروس کرونا

مجموعه کادر پرستاری و پزشکی بیمارستان ولیعصر (ع)که در صف مقدم مبارزه با این بیماری هستند و با وجود برخی نگرانی‌های ناشی از ویروس کرونا و خطر ابتلا به آن از طریق بیماران مشکوک به این ویروس، با روحیه بالا و امیدواری به آینده که برگرفته از وجدان کاری این عزیزان است،در حال ایفای رسالتشان  هستند.
 
دو روی سکه کرونا/ تاریخ ایران این دو گروه را فراموش نخواهد کرد
وارد سالن که می شوی و به سمت ایستگاه پرستاری می روی با این لباس ها و ظاهر خاص، صورت هایشان را درست نمی‌بینی اما چشم ها از پشت عینک محافظ می‌خندد.

خانم مقدمی یکی از این پرستاران است ۱۶ سال است که در لباس پرستاری به بیماران خدمت می کند در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،می گوید: کار راحتی نیست. ساعت ها اینجا سخت می گذرد ولی پرستاران همواره با خیلی از بیمارانی که بیماریهایی سخت تر از این هم دارند روبرو می شوند ولی آنها با عشق و علاقه از بیماران خود مراقبت و پرستاری می کنند.

او می افزاید :همه همکارانم از شغلی که دارند رضایت قلبی دارند و عاشق خدمت به بیماران هستند و با وجود همه سختی ها و دشواری ها به پرستار بودن خود افتخار می‌کنند و  این شغل را همچون جهاد فی السبیل الله می دانند.

پرستار سوپر وایزر اورژانس بیمارستان  ولیعصرع  اضافه کرد: همشهریان نگران نباشند شکست دادن بیماری کرونا خیلی و سخت و پیچیده نیست و به گفته پزشکان تنها با رعایت اصول بهداشت فردی و عمومی ازسوی همه افراد جامعه و پرهیز از حضور در تجمعات و معابر شلوغ می‌توان این بیماری را  شکست داد.

 این روزها کسانی دیگری نیز هستند که از داشته هایشان را در طبق اخلاص می گذارند از کارگرانی که در چند شیفت در واحدهای تولید اقلام بهداشتی خستگی ناپذیر کار می کنند و  جوانانی که در راستای مقابله با بیماری کرونا  درحرکتی جهادی معابر و اماکن عمومی محلات منطقه را ضد عفونی و گند زدایی  می کنند .

دو روی سکه کرونا/ تاریخ ایران این دو گروه را فراموش نخواهد کرد
 
 در کنار همه اینها می‌توان از افراد خیری هم نام برد که از همان روزهای ابتدایی شیوع بیماری اقدام به توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی در نقاط مختلف شهر به ویژه حاشیه‌های آن کردند.
 
دو روی سکه کرونا/ تاریخ ایران این دو گروه را فراموش نخواهد کرد
دو روی سکه کرونا/ تاریخ ایران این دو گروه را فراموش نخواهد کرد
 
 و خیلی از کاسبانی که چشم امیدشان به بازار شب عید بود و به خاطر بی رونقی بازار نا امید بودند امروز دلشان روشن است به مهر مالکانی که  اجاره بهایشان را می بخشند.
 
در نهایت این روزها می گذرد و کرونا این مهمان ناخوانده آن طور که آمده کشور را ترک می کند ولی آنچه که می ماند رستگاریست برای گروهی و رو سیاهی برای گروه دیگر است.
 
گزارشی از زهرا نصیری
 
انتهای پیام/ن
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر