اطلاعیه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا:

وزارت بهداشت تنها مرجع رسمی اعلام آمار است

ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد تنها مرجع رسمی اعلام اطلاعات و آمار درباره کووید ۱۹ وزارت بهداشت است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تنها مرجع رسمی انتشار و اعلام اطلاعات و آمار در موضوع مذکور، وزارت بهداشت است و انتشار برخی اظهار نظرات و گمانه‌زنی‌ها از سوی افراد غیر مرتبط و غیر مسئول و غیر متخصص، هیچ گونه مبنای مستند و علمی ندارد.

در این اطلاعیه آمده است:

"با توجه به بحران جاری ناشی از شیوع ویروس کرونا در اکثر کشور‌های جهان و به تبع آن ورود و شیوع کرونا در ایران برای آگاهی مردم عزیز ایران به اطلاع می‌رساند:

- اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا متناسب با استاندارد‌های اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و محققان داخلی در حال انجام است و در این مهم با عنایت حضرت حق و همت شبانه روزی پزشکان پرستاران و محققان داخلی از بالاترین دانش روز جهان برای ریشه‌کن کردن این بیماری در کشور استفاده می‌شود.


بیشتر بخوانید: ۱۸ درصد مبتلایان به ‎کرونا هیچ‌وقت علامتدار نمی‌شوند


- علاوه بر ظرفیت کامل تمامی دستگاه‌های دولتی – امکانات لجستیک درمانی و بهداشتی در نیرو‌های مسلح (سپاه، ارتش، ناجا و بسیج) و سایر نهاد‌های کشور نیز برای درمان به خدمت ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا قرارگرفته تا در بالاترین ظرفیت ممکن در کوتاه‌ترین زمان نسبت به مدیریت، پیشگیری و درمان مبتلایان اقدام کنند.

- ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در مرکز و استان‌ها به صورت ۲۴ ساعته فعال است و نسبت به تامین نیاز‌ها – پشتیبانی از موضوع پیشگیری و درمان تمامی مساعی ممکن را با بهره از ظرفیت‌های سه قوه و نهاد‌های مردمی بکار گرفته است.

- درموضوع اطلاع رسانی، تعداد مبتلایان و تلفات ناشی از کرونا، مطابق استاندارد‌های جهانی، مسئولیت‌های علمی و شرعی همچنین طبق دستور صریح و مکرر ریاست جمهوری مبنی بر شفافیت، دقت و صحت مبنای کار بوده و هیچ دلیل و بهانه‌ای از هیچ دستگاهی مبنی بر کتمان پذیرفته نخواهد بود.

- تنها مرجع رسمی انتشار و اعلام اطلاعات و آمار در موضوع مذکور، وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی است و انتشار برخی اظهار نظرات و گمانه‌زنی‌ها از سوی افراد غیر مرتبط و غیر مسئول و غیر متخصص که از سر دلسوزی یا ناآگاهی بعضا مطرح می‌شود هیچ گونه مبنای مستند و علمی نداشته و لذا انتظار می‌رود در این شرایط حساس با طرح انگاره‌ها و برداشت ها، اطلاعات دریافتی از منابع غیر موثق و مرتبط مانع از شبهه آفرینی و تشدید اضطراب مردم عزیز ایران شویم.

- ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا خود را متعهد و موظف می‌داند تا مردم را در جریان اخرین اقدامات، آمار و اطلاعات مربوط این موضوع در سراسر کشور قراردهد و ازاین مهم بدلیل مسئولیت شرعی و ملی خود قطعا کوتاهی نخواهد کرد، اما بیشترین نیاز را به همراهی مردم در قطع زنجیره شیوع و پیشگیری از ابتلا دارد.

- ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا اماده دریافت نظرات و پیشنهادات هموطنان عزیز – کارشناسان و متخصصان بهداشت و درمان می‌باشد و عزیزان می‌توانند نکات مورد نظر خود را از طریق وبسایت وزارت بهداشت به نشانی (behdasht.gov.ir) ارسال کنند. "

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر