کد خبر: ۷۲۸۶۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
کد خبر : ۷۲۸۶۳۵۸
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:

رستمی گفت: تجربه دفاع مقدس نشان داد که دشمن از هیچ رفتاری برای مبارزه ابا نخواهد کرد.

جنگ بیولوژیک بودن کرونا فرضیه‌ای وارد استبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در ویدئویی که امروز سه‌شنبه در صفحه جدید اینستاگرام خود منتشر کرد، با اشاره به ویروس کرونا و درگیر شدن بخشی از جامعه دانشگاهی با این موضوع گفت: دراین روز‌ها دانشگاهیان، دانشجویان و دانشگاه‌های علوم پزشکی و کادر درمانی، پزشکان و پرستاران، مجموعه وزارت بهداشت به شدت درگیر یک مجاهدت و صحنه دفاع از سلامت و آرامش جامعه هستند.

او ادامه داد: کار، کار بزرگی است به ویژه در شرایطی که فشار‌های ظالمانه‌ای توسط دشمن بر کشور ما تحمیل شده است، با این کادر توانمند، متخصص و مومن و پرتلاش حوزه سلامت، کار بزرگی، در حال انجام است، کاری که کشور‌های بدون مسئله هم، در این حوزه به شدت دچار مشکل هستند؛ بنابراین باید از آن‌ها قدردانی کرده و برای آن‌ها دعا کرد.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها خطاب به دانشگاهیان، اساتید، دانشجویان، تشکل‌های دانشجویی افزود: باید از این افراد تشکر کنم، چون علاوه بر اینکه همکاران کادر بهداشت و درمان تلاش زیادی در شرایط فعلی می‌کنند، دانشجویان، دانشگاهیان، اساتید، تشکل‌های دانشجویی بسیج دانشجویی، نیز به صورت جهادی وارد عرصه امدادرسانی در عرصه سلامت شدند و کمک‌رسانی‌های مختلفی اعم از کمک به کادر درمانی، پرستاری، بیماران انجام داده‌اند.

رستمی افزود: در بخش‌های تولیدی، مراقبت، پاکسازی محیط و ایجاد محیط سالم برای شهروندان اقدامات بزرگی را انجام دادند و این جای خوشحالی دارد که در این مکتب انقلاب و مکتب زیبایی که امام طراحی کرده است، ما هیچ‌جا احساس نمی‌کنیم نیروی انسانی ما کم باشد و هر جا که موانعی وجود داشته باشد باید آن را برطرف کنیم و از نظر نیروی انسانی مجاهد و پای کار بسیار وضعیت خوبی داریم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: گرفتاری به ویروس کرونا یک صحنه‌ای برای استفاده از فرصت‌های بزرگ است، فرصت رزمایش بزرگ کشور برای مواجهه با مسئله جدی فراگیری که دنیا را گرفتار خود کرده است و تجربیاتی که در حوزه مدیریت بحران می‌توانیم به دست بیاوریم، تجربیاتی که در حوزه مبارزه با بیماری‌های واگیردار می‌توانیم بدست بیاوریم.

او ادامه داد: احیانا جنگ بیولوژیک یک فرضیه‌ای است که رد نشده است، قطعنا تجربه دفاع مقدس نشان داد که دشمن از هیچ رفتاری برای مبارزه ابا نخواهد کرد همچنان که در آن زمان از سلاح‌های ممنوعه و شیمیایی ساخت اروپا بر علیه شهروندان غیرنظامی توسط دشمن استفاده شده است؛ بنابراین آماده شدن برای مواجهه‌های این گونه یکی از فرصت‌هایی است که صحنه مبارزه با ویروس کرونا می‌تواند مجموعه مدیران و فعالان عرصه سلامت و عرصه دفاع به دست بیاورند و استفاده کنند.

رستمی ادامه داد: موضوع توجه به فرصت دعا و معنویت از دیگر موضوعاتی است که می‌توانیم در چنین شرایطی به آن توجه داشته باشیم، قرآن ما را دعوت کرده است، اتفاقا صحنه‌های سخت، صحنه‌های توجه بیشتر به خداوند است خداوند یکی از دلایل ابتلاء جامعه را تضرع و بازگشت به سوی خدا می‌داند و این فرصت ابتلا که قرین است با ماه‌های دعا و مناجات مثل رجب و شعبان، فرصتی است که ما بتوانیم به این موضوع توجه کنیم ضمن اینکه انقطاع از فعالیت‌های اجتماعی و تعطیلی‌هایی که رخ داده است شاید، فرصت خلوتی برای ما ایجاد کرده است که بتوانیم از این فرصت دعا و معنویت استفاده کنیم.

از خدا می‌خواهیم به همه مجاهدان این عرصه قوت، توان و روحیه عنایت کند و کار‌های آن‌ها را اثر بخش کند و کسانی که گرفتار این بیماری شده اند، خداوند شفای عاجل کرامت کند و این گرفتاری را از سر جهان و ملت عزیزمان دور کند.

او ادامه داد: شاید این خلوت فرصتی برای پرداختن به مطالعه باشد چرا که فضای مجازی و رسانه گاهی بیش از حد ما را درگیر خود می‌کند. فرصتی است تا کتاب‌های خوبی را که قبلا تهیه کرده و فرصت نکرده ایم بخوانیم، دراین ایام مطالعه کنیم، سعی می‌کنم در حد وسع خودم کتاب‌های مناسبی را که می‌شود معرفی کنم. انشاالله خداوند به تمام وقت‌های ما برکت دهد و عبور ما از این بحران با سلامت و دستاورد‌های بزرگی باشد.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
چرا آمريكا و شوروي كرونا اينقدر كمه ؟
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر