کد خبر: ۷۲۸۸۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
کد خبر : ۷۲۸۸۷۹۶

ممکن است فایل‌های ضروری و مهم شما به علت ویروسی حذف شوند و شما برای بازیابی آنها از نرم افزار‌های Recovery استفاده کنید، اما بدون نیاز به نرم افزار هم می توانید این کار را انجام دهید.

آموزش بازیابی فایل‌های پاک شده بدون نیاز به نرم افزار!به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شاید شما فایل‌هایی را بطور تصادفی حذف کرده یا ویروس مخرب داشته باشید به هر حال شما تمایل به بازگرداندن فایلهایتان دارید.

شما در جستجوی بهترین گزینه‌های بازیابی هستید. بسیاری از این راه حل‌ها به نرم افزار احتیاج دارند، اما در صورت عدم استفاده شما از نرم افزار، ما چند روش برای بازیابی فایل‌های حذف شده دائمی و بدون نرم افزار داریم.

۱- آیا بازیابی فایل‌های حذف شده دائمی امکان پذیر است؟

در بیشتر مواقع حذف فایل‌ها غیر ممکن است. اما وقتی اتفاقی بیفتد، فوراً فکر می‌کنید "اوه! آیا امکان بازگشت آن‌ها وجود دارد؟ ".

خوشبختانه جواب مثبت است. پس از حذف فایل‌ها، فوراً از رایانه شما پاک نمی‌شود. به دلیل نحوه ذخیره داده‌های سیستم عامل، یک دوره زمانی وجود دارد که فایل‌های حذف شده هنوز در دسترس هستند حتی اگر نمی‌توانید به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. تا زمانی که شکاف‌های هارد دیسک مورد استفاده توسط فایل‌ها بازنویسی نشود، بازیابی همچنان امکان پذیر است.

نرم افزار یک گزینه است، اما تمرکز اصلی ما توضیح در مورد چگونگی بازیابی فایل‌های حذف شده دائمی در ویندوز ۱۰ بدون نرم افزار است.

۲- بازیابی فایل‌های حذف شده دائمی در ویندوز ۱۰/۸/۷ بدون نرم افزار:

۱- بازیابی فایل‌های حذف شده دائمی بدون نرم افزار از Previous Version:

اولین راه حل ما برای بازیابی فایل‌های حذف شده دائمی و بدون نرم افزار با بازیابی نسخه قبلی است.

مرحله ۱. به پوشه‌ای بروید که داده‌های از دست رفته شما را در آن ذخیره کرده است.

مرحله ۲. بر روی پوشه راست کلیک کرده و روی "Properties" کلیک کنید.

مرحله ۳. به برگه "Previous Versions" بروید و اگر نسخه‌های قابل بازیابی وجود دارد، می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید.

بازیابی فایل‌های پاک شده، بازیابی فایل‌های پاک شده در ویندوز ۱۰

نکته منفی استفاده از این روش این است که برای همه پوشه‌ها کار نمی‌کند. برخی از آن‌ها نسخه قبلی را ندارند و بنابراین Previous Versions امکان پذیر نخواهد بود. برای بیشتر قسمت‌ها، حداقل ارزش بررسی Previous Versions در دسترس است.

۲- فایل‌های حذف شده دائمی و بدون نرم افزار را از یک نسخه پشتیبان تهیه کنید

راه دیگر که می‌توانید فایل‌های حذف شده دائمی و بدون نرم افزار را بازیابی کنید این است که به سادگی بازیابی از نسخه پشتیبان تهیه کنید. انجام این کار از نسخه پشتیبان شخصی خود ساده و کپی و چسباندن است، اگرچه یک ویژگی داخلی ویندوز برای گرفتن بک آپ و بازیابی آن‌ها وجود دارد.

مرحله ۱. "Control Panel" را در نوار جستجو، جستجو کرده و بر روی نتیجه نهایی کلیک کنید.

مرحله ۲. از این فهرست " Backup and Restore (Windows ۷ " را انتخاب کنید.

مرحله ۳. به شرطی که قبلاً از نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید، "Restore my files" را مشاهده خواهید کرد. روی این دکمه کلیک کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

بازیابی فایل‌های پاک شده، بازیابی فایل‌های پاک شده در ویندوز ۱۰

بدیهی است، این گزینه به این بستگی دارد که شما قبل از حذف فایل‌ها، از ویژگی Windows backup استفاده کرده اید. با فرض اینکه شما از این ویژگی استفاده نکردید، به روش بعدی بروید.

۳- بازیابی فایل‌های حذف شده دائمی در ویندوز ۱۰ با استفاده از دستور Prompt

راه حل نهایی ما در مورد بازیابی پرونده‌های حذف شده دائمی، در مورد Command Prompt است. در ابتدا، این پیچیده‌تر از آنچه در واقع است به نظر می‌رسد، به همین دلیل راه حل‌های دیگر در اینجا ترجیح داده می‌شوند.

مرحله ۱. در نوار جستجوی ویندوز "Command Prompt" را وارد کرده، روی برنامه راست کلیک کرده و "Run as Administrator" را کلیک کنید.

مرحله ۲. پس از باز شدن Command Prompt، دستور "chkdsk C: /f" را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. توجه داشته باشید که "C:" حرف پیش فرض درایو است، بنابراین ممکن است شما نیاز به تغییر این کار داشته باشید.

مرحله ۳. پس از اتمام بررسی دیسک، دستور "ATTRIB -H -R -S /S /D C:*. *" را تایپ کنید. باز هم، ممکن است مجبور شوید C: را به حرف دیگری تغییر دهید.

این مهم است که تا زمان کامل شدن مراحل کار خود، هیچ یک از این دستورات را متوقف نکنید، زیرا این امر معمولاً باعث خرابی گسترده داده‌ها می‌شود.

منبع: بیتوته

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
سلام ،خوب و اموزنده بود مرسی
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر