کد خبر: ۷۲۸۹۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
کد خبر : ۷۲۸۹۰۰۵

کشتی ایران از ابتدای مردادماه در رقابت های بین المللی شامل مسابقات جهانی، آسیایی، بین المللی و داخلی- بین المللی صاحب ۲۳۱ مدال شامل ۸۰ مدال طلا، ۴۵ مدال نقره و ۱۰۶ مدال برنز در رده های سنی و رشته های مختلف شد.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنکاران جوان، از اول مردادماه سال ۹۸، کشتی گیران کشورمان در ۲۰ رقابت برون مرزی شامل رقابت های جهانی رده های سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در رشته های آزاد، فرنگی، آلیش زنان و مردان، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا و همچنین رقابت های بین المللی برون مرزی شرکت کردند. 

نمایندگان کشتی کشورمان همچنین در ۶ رقابت داخلی- بین المللی شامل رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی روز جهانی کودک در رده ی سنی نونهالان، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان و رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام تختی شرکت کردند.


بیشتر بخوانید: مربی تیم ملی کشتی آزاد: از کودکی اطرافیانم می‌گفتند قهرمان جهان می‌شوم/ با عیدی هایم، دو بنده کشتی خریدم


نتایج حضور ملی پوشان کشورمان در این مسابقات کسب ۸۰ مدال طلا، ۴۵ مدال نقره و ۱۰۶ مدال برنز و همچنین ۳ عنوان قهرمانی جهان شامل: رقابت های آلیش بانوان قهرمانی جهان (برای اولین بار)، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان جهان و رقابت های کشتی فرنگی امیدهای جهان، ۴ عنوان نایب قهرمانی جهان شامل: رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان، رقابت های کشتی فرنگی جوانان جهان، رقابت های کشتی آزاد امیدهای جهان و رقابت های آلیش مردان جهان و 2 عنوان سومی جهان شامل: رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان و مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان جهان بود.

تیم های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشورمان نیز در رقابت های قهرمانی آسیا در کشور هند عنوان قهرمانی را بدست آورند.

همچنین حاصل حضور تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشورمان در رقابت های جهانی قزاقستان کسب ۳ سهمیه المپیک در کشتی آزاد و ۳ سهمیه المپیک در کشتی فرنگی بود و همچنین تیم آزاد پس از سه سال با کسب عنوان سومی به روی سکوی تیمی بازگشت و ۳ پله صعود نسبت به سال گذشته داشت. تیم فرنگی نیز با کسب عنوان چهارمی نسبت به رقابت های سال گذشته ۷ پله صعود کرد.

در این مدت خانه کشتی شهید ابراهیم هادی محل اصلی برگزاری اردوهای تیم های ملی پس از حدود ۵ ماه عملیات عمرانی، نوسازی و بازسازی کامل شد، خانه کشتی شهید صدرزاده مورد بازسازی قرار گرفت و بازسازی و نوسازی سالن توفیق جهانبخت نیز در حال انجام است.

همچنین خانه های کشتی با برگزاری مراسم باشکوهی که با حضور جمع کثیری از مردم، قهرمانان، پیشکسوتان و مسئولان برگزار شد، مزین به پیکر پاک شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس شد.

فدراسیون کشتی در این مدت ۱۲ رقابت داخلی شامل رقابت های قهرمانی کشور کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان، کلاسیک بانوان، المپیک استعدادهای برتر و فینال لیگ های آزاد و فرنگی را برگزار کرد.

با تشکیل سازمان لیگ ، مسابقات لیگ دسته یک و دسته برتر و همچنین جام باشگاه های جهان در رشته های آزاد و فرنگی برگزار شد و منافع مالی مناسبی برای کشتی گیران داشت.

در این مدت همچنین ۳۰ اردوی تدارکاتی برای تیم های آزاد و فرنگی نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان و آلیش برگزار شد و کشتی گیران کشورهای مجارستان، چین، ترکمنستان و مراکش نیز اردوهای مشترک خود را با ملی پوشان کشورمان برگزار کردند.


همچنین برای اولین بار اردوی بسترسازی، فرهنگی و تفریحی رده ی سنی نونهالان با حضور حدود ۸۰ کشتی گیر و مربی در خانه کشتی شهید صدرزاده و  با دعوت از قهرمانان جهان و المپیک انجام شد.

 فدراسیون کشتی در این مدت تفاهم نامه های همکاری را با وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شریف و شرکت کیمیا مکمل آراد برای پیشبرد اهداف کشتی به امضاء رساند.

دو سمینار عمومی و یک مجمع عادی با حضور روسای هیأت های کشتی برگزار، انتخابات ۳ هیأت کشتی استان انجام و برای ۶ هیأت کشتی نیز تعیین سرپرست شد.

انتخابات کمیسیون داوران و رسانه انجام و ساماندهی لازم نسبت به سایر کمیته های فدراسیون نیز انجام و جلسات هفتگی و مستمر نیز به منظور هماهنگی هرچه بیشتر و پیشبرد امور برگزار شد.

بزرگترین اپراتور موبایل کشور در واپسین روزهای سال بعنوان حامی تیم های ملی کشتی برگزیده شد و توافقنامه ای نیز در این زمینه به امضاء رسید.

شایان ذکر است به دلیل شیوع ویروس کرونا حفظ سلامت ورزشکاران بعنوان مهتمرین اولویت فدراسیون و لزوم تبعیت از دستورات ستاد عالی مبارزه با کرونا، تمامی مسابقات و اردوهای فدراسیون کشتی شامل رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان قهرمانی کشور در شهرهای مشهد و کرمان، رقابت های آلیش بانوان و مردان کشور در شهرهای تهران و تایباد و اردوهای تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک در اسفندماه سال جاری لغو شد.


بیشتر بخوانید: پیشکسوت کشتی ایران پس از ۲۴ سال تلخ‌ترین خاطره اش را رسانه‌ای کرد


انتهای پیام/

 

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر