کد خبر: ۷۲۹۱۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
کد خبر : ۷۲۹۱۴۶۲
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

یک متخصص بیوتکنولوژی معتقد است که یکی از موضوعاتی که فرضیه دست ساز بودن ویروس کرونا را قوت می‌بخشد، ترکیب جدید این ویروس است.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، شفاف باشید، اطلاعات خود را در اختیار عموم قرار دهید آمریکا یک توضیح به ما بدهکار است؛ همه چیز از یک توییت شروع شد؛ این بخشی از توییت ژائو لی جیان، سخنگوی وزارت خارجه چین است که نگاه‌های دنیا را به خود خیره کرد و انگشت اتهامات را به سمت آمریکا نشانه گرفت.
حقیقت ویروس کرونا چیست؟ / آیا کرونا را آمریکایی‌ها به وجود آورده اند؟
او مدعی شد، منبع ویروس کرونا که نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده شد، نخستین بار در سال ۲۰۱۵ توسط دانشمندان آمریکایی ساخته شده و سازمان سیا در انتشار آن دخالت داشته است.

مدت زیادی از این اظهار نظر نگذشته بود که سفیر چین در آمریکا برای ارائه برخی مسائل احضار شد.

پس از احضار سفیر چین در آمریکا، هنگ شوآنگ دیگر سخنگوی وزارت خارجه چین، ورود کرونا به چین توسط آمریکا را رد کرد. او گفت: در حقیقت نظرات متعددی در جامعه بین الملل و حتی داخل آمریکا در خصوص منشا ویروس کرونا وجود دارد. همانطور که بار‌ها گفتم، طرف چینی معتقد است که این یک موضوع علمی است و ما باید به متخصصان این زمینه گوش فرا دهیم.

در مقابل این اظهارات ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نسبت به ادعا‌های مقامات چینی مبنی بر انتقال ویروس کرونا به شهر ووهان توسط ارتش آمریکا واکنش نشان داد و گفت: من از سخنان مقامات چینی که مدعی هستند ارتش ما این ویروس را به چین منتقل کرده است خوشحال نیستم. ارتش ما این ویروس را به آنجا منتقل نکرده است. پکن در حال اتهام زنی است و مسائلی که مطرح می‌کند به هیچ عنوان صحت ندارد. این ویروس از چین آمده و من به درستی آن را ویروس چینی می‌خوانم.

در حالی ترامپ این اتهامات را واهی می‌خواند که پیش از این ولادیمیر ژیرینفسکی، نایب رئیس دومای روسیه هم، آمریکا را عامل انتشار ویروس کرونا در چین معرفی کرده بود و گفته بود که این یک ویروس جدید نیست و آمریکایی‌ها برای اینکه میترسیدند نتوانند بر اقتصاد چین غلبه کنند، این ویروس را در این کشور انتشار داده اند.

برخی کارشناسان اما معتقدند که خصومت‌های چین و روسیه، مقامات این دو کشور را به سمت اتهام زنی علیه آمریکا برده است.

کمی بعد صحبت از مقصر بودن آمریکا در ماجرای ساخت و انتشار ویروس کویید ۱۹ نقل محافل رسمی و نشست‌های سیاسی کشور‌های مختلف شد و این موضوع به صورت جدی تری دنبال شد.

برخی از تحلیلگران و کارشناسان می گویند این نخستین بار نیست که آمریکا  دست به حملات بیولوژیک زده است. آمریکایی‌ها قبل‌تر هم به کشتار به وسیله سلاح‌های بیولوژیکی و ساخت و انتشار ویروس‌های مختلف دست زده اند که در ادامه به معروف‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

قتل سرخپوستان به وسیله ۹۷ نوع طاعون و وبا

یکی از مسائلی که در بدو تاسیس آمریکا رخ می‌دهد، شیوع طاعون در این منطقه است. اما نکته این است که این بیماری فقط در میان سرخ‌پوستان جولان داده و خود آمریکایی ها به آن مبتلا نمی‌شوند. با رواج یافتن وبا و طاعون در میان بومیان ، تعداد زیادی از آنها با این بیماری ها از بین می‌روند. اما نحوه انتقال طاعون و وبا به سرخ‌پوستان به این نحو بود که آمریکایی ها ملحفه‌ها و پتو‌های آلوده به وبا را در میان سرخ‌پوستان تقسیم می‌کردند و سرخ‌پوستان با اعتماد به آنها پتوها را می‌گرفتند. به این ترتیب، پس از مدتی حدود یکصد هزار نفر از بومیان قاره آمریکا به این بیماری مبتلا شده و کشته می شوند.

در کتابخانه‌های آمریکا صد‌ها عنوان کتاب وجود دارد که توسط مورخان سفیدپوست نگارش یافته و در آن ادعا شده که میلیون‌ها سرخپوست با بیماری‌های گوناگون از بین رفته اند.

مورخان سفیدپوست در ادامه ادعا‌های خود گفته اند که انواع بیماری‌های واگیر مانند آبله، حصبه، دیفتری و دیگر بیماری‌های مسری آن دوران، ناخودآگاه و به صورت غیرارادی به کشتی‌های مهاجران سفیدپوست سرایت کرده و به سواحل دنیای نو راه یافت و پس از آن براساس قضا و قدر به شهر‌ها و روستا‌های محل اقامت سر‌خپوستان شیوع پیدا کرده و جان میلیون‌ها نفر از آنان را گرفت.

کرونا ویروس ، طبیعی یا ساخته دست بشر ؟

مورخان مهاجران اروپایی به قاره آمریکا در ادامه ادعا‌های خود چنین نوشته اند: سرخپوستان به علت همزیستی با مهاجران اروپایی دچار این بیماری‌ها شده‌اند. اصولا این بیماری‌ها حالت سلاح کشتار جمعی را هم نداشته است، بلکه علت اصلی این است که سرخپوستان از هیچ مصونیتی در برابر این بیماری‌ها برخوردار نبوده‌اند به ویژه این که سفیدپوستان انگلیسی بیگناه و صلح طلب آن زمان شناختی از میزان خطر و پیامد‌های اینگونه بیماری‌های مسری و راه‌های جلوگیری از آن را نداشتند.

هنری دوبینز در این باره می‌گوید: انواع جنگ‌های میکروبی فراگیر بر ضد سرخپوستان آمریکا در چهار قرن گذشته را مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار دادم. در پی این بررسی‌ها به این نتیجه رسیدم که سفیدپوستان اروپایی برای نسل کشی سرخپوستان ۹۷ نوع وبای مرگبار به کار بردند که عبارتند از ۴۱ نوع آبله، ۴ نوع طاعون، ۱۷ نوع سرخچه، ۱۰ نوع آنفلوانزا و ۲۵ نوع سل و دیفتری و وبا.

هرکدام از وبا‌های یاد شده از نظر این نویسنده آمریکایی اثر ویرانگری بر سرخپوستان درپی داشته است که بخش وسیعی از سرزمین‌های فلوریدا درجنوب شرقی تا اورگون درشمال غربی را در برگرفته است. نکته تکان دهنده دیگر این است که برخی اقوام سرخپوست پیش از دیدن چهره سفیدپوستان به وسیله وبا‌های یاد شده از بین رفتند.

بمباران بیولوژیک هیروشیما و ناکازاکی

بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی که به ترتیب در تاریخ‌های ۶ و ۹ اوت ۱۹۴۵ در جریان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا علیه امپراتوری ژاپن رخ داد از معروف‌ترین نمود‌های استفاده از سلاح‌های بیولوژیک توسط آمریکایی‌ها علیه غیرنظامیان یک منطقه است.

شدت این حملات به قدری بود که تا سال‌ها بر ژنتیک افرادی که از این ماجرا جان سالم به در برده بودند، تاثیرات منفی گذاشته بود و نسل‌های بعد دچار انواع بیماری و مشکلات ژنتیکی بودند.

هنگامی که این بمب‌ها افتادند، هیروشیما و ناکازاکی به ترتیب ۳۱۰ هزار و۲۵۰ هزار جمعیت داشتند. حدود ۹۰ هزار الی ۱۴۰ هزار نفر در هیروشیما و ۶۰  هزار الی ۸۰ هزار نفر در ناکازاکی فورا یا ۲ تا ۴ ماه بعد از بمباران فوت کردند که به علت ویران شدن خانه‌ها در اثر موج انفجار، تشعشع گرمایی، آتش و اشعه‌های ناشی از بمب اتمی بود.

کرونا ویروس ، طبیعی یا ساخته دست بشر ؟

بررسی طولانی مدت بازماندگان بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی نشان داد تشعشات زیاد بمب اتمی باعث افزایش سرطان در این افراد شده است. از ۱۷ نوع سرطان موجود، بازماندگان بمباران اتمی مبتلا به ۱۶ نوع آن شده بودند. ولی در مقادیر کمتر تشعشات، خطر سرطان ثابت نشد.

بررسی ۱۶۰۰ کودکی که طی بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، در رحم مادر باردار خود بودند و در دوران جنینی تحت تاثیر اشعه‌های اتمی قرار گرفته بودند نشان داد که ۳۰ تا از آن‌ها دچار عقب افتادگی ذهنی شدید شده بودند. تا هفته هفتم بارداری اشعه‌ها تاثیری بر روی رشد ذهنی نداشتند. بین هفته هشتم تا پانزدهم بارداری احتمال ابتلا به عقب افتادگی ذهنی بسیار زیاد بود.

استفاده از سلاح‌های بیولوژیکی در ویتنام

تخلیه ۲۰ میلیون گالن ماده شیمیایی توسط ارتش آمریکا بر سر مردم ویتنام در سال‌های ۱۹۶۲ تا ۱۹۷۱ از دیگر حملات بیولوژیکی بود که نیرو‌های آمریکایی علیه مردم بی گناه ویتنام انجام دادند و در جریان آن ارتش آمریکا بیش از ۲۰ میلیون گالن ماده شیمیایی شامل عاملی نارنجی رنگ و بسیار سمی را بر روی جنگل‌ها و مزارع این کشور و برخی کشور‌های همسایه آن بصورت اسپری پخش کرد. بر اثر این اقدام تمامی ذخایر غذایی ویتنام نابود و اکولوژی این کشور نیز بطور کامل تخریب شد. همچنین صد‌ها هزار شهروند بی گناه نیز جان خود را از دست دادند.

کرونا ویروس ، طبیعی یا ساخته دست بشر ؟

بر اساس گزارش دولت ویتنام در اثر یک دهه حملات شیمیایی آمریکا در این کشور بیش از ۴۰۰ هزار شهروند ویتنامی کشته یا معلول شدند، ۵۰۰ هزار نوزاد با نقایص مادرزادی بدنیا آمده اند و بیش از دو میلیون تن نیز از سرطان یا سایر بیماری‌های سخت ناشی از استنشاق مواد شیمیایی رنج می‌برند. در سال ۲۰۱۲، صلیب سرخ اعلام کرد یک میلیون ویتنامی دارای ناتوانی‌ها یا بیماری‌های ناشی از عامل پرتقالی (یکی از انواع مواد شیمیایی) می‌باشند.

آزمایش سلاح بیولوژیک بر روی سیاهپوستان فقیر سنت لوییس

آمریکایی‌ها حتی مردم خود هم رحم نمی‌کنند و آن‌ها را هم وسیله رسیدن به اهداف خود قرار می‌دهند.

در اوایل دهه ۱۹۵۰، ارتش آمریکا موتور‌هایی را بر روی پشت بام منازل شهر " سنت لوئیس " که غالبا افراد سیاهپوست و فقیر بودند، نصب کرد که گاز‌هایی را در هوا پخش می‌کرد. بیش از ۷۰ درصد ساکنان این شهر کودکان زیر ۱۲ سال بودند. دولت آمریکا به ساکنین مناطق این شهر اعلام کرد که این موتور‌ها و موادی که از آن‌ها متصاعد می‌شود به منظور ایجاد پرده دودی در راستای محافظت از شهر در برابر حملات روسیه است، اما در حقیقت این موتور‌ها حجم گسترده‌ای از ریزپودر‌های حاوی " روی سولفید کادمیوم " رادر هوای مورد تنفس مردم این شهر پمپاژ می‌کرد.

دولت آمریکا در ابتدا پذیرفت که یکی از عناصر درجه دو شیمیایی در این پودر منتشر شده وجود دارد، اما اینکه این ماده رادیواکتیو بوده یا نه، بطور محرمانه و سری باقی ماند. البته این موضوع بدون اعلام واشنگتن نیز بخوبی اثبات گردید، زیرا تعداد زیادی از ساکنین این مناطق در سال‌های بعد به انواع سرطان‌های حاد و پیشرفته مبتلا شدند.

"دوریس اسپاتز" یکی از افرادی است که در سال ۱۹۵۵ در یکی از ساختمان‌های نظامی در سنت لوئیس که در ۱۹۵۳ و ۱۹۵۴ مملو از گاز شیمیایی دولت شده بود، بدنیا آمده است. پدر وی در همان سال بر اثر سرطان درگذشت. به گفته وی، مرگ چهار خواهر و برادر خود را بر اثر سرطان به چشم دیده است و هم اکنون نیز خود با سرطان زندگی می‌کند.

دست ساز بودن کرونا ویروس از نظر علمی چقدر محتمل است؟

پرفسور علی کرمی، متخصص بیوتکنولوژی (زیست فناوری) پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک در خصوص احتمال نقش داشتن آمریکایی‌ها در ساخت و انتشار ویروس کرونا گفت: نمی‌توان به طور قطع در این خصوص نظر داد، اما یکی از موضوعاتی که فرضیه دست ساز بودن ویروس کرونا را قوت می‌بخشد، ترکیب جدید این ویروس است؛ پس از بررسی های علمی برخی دانشمندان داخلی و خارجی دریافته اند که این ویروس ترکیبی نوساز داشته و تفاوت‌هایی از نظر ساختار با نمونه‌های مشابه قبل خود دارد.

حقیقت ویروس کرونا چیست؟ / آیا کرونا را آمریکایی‌ها به وجود آورده اند؟

اخیرا نیز کلیپی از نشست کنگره آمریکا در چند هفته گذشته منتشر شده است که درباره نحوه برخورد آمریکایی‌ها با ویروس کرونا بوده و جنجال زیادی به راه انداخته است. در این ویدئو که روزنامه خلق آن را منتشر کرد، از دیوید ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری آمریکا درباره اینکه آیا مرگ‌های ناشی از آنفولانزا می‌تواند ناشی از کووید ۱۹ باشد یا نه، سوال شده و ردفیلد پاسخ می‌دهد: «برخی از موارد به همین شکل در آمریکا درمان شده اند.» پاسخ ردفیلد به اندازه‌ای مبهم بود که بتواند به تئوری توطئه که در هفته‌های اخیر در چین مورد توجه قرار گرفته، دامن بزند، این که منشأکروناویروس در چین نبود و بلکه منشأ اصلی آن آمریکا بوده است.

به دنبال این جواب مبهم رد فیلد، یک تحلیلگر ارشد اخیرا به روزنامه گاردین گفته آمریکا در نهایت این را پذیرفته که در میان افرادی که پیشتر جان باخته بودند، مواردی از کروناویروس نیز وجود داشت. منشاء اصلی کروناویروس آمریکا بود. آمریکا به جهانیان و بخصوص به چین یک عذرخواهی بدهکار است.

عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه اینترنتی رأی الیوم نیز آمریکا را به انتشار ویروس کرونا در جهان و در اختیار داشتن واکسن آن متهم کرد.

او گفت: بعید نیست آمریکا این ویروس را تولید کرده باشد و به چین فرستاده باشد تا اقتصاد چین را نابود کند. رشد اقتصادی چین الان به کمتر از ۳ درصد کاهش یافته است که پیش از این ۷ درصد بود. اقتصاد چین به شکل اساسی نابود شد. صادرات چین به شدت کاهش یافته است و همه این‌ها زیر سر آمریکاست، اما صادرات آمریکا و اقتصادش سر جای خودش است و بیکاری‌اش کاهش یافته است.

سردبیر روزنامه رای الیوم در ادامه به احتمال مبتلاش شدن ترامپ به کرونا اشاره کرد و گفت: موضوع مهم دیگر آن است که ترامپ با وزیر ارتباطات برزیل که بعدا نتیجه کرونایش مثبت شد دست داده بود اما نتیجه آزمایش خودش منفی اعلام شد ، این در حالی است که ترامپ حتی خود را قرنطینه نکرد، چون واکسنش را دارد و از این ویروس در امان است.

نخست وزیر کانادا اعلام کرد خودش و همسرش مبتلا شده‌اند و خودشان را قرنطینه کرده‌اند تا مردم کانادا مبتلا نشوند. چرا ترامپ خودش را قرنطینه نکرد؟ این نظریه، سئوالات زیادی را مطرح می‌کند؟ آیا ترامپ سوپرمن است و کرونا با او کاری ندارد؟!

او همچنین اعلام کرد: بوریس جانسون نخست، وزیر انگلیس، و از نزدیک‌ترین هم‌پیمانان ترامپ در بیانیه‌ای رسمی خطاب به ملت انگلیس گفت «مسئله بسیار خطرناک است و امکان دارد ۱۰ یا ۲۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا شوند و ما ممکن است بسیاری از عزیزانمان را به دلیل این بیماری را از دست بدهیم». این سخن بسیار خطرناکی است چرا؟ چون اطلاعاتی دارد. انگلیس در همه جنگ‌های آمریکا شریک است. انگلیس اگر جنگ بیولوژیک در میان باشد در این جنگ شریک است همچنان که در جنگ عراق و جنگ سوریه نیز شریک است. این موضوع بسیار خطرناکی است و ویروس کرونا باعث نگرانی است. سقوط بورس‌ها به این شکل، خطرناک است.

با وجود تمام فرضیات و نظریات موجود، همچنان برخی محققان و تحلیلگران معتقدند آمریکا به منظور رفع اتهام از خود، این ویروس را به صورت کنترل شده در کشور خود منتشر کرده است تا خود را از این اتهامات مبرا کند.

گزارش از امیرمحمد غفاری

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۵۲
در انتظار بررسی: ۰
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
در این مقاله سلاح های شیمایی و رادیو اکتیو هم در رده سلاح های بیولوژیک دسته بندی شده که کاملا اشتباه است. در ادبیات ارتش های جهان ، برخی از جنگ افزار را به عنوان سلاح های غیر متعارف درسته بندی می شود که به علامت اختصاری ش. م. ر (شیمیایی ، میکروبی ورادیو اکتیو) نامیده می شوند .نویسنده محترم باید در یاداشت های بعدی به مسایل دقت نماید تا نوشته هایش قابل اعتماد باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
این ویروس ساخت دست هیچ کسی نیست فقط خدا میداند از کجا آمده وبه کجا ختم میشود خداوند بزرگ بلند مرتبه میباشد
شیرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
شک نه کارخودخودامریکا
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
تا به حال بشر موفق به ساخت ویروس نشده است.. توهم توطعه را پایان دهید
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
خدا هرچی ظالم وستمگر وکافر هس نسلشو از رو زمین برداره وخودشون هر چه زودتر به دام بیفتن و رسوابشن اینا انسان هستن آیا شایدم جیوون البته دلم نمیاد حیونم عاطفش از این سنگدلابیشتره مرگ برآمریکا واسراییل وآل سعود اگرم چین مقصره خدا نابودشون کنه
بردیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
حقیقت;فرزند زمان است
شاید سال ها طول بکشه تا حقیقت این ماجرا مشخص بشه
من جدا ازاینکه این ویروس ساخته ی بشره یانه بیشتر به قدرت خدا پی بردم
امیدوارم خدا به آدم های ناسپاسش دوباره نگاه کنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چرا ما نباید قبل از مردن ایرانیان با ویروسی بجنگ امریکا و اروپا برویم اگر کسی در ایرا بگوید نه بدانید خودش در امان است
پاسخ ها
سلیمانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
سلام قربان ، هدف ویروس مثل بمب اتم فرد خاصی نیست بلکه یک جمعیتی را هدف قرار میدهد و مطمئنا مردم عادی را در گیر خواهد کرد و ما مسلمانیم و اسلام اجازه چنین قتل عامی را به ما نداده و به شدت با آن مخالف است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
البته این نظر شخصی من هست شاید اشتباه کنم ولی وقتی دولت اول قم رو قرنطینه نکرد و اجازه پخش شدن ویروس رو داد حتی جلوی مسافرتها رو هم نگرفت این ایده به ذهنم میرسه که واسه رفع تحریم جلوی تکثیر ویروس رو دولت نکرفت تا بتونن شکست خودشون تو مجلس رو با برداشتن تحریپ ها تو ریاست جمهوری ۱۴۰۰ جبران کنن واقعا سیاست کثیفه
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
هنوز قاطعانه نمیشه گفت این ویروس دست ساز بشر است یا منشا این ویروس از خفاش گرفته انتقال یافته به انسان هنوز هم به این مسئله پی نبردیم که هزاران سال است که خفاش و ما ر می خورند پس چرا این همه سال کرونا نگرفتند این هم جای سوال است هنوز هم نمیشه گفت چین و امریکا را عامل اصلی ویروس کرونا هستند چون مسله روشن نشده
پاسخ ها
متین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سوال دیگه من اینه که چرا اونا می پزن سوپ خفاشرو چطور تو اون دما ویروس زنده مونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
صد در صد ساخته دست بشره البته نه اينكه تو آزمايشگاه بسازن بلكه با خوردن حيووناي حرام گوشت و مكروه گوشت
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
به نظر بنده هم میتونه کار آمریکا باشه به دلیل این که آمریکایی ها چندسال قبل فیلمی به نام «شیوع»ساختندکه تمام جزئیات این فیلم نشون میده که اینها توی اون سالها میدونستن که قراره چندسال بعد روی کره زمین ی همچین اتفاقی بیفته به نظر شما این چطور ممکنه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
ساخت دست آمریکای جنایتکار است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
امریکا چیزی به عنوان انسانیت در محاسباتش گنجانده نشده است. پس هر اقدامی توسط چنین موجودات نامردی محتمل است
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
با توجه به مطالب فوق ، ویروس کرونا قطعا دست ساز و کار آمریکا است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
مرگ بر آمریکا
پژمان تورک بیله سوار
|
United Kingdom
|
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
چه آمریکا و رهبرانش چه کشورهای دیگه با رهبراش ...
همگی مگه قراره بیشتر از شصت یاهفتاد سال عمر کنیم ؟؟؟!! اینهمه جنایتهای ضدبشری میکنند که تمام دنیا را بخاطر یک کشور ( چین ) آلوده به ویروس کنند که به کجابرسن؟؟تقصیر اطفال و دکترها و پرستارها و پیرمرد و پیرزنهای معصوم چیه واقعا؟
اگه بنده به شخصه قرار باشه باچنین روشهایی با گرسنگی و گدایی مبارزه کنم تا به عاقبت بخیری برسم کارتن خوابی را ترجیح میدهم . امیدوارم متوجه منظورم شده باشید .
عقل
|
United States
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
من هر از گاهی به سایت طنزتون سر میزنم یکم بخندم
با کمال احترام ،
بنده تحصیل کرده دکتری همین رشته ام،مختصرا بگم، در حال حاضر اون تعداد آنزیم ها و فرایندهای دستکاری ژنتیک مشخصه و استفاده از اونها به شدت سخت و محدوده، ینی شما تا به حد کمی میتونی دستکاری ژنتیکی کنی، همچنین مشخصه که چه توالی هایی رو میشه دستکاری کرد و نتیجه اونها چی میشه، در نتیجه دستکاری ژنتیکی به راحتی با یک آزمایش توالی ژنوم که برای ویروس بسیار راحت هستش و تو ایرانم میشه در چندساعت انجام داد، قابل شناسایی و اثبات، این از جنبه علمیش
ولی نظر من به عنوان یک شهروند
اینهم مثل همون تئوری های توطئه و دشمن سازی که در کشورهای جهان سوم و کمونیستی وجود داره هستش تا بتونن همه کاستی هارو گردن دشمن فرضی شون بندازن
امیدوارم ادمین این خبرگزاری پرسانسور و دروغ، هنوز اندکی شرف داشته باشه که این پیامو ثبت کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
داش دكي اولا يعني نه يني دومن از نوشتت پيداس سوادت در حد فوق ديپلمه بيشتر مطالعه كن
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
با کمال احترام از کجا بدونیم شما برا امریکا و اروپا کار نمی کنید پرفسور الکی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
کارخود چینه مگه میشه توکشوری با این جمعیت متراکم و این حجم از رفت و آمد این ویروس رو کنترل کرد یا درمانش رو دارن به دیگران نمیدن یاکارخودشونه و تلفات اولیه شونم دروغه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
اخر سر معلوم میشه و تاوانشو بد جور پس میده مطمعن باشین
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
کی تا حالا تاوان داده که این بده مگه بمب اتم تاوان دادن ریختن سر مردم نه ارتش
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
درمان کرونا را تو مار یا زهر مار بیابید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
آمریکا دشمن شماره یک ایرانه .اونها با ترور سردار اوج وقاحت شون رو ب ما نشون دادند .درود بر عزیز دلم حاج قاسم❤❤❤❤درود بر مردان غیرتمند وطنم ک جنس محبت و وفاداری ،ولایت مداری،دشمن ستیزی ویتیم نوازی شان مث حاج قاسم هست و خدا خوار و ذلیل کنه دشمنان ایران وایرانی ب خصوص تروریستهای جنتلمن فرودگاه بغداد.
صمد.ج.ب ازتبریز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
خدایا هر کی نقشه با تدبیری کشید عاقبت ای پروردگار ، بهترین وماهر ترین نقشه کش ها تویی.واز درگاهت می خواهم مصیبت را برسر خودشان واژگون کن .
reza
|
United Kingdom
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
کار چینه اینجا هرچی میشه میگین کار امریکاس .ایرانش که کار دولته اگه پرواز های چین کنسل و قم قرنطینه میشد این همه دردسر درست نمیکردید برای مردم . آمریکا خودش تموم شرکتاش تعطیل شده بعد میگین کار آمریکاس .کار دولته که کارمندا رو تعطیل نمیکنه تا برن سر کار پخشش کنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
هر کسی یچیزی میگه!!!الان تازگیا میگن ویروس کار چین بوده چون نفتی ک چین بزرگترین خریدارش بوده و قبل از این بیماری بشکه ای ۷۰ دلار بوده الان شده ۲۰ دلار و بعد خود چینم شده بزرگترین تولید کننده ماسک !!!ماسکی ک این روزها خیلی خریدار تو دنیا داره!!!البته اینم بگن چینی ها تا الان سابقه چنین کارهایی رو نداشتن ولی غربی ها داشتن...الله اعلم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
جنگ هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
چرا فقط اسم آمریکا و چین مطرحه
باید به روسیه و اسرائیل هم یه گوشه چشمی داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
چین با جمعیت 1.5میلیاردی تلفات چندهزار نفری یه چشم نمیاد
اما اروپا وایران خیلی زیاده
امریکا چند نفری هم مردن به جهنم چون هم داروشو دارن هم واکسنشو دارن فقط نمیتونن
ولی براساس قوانین بهداشتی نمیتونن یوهویی اعلام کنن گندش درمیاد مجبورن چندماهی مردم دنیارو سرگرم کنن
خلاصه امریکا یعنی قاتلین بالفطره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
الان قاره اروپا شده مرکز بیماری کرونا وجالبتراینکه المان وانگلیس وفرانسه اولش زیاد اهمیت ندادن زمانی که ایتالیا واسپانیا ازچین جلوزدن برای اینکه گندش درنیاد یه چیزهایی گفتن
اروپا قاره ی پیری هست بیشتر اونهایی که میمیرن مسن هستن بودجه زیادی تحمیل میکنه به دولتهاش این ویروس داره بی سروصدا اروپای پیر وتصفیه میکنه خلاصه اروپا داره پوست میندازه وقتی اخبار و میبینی وپازل ها رو کنارهم میچینی متوجه میشی که اطلاع داشتن چین هم همینطور وفقط ایران این وسط اقتصاد بیمارش بیشترضربه خورد
محمد احمدی
|
Bulgaria
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
اگر انتشار ویروس کرونا کار سیاستمداران و حاکمان ایالات متحده آمریکا و اسرائیل باشد این اقدام به دنیا نشان می دهد که آنها کثیف ترین و آشغال ترین انسان های روی زمین هستند و در واقع آنها حیوان هستند و نه انسان و ضد بشریت هستند که حتی حیوان ها هم گاهی نسبت به هم نوع دوستی دارند ولی آنها منفورترین و آشغال ترین و کثیف ترین خوک های روی زمین هستند .
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
لعنت برامریکا لعنت برال سعود درود بررزمندکان سلامت ایران
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
1-پایگاههای شیطان بزرگ در سراسر جهان چه غلطی می کنند؟
2- اون کشوری که ارتش آنها در ووهان چین مسابقه دادند و هیچ یک از گروههاش برنده نشد. یعنی شیطان بزرگ!! چه نقشی دارد؟
3-چرا ترمپت(بوق بزرگ) ماسک نزد و همه جا رفت؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ضعیفا و پیرا و ناتوانها از بین میرن
آمریکا وانگلیس واسرائیل و ایران ال سعود و همه جای دنیا فرقی نداره
کلثوم کرمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
بشر هرگز نمیتونه ویروس بسازه حتی یک قرن دیگه
اما بخوبی میتونه دستکاری کنه مثل همین کرونا
ولی موج اول کنترل میشه موج دوم دو سوم دنیا میمیره
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
چینی ها با خوردن تمام اشغال ها اعم از حیوانی و دریایی در ارسال ویروس از حیوان به انسان مسولند کرونا از شهر وهان ، طاعون سیاه از شهر وهان، تمام اینها از چین بلند می شوند باید اسمش را ویروس چینی گذاشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
چینی ها هزاران ساله که اینها رو میخورن . این ویروس ساخته بشر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
100 ساله دارن خفاش می خورن چرا الان اومده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
خب این آشغال ها رو سالیان سال دارن میخورن چرا آلان این ویروس فعال شده ؟
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
فقط وفقط مرگ بر آمریکا، دشمن بشریت ،
عیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
کرونا ساخته امریکاست
مرگ بر امریکا
مرگ بر انسان هایی که وطن خودشون را ول کردنند رفتن کشور دشمن
ناشناس
|
France
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
خدا شفا بده . پیش از همه و بیش از همه نویسنده متن را. البته اینقد دشمن دشمن میشه تو مملکت حق داری همچین فکر کنی .هر چی بشه هر کار بشه کار دشمن بوده و آمریکا
شهید بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
دولتی که سرمد کل جنایتهای عالم است مردم چین وایران واروپا براش فرقی نمی کنه زمستان میره رو سیاهش برا جنایتکران باقی می مونه
رضا
|
United States
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
اگه این ویروس ساخت طبیعته
امیدوارم زودتر با یاری حدا زودتر درمانش پیدا شه
ولی اگه ساخته دست بشره و جنبه سیاسی و اقتصادی داره
امیدوارم خدا نفس کسایی که نفس مردمو ازشون میگیرن
بگیره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
قدرت پزشکی و توان پدافند بیولوژیک باید بقدری باشه که دشمن هیچ غلطی نتواند بکند.
پاسخ ها
صمد.ج.ب ازتبریز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
این جمله یادتان باشد که همیشه دزد وسارق یک پله از پلیس جلوتر است
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
خدا را شکر آمریکا هست و گر نه ما ضعف ها و بی عرضگی های خود را به کی باید نسبت می دادیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
همون سازندگان ویروس هم ضعیفترند چشمانت را باز کن و عقل ناقصت را بکار بینداز و چوب پنبه ها را از گوشت بیرون بیاور .آنموقعی میفهمی که تعداد کشته ها و قحطی در کشور خودشان بیشتر است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
غرب زده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
یعنی الان به نظرت کل دنیا بی عرضن؟چون همه دنیا الان گرفتارن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
بي عرضگي نيست . حالا تو اين شرايط به مردم ميگن از خونه بيرون نريد ملت انگار اولين باره عيد اومده ميريزن تو خيابونا .
وقتي خودمون هم به فكر خودمون نيستيم چطور انتظار داريم مسئولا بفكرمون باشن ؟
قشنگ تو اين شرايط معلوم شد كه مردم از مسئولين بي عار ترن چون از سلامتي و جون خود ادم مهم تر هست ؟؟؟؟
در ضمن اين موضوع كه اين ويروس ساختگي هست توسط بسياري از مقامات و سياستمداران دنيا تاييد شده نيازي نيست ما گردن كسي بندازيم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
به نظرم تو خودت یه خیانت کاری
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
از این قوم یهود که الان حکومت آمریکا را درچنگال خود دارند و هر چند وقتی مظلوم نمایی قتل عام وکوره های آدم سوزی هیتلر را در فیلم های سینمایی وغیره عنوان میکنند در طول تاریخ جز نکبت بدبختی برای بشریت چیزی نداشتند آمریکا می‌توانست نگذارد هیتلر بقدرت برسد اما حتی از هیتلر قبل از جنگ جهانی دوم دفاع وحمایت میکرد تا سه سال بعدش وارد جنگ شد چون موقع امتحان سلاحها و بمب اتم وغیره بود اما در این دوره زمانه با آمدن منفورترین انسان بعنوان رییس جمهور امریکا ترامپ جنگ تجاری را با دنیا شروع کرد از اروپا تا آسیا اما چون زورش به چین نمی رسید بهترین گزینه آن ویروس کرونا 19بود و چون ایران حاظرنشد حتی جواب سلامش رابدهد بعد نوبت فرستادن ویروس ازطریق چین بوسیله بازرگانان و جهانگردان و دیگر ایرانیان و حتی جهانگردان چینی به ایران شد چون هنوز ویروس را دنیا بخوبی نمی‌شناخت وارداکثر کشورهاشد اما آمریکا چاهی را برای دیگران کنده بود خودش هم درون آن افتاد و ناگفته نماند آمریکا قادر به ساخت بدترین نوع ویروس یا مواد شیمیایی دردنیا است اما چون رییس جمهورهای قبلی امریکا کمی وجدان اخلاقی داشتندرعایت کردند اما ترامپ نه وجدان دارد نه محبت حتی نسبت به خانواده اش پس ازاو هرکاری برمی آید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
مطالب شما رو كامل خوندم و صددرصد درست بود
اما نتيجه :
امريكا كه انقد قدرت دارد. و بقول شما انقد در همه جا مخصوصا در كشوري مثل چين ميتونه نفوذ كنه! چرا مردم رو ميخوايد بفرستيد به جنگ امريكا! چرا زن و بچه ما بايد فداي جنگ با امريكا بشه!
شما خودتون و خانواده محترم خودتون برويد به جنگ امريكا !
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
15:28 شما مرز های وطن فروشی،بی غیرتی رو با این حرفت جابجا کردی و در زمره ی خیانتکاران به خون شهدا هستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
۱۵و۲۸ ... این کشور که بقیه خون دلش را میخورند و شهید میدهند... ما خودمان دست و پای آمریکا را خواهیم شکاند.
بالاترازفرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
هرچند دولت آمریکا دولتی منفعت طلب و خبیث هست ولیکن در این مورد خاص نقشی نداشته است و این عذاب الهی هست برای بشری هست که گفت آیا از من نیرومندتر هست ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
واقعا که (توجیه نیستی) ..کرونا رو چین تولید کرده ...
ناشناس
| France |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
در طول این سالها چندین ویروی توسط چین در دنیا پخش شده است. اینم اخریش بود. برنده این قضیه تنها چین و شرکت های چین هستند. در جنگ تجاری برنده اصلی چین شد نه امریکا.
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ما همیشه بر آمریکا پیروز شدیم نظامی عراق رو به جونمون انداختن بهترین تجهیزات جنگی رو ساختیم این بلا رفع میشه ولی مسلما ما در داروسازی واکسن سازی بیوتکنولوژی پیشرفتهای عجیبی خواهیم کرد هربلایی کزتوآیدرحمتیست هرکه را فقری دهی ان دولتیست امیدوارم بودجه پژوهش تو زمینه های پزشکی داروسازی بیوتکنولوژی سوادرسانه ای فناوری اطلاعات و ...بیشتربشه
ناشناس
|
Japan
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
وقتي شمار مبتلايان در چين به صفر رسيده و كل جهان رو درگيركرده اين امر رو به إثبات ميرسونه كه ساخته چه كشوري هست...
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
خودتون هم میدونید که این ویروس نتیجه تکامل طبیعی سارس هست، حالا توی این وضعیت دنبال جنگ روانی هستید که از این اوضاع هم یه چیزی به امریکا ببندید، اشکالی نداره ولی حداقل کمی حرفه ای تر و باورپذیرتر عمل کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
یعنی انقدر ارباب رو دوست داری .... مرگ بر امریکا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ذلیل باشی، خدا بیشتر ذلیلت میکنه
اصلا فرض که این ویروس کار آمریکا نیست، آیا تو موضوع سرخپوستان، ویتنام، بمب اتم به ژاپن، ظلمهای متعدد به ایران و خیلی از کشورهای دیگه، ... ، آیا عملکرد آمریکا درست بوده؟
کسیکه ظلم را تایید کنه، تو اون شریکه حتی اگه در عمل سهیم نبوده باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سلام فرقی ندارد این ویروس ساختگی باشد و یا طبیعی !!! مهم پیشگیری و مقابله با آن مهم است
زلزله سیل طوفان و .... مهم آمادگی می باشد
که کشور آمادگی ندارد معمولا جمعه صبح متوجه می شویم
پاسخ ها
ناصر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
دوست عزیز
با این دشمنی ها و تحریم هایی که امریکا ایجاد کرده کشور چطور می تونه برای مقابله با این بیماری آمادگی کامل داشته باشه. آمریکا با اجرای این تحریم ها و تشدید آنها در وضعیت فعلی، در برابر ملت ایران محکوم به جنایت علیه بشریته و باید در آینده محاکمه بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
مگه فرقی هم میکنه که دست ساز باشه یا طبیعی؟!
فعلا که دنیارو به تعطیلی کشانده و میکشه!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
معلومه که فرق داره ما باید تو زمینه ساخت واکسن و غیره قوی بشیم این یه جنگه میفهمی
ناشناس
| Japan |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ناشناس ١٤:٢١ مگه كسي جلوتو گرفته خب برو واكسنشو بساز. اين يه جنگه ميفهميييييي خخخخ. اگه جنگه از خونه بيا بيرون يه كاري بكن. نشستي پشت كامپيوتر يا گوشي داد بي داد ميكني!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
آنچه مهم است توان پدافندی و دفاعی و بسیج همگانی و فرهنگ عمومی برای جلوگیری از این ویروس و مقابله با جنگهای بیولوژیک است.
همه با هم و به کمک هم به ریشه کنی این ویروس از کشور عزیزمان ایران بزرگ ،بپردازیم و آنرا دست کم نگیریم.
کوروش
|
United States
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ماشالله فرزندان ترامپ کم نیستن ریختن سر کامنتهای ملت و همینطور منفی میدن بابا ترامپ خوب ما بد...
پاسخ ها
ناشناس
| Japan |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
فيلترشكن امريكا نزن. فيلترشكن روسي بزن.
ناشناس
| France |
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ماشالله فرزندان پوتین کمونیست هم کم نیستین و همینجوری ... میگید و هر کم کاری و بی عرضگی و ... را گردن آمریکا و دشمن میندازید
خان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
آقا کوروش گل گفتی و دقیقا بهشون برخورده. با اوردن اسم بچهای ترامپ چه حمله ایی بشما شد.. واقعا شرم بر وطنفروشان
بچه تهرون
| Netherlands |
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
درست گفتی دادا دقیقا حالشونو گرفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
اصلا هم ساختگی نیست.
از روسیه چه خبر...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
با کیا شدیم هشتاد ملیون،خداااااااااااا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
از غرب و اربابت آمریکا چه خبر؟؟!!
ايران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
پروژه كرونا 2020 قراره آمريكا را با اعلام رسمي كشف دارو و واكسن قطعي ناجي جهان معرفي كند و انتخابات بعدي را با رئيس جمهور فعلي با راي بالا برنده كند اقتصاد چين را ضعيف و ايران را پاي مذاكره و فروش دارو و واكسن همه مشكلات كذشته آمريكا را بهبود دهد و تاثير آمريكا را براي نجات به همگان نشان دهد آلماني ها دارو را كشف كردند اما مجاز نيستند آن را از انحصار آمريكا خارج كنند چون برنامه و اهداف اين نيست . راهكار : ايران با تمام قدرت و قوت بايد دارو و واكسن را زودتر بدست آورد و بدون عوايد اقتصادي و تجارت آن را منتشر كند و همه دنيا از دانش پزشكي و دانشمندان ايراني و نگاه خير خواهانه سال نكو را براي دنيا به ارمغان بياورند .
M
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
حالا چون ایران طرف چینه این حرفا زده میشه
اما
اگه برید نگاه کنید تا حالا فقط حدود 0.006 درصد از جمعیت چین کرونا گرفتن
ولی یه کشوری مثل آمریکا درصد خیلی بیشتری از جمعیتشون به کرونا مبتلا شدن
اگه بحث ضرر باشه الان چین از همه کشورهایی که کرونا گرفتن کمتر ضرر کرده و به نسبت جمعیتشون هم کمترین تلفاتو دادن ...
نمیشه قضاوت کرد کار کی بوده ولی از یه کشور کمونیست امریکا هرچی بگید بر میاد ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
درسته آمریکایی ها هم گرفتند ولی یه نگاهی به درصد مرگ و میر بیندازید. در کشورهایی مثل ایران، ایتالیا، اسپانیا خیلی بالاست. در آمریکا خیلی پایین تر از میانگین پیش بینی شده است. در مورد صهیونیستی ها هم خیلی کنه. از اون گذشته هنوز کسی چیزی نگفته فقط خواستن تحقیق کنن اونم با استفاده از یه مرجع معتبر. یه سوالاتی مطروحه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
اول مستند بودن اون رو بررسی کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ضعیف و پیرو ناتوان از بین میرن
سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
مگر نمی گفتند داروهای ضد ایدز برای درمان کورونا مفید است
همچنین دانشمندان چینی گفته اند آنزیم های سطح ویروس شبیه به کورونا است
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
کی گفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
چه جوری آمد ایران اصل قضیه اینه؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
حالا چه فرقی میکنه که چه جوری اومده باشه آخرش که میومد الان کل دنیا گرفتن مهم اینه که مردم همکاری کنند تا کنترل بشه و ان شاالله شرش از سر همه کم شه
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
اصل قضیه اینه که ضعیف و پیرو ناتوان از بین میرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
دوستان لطفا از ترویج تئوری ... تخیلی ساخت ویروس دست بردارید؛ این نوع برخورد با این ماجرا باعث وهن و به سخره کشیده شدن علم بیولوژی است؛ این ویروس از خفاش به پنگولین انتقال یافته از و از پنگولین به انسان. و ساختار آن آر ان ای است. به نظر من، شما این ... رو قانع کنید که تو خیابونا ولو هستند. شاید با این کار بودجه میلیاردی صدا و سیما به یک دردی بخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
چهار تا مقاله خوندی فکر کردی فیلسوفی چرا بای از قم شروع شه حمله است
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
اگر حمله هم باشه توسط مسئولین بوده که مجوز ورود مسافر در شرایطی که کل دنیا پروازها رو از چین کنسل کرده بودن داده حالا خودت فکر کن که مسئولین عزیزت خواستن از قم شروع بشه
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
چرا باید از قم شروع شه?? اصل قضیه اینه که ضعیف و پیرو ناتوان از بین میرن قم از همه جا بیشتر داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
(شما) چطور میگی کار آمریکا نیست آنهم بی دلیل؟؟؟!!!!
چطور تحریم و دشمنیهایش و کشتن و شهیدشدن دانشمندان و سرداران و جوانان مشورت را توسط همین وحشیهای تروریست ندیدی و حالا فرضیه بی گناهی میدهی!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
معذرت میخوام ولی خفاش کجا، پنگوئن کجا!
راد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
پنگوئن از کجا اوردی تو ووهان کجاپنگوئن پیدا میشه بخورن بعدم تو تاریخ تغذیه شون نزدیک 500قبل تر ازاین جور غذاها می خوردن .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
در باسخ این دوتا کامنت اخری بابا پنگولین با پنگوئن فرق داره
پنگولین و چینی ها ممثل چی میخورن
یکم تحقیق کنید تو قرن 21 زندگی میکنید
ادمین اینو تایید کن بزار از گنراهی دربیان
همه مردم ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
مرگ برامریکا اسرائیل انگلیس خدا لعنتشون کنه باعثو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
جهانیان باید از سازنده و پخش کننده ویروس به سازمان بهداشت جهانی و دیگر سازمانهای جهانی از جمله FAO و غیره شکایت کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
شکایت کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
سازمان بهداشت جهانی خودش شریک دزد و رفیق قافله اس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
قطعا پای آمریکا وانگلیس واسرائیل این وسط هستش.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ال سعود هم پولش را داده. یادت نرود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
این اتهامی که جمهوری اسلامی به آمریکا می زندازهیچ کشوری دردنیا نشنیدیم...این فتنه زیرسر چشم بادامی ها میباشد که داردسودش رابه جیب می زند...
پاسخ ها
کیوان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
دوست عزیز انتظار که نداری شبکه هایی مثل اینترنشنال و بی بی سی و من و تو و ... که حقوق بگیر آمریگا و انگلیس هستن خودشونو متهم کنن از خبرگزاری های غیر اینا اگه نگاه کنی می بینی که کل دنیا می گن کار آمریکایی های تروریست هستش چرا که بخاطر پول هرکاری میکنن
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
اخه عزیزم چین چه سودی کرده میگید سهام اروپاییهارو تو چین خریده.اخه به چه قیمتی؟تمام اقتصاد کشورش نابود شده حالا به خاطر چندذغاز سهام اروپایی که در مقابل خسارت کرونا اصلا به حساب نمیاد بیاد اینکارو کرده باشه.تمام روابطش با دنیا از بین رفته.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
شما کلا از دنیا عقبی
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
پرونده سیاه آمریکا بهترین سند ومدرکه که ساخت وانتشار این ویروس کار دولت کثیف آمریکاست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
شما چطور ميگي جمهوري اسلامي اينو گفته مقامات بسياري از كشور ها اين موضوع رو اعلام كردند حتي مقامات چند كشور اروپايي ..

ويروس HIV رو كي ساخت ؟؟؟
اون زمان سر افريقايي هاي بد بخت اين بلا رو اوردن حالا هم چين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
از شیطان بزرگ ، هیچ جنایتی بعید نیست
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
بعید نیست
اصل قضیه اینه که ضعیف و پیرو ناتوان از بین میرن
آمریکا وانگلیس واسرائیل و ایران ال سعود و همه جا فرق نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
جنگ جنگ اقتصاد است و جنگ ستارگان اقتصاد و جنگ با مسلمانان.
موسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ظاهرا نویسنده محترم این متن انواع حملات شیمیایی ، اتمی و بیولوژیکی را همه به عنوان بیولوژیک در نظر گرفته است که این اشتباه محض است و تنها حملاتی که سلاح مورد استفاده یک عامل زیستی مرگ آور یا بیماری زا ( اعم از قارچ ، باکتری ، ویروس و امثالهم ) باشد حملات بیولوژیکی تلقی می شود و حمله ای که با گازهای سمی شیمیایی و سلاح های اتمی صورت می گیرد چون در سلاح مورد استفاده عامل کشنده زیستی وجود ندارد بلکه عوامل کشنده این سلاح ها شیمیایی یا فیزیکی هستند در رده سلاحهای بیو لوژیک جای نمی گیرد ، لذا خلط این مباحث ارزش علمی این مطلب را فوق العاده کاهش می دهد
پاسخ ها
نعیمه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سلاح‌های شیمیایی روی ژنتیک اون مردم تاثیر گذاشته و باعث به وجود اومدن آمار بالایی از فرزندان معلول شده و تا چند نسل بعد هم تاثیرش از بین نرفته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
آمریکایی ها حاضر هستند مثل قضیه برج های دوقلو حتی مردم خودشون بکشند ولی قدرت خودشون درجهان گسترش بدهند بیماری کرونا هم یه نمونه
ابراهیم
|
Taiwan, Province of China
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سلام, آنچه که از صحبت های دکتر رابرت ردفیلد, مسئول CDC USA, جلب توجه کرد, جملات آخرین ایشان بود. ایشان گفتند که تعدای افراد که قبلا مرگشان به بیماری های فصلی ارتباط داده شده بودو در جواز مرگ آنچنان یاد شده بود, در حقیقت چنین نبوده. و تعدادی از مردگان در حقیقت مرگشان بعلت کرونا بوده. سناتور از ایشان سوال کرد که آیا مطمئن هستید, ایشان گفتند که مطمئن هستند. همین دو جمله از دکتر ردفیلد باعث شده سوال هایی مطرح شود که فکر می کنم هنوز جوابی داده نشده. سوال های از قبیل: دقیقا چند مرده به اشتباه دسته بندی شده بودند? در چه مقطع زمانی این مرگ ها اتفاق افتاده بودند, و محل دقیق افراد در کدام ایالت و شهر آمریکا بوده? فکر می کنم که مسئولین چینی هم به همین اظهارات دکتر ردفیلد که مسئولیت سی دی سی را دارند, استناد کردند که ممکن است این بیماری کرونا مدتها قبل شروع شده بوده. در هر صورت در آینده این موضوع توسط محققین روشن خواهد شد.
bm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
این ویروس ساخته دست بشر هست ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
مرگ بر آمریکا ،به احتمال بسیار زیاد کار آمریکاست.
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
عزیزم احتمالا چیه؟؟؟ اگه میگید ساختگیه خب مدرک ارائه کنید، اگه نمیدونید خب حرف نزن، مجبور که نیستی.
اصلا میدونی ویروس چیه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
این رو باید قبول کنیم که آمریکا هرچی از دستش بربیاد برای نابودی دیگران انجام میده
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
محسن این ناشناس فقط فقط مرگ بر این و مرگ بر آن را بلده نمیدونه ویروس چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
مرگ بر ترامپ
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
چرا ویروس پارسال شیوع پیدا نکرده!!!!
تو این یک سال جهش پیدا کرده دقیقا تو همین بحران ها!!

چرا چند مانده به فصل گرما سرو کلش پیدا شده!!
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
پارسال هم میومد همینو میگفتی.
گرما تاثیری رو ویروس نداره، به دلت صابون نزن.
بحران هم فقط ما تو بحران هستیم، کل دنیا دارن حال می کنن.
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
پارسال روش کارمیکردن
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
وقتی سخن از حملات بیولوژیکی میشود صرفا موجودات پاتوژن ریز میکروسکوپی مطرح میشود پس لطفا حملات شیمیایی و اتمی رو قاطی این مسئله نکنید
پاسخ ها
نرگس سپید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
همه ی اینا یعنی اینکه از این آمریکایی های شارلاتان هیچی بعید نیست...یعنی با هر چی که دستشون بیاد کم نمیذارن...مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
از ش م ر الان جنگ میکروبی متاسفانه میتونه خیلی مخفیانه وموذیانه انجام بشه که اگر درمورد ویروس جدید اینطور باشه آنقدرحرفه ای انجام میشه که تازه بعد ازدهه هاوسوخت شدن اطلاعات مربوط به آن وروشدن بخشی ازحقایق بشر متوجه اصل جریان میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
این اول کاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
آمریکا اسرایل شاید انگلیس منتشر کرده هدف ایران بود چون ظاهر بینن و قدرت مسلمانان را در اجتماعات مثل روز قدس نماز جمعه و جماعت و عزاداری حسینی و ... می دانند و از فطری و حق بودن غافلند چناچه امام ها به شهادت رسیدند ترورهای فراوان صورت گرفت اما اسلام محکم تر شد برای ما حالا دلیل غیبت امام زمان باید بیشتر مشخص باشد جلوی انفجار حقیقت را حتی با کوید 19 نمی توان گرفت واقعه بزرگی در حال شکل گیری است ترس از اسلام خود باعث ظهور است داستان نمرود موید سرنوشت ترامپ هاست سپاه ابابیل ها منتظر فرمانند.
پیمان اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سلام باشگاه خبرنگاران جوان عزیز ،
سال نو مبارک ،

ویروس مصنوعی است ، اما ساخته چین است نه آمریکا ،
البته گزارش های موثق هم می گوید منتشر شدن آن از ضعف مدیریت بوده و عمدی
نبوده است .
ساجدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
هرکه کوتاه آید از مانیست سابقه بد وعملکرد زشت وکثیف دولت آمریکا به خوبی نشان میده که انتشار این ویروس کار خود آمریکا است.حکومت آمریکا حکومت پست وکثیف و ... که تاریخ هرگز چنین چیزی به خود ندیده. ان شاء الله مردم ایران همچون گذشته به یاری خدا وامام زمان بر این دسیسه هم پیروز میشوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
آمریکا فقطططط یه عذرخواهی بدهکاره؟؟!!!!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
در اینکه آسیا در اقتصاد قدرت اول جهان در این قرن است شکی نیست و ستاره این قاره هم کشوری همچون چین است پس به نظر یک جنگ بیولوژیک است چه این جنگ چینی و چه آمریکایی باشد تا کنون اقتصاد کشورهای بزرگ دیگر جهان نابود شده و آنها دو ابر قدرت به خواسته خود تا کنون رسیدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
خواهشاً عاقل باشید و سازمانهای بی عرضه و تنبل جهانی را ملاک خود قرار ندهید این ویروس ساخت بشر است و هدف هم نابودی قدرتهای برتر و سرور اقتصادی است امروز جنگ جنگ نظامی نیست جنگ برترینها بیولوژیک و سایبری است.
چه جنگی همچون کووید ۱۹ می‌توانست اقتصاد جهان را چنین شخم بزند؟؟؟؟؟؟
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
احتمال اینکه ویروس کار یکی از دو کشور چین و آمریکا باشد خیلی خیلی زیاده و دلیل های زیادی هم وجود دارد.
چین با گسترش ویروس در جهان، اقتصاد خود را بهبود می بخشد و آمریکا نیز با ابر اقتصاد بزرگ و غول اقتصاد شرق با گسترشش در چین مقابله میکند .
چین این خفتگی اقتصادش را بیدارمیسازد و با تولید همه جانبه و استفاده از ربات‌ها در صنعت و تولید به جنگ ایلات متحده میرود و اقتصاد بسیاری از کشورها را نابود و خود قدرت اول جهان شود.
پس جنگ جنگ قدرتهای و جنگ ستارگان است آنهم ستارگان اقتصاد و تولید و فناوری.
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سازمان بهداشت جهانی رد کرده این قضیه رو خواهش میکنم بیشتر خودتون رو خراب نکنید لطفا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سازمان بهداشت جهانی اگه عرضه داشت جلو بیماری و منشأ آنرا بگه ،دوست ساده و ساده باور.
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سازمان بهداشت جهانی خودش یکی از همین همدست های آمریکاست،،، ما تو اروپا کسی سراغ نداریم که صادق باشند با مردم همشون شریک جرم آمریکا هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
بزرگترین جوک سال:
عدم امکان دخالت آمریکا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سازمان بهداشت جهانی زیر نظر آمریکاست
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سازمان بهداشت جهانی به ظاهر مستقل اما تحت فرمان سیا می باشد مانند تمام سازمانهای بین المللی لطفا واقع بین باشید
نرگس سپید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
سازمان ملل...سازمان بهداشت جهانی...اینا همشون بوقن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
من اخیراً یک مقاله ترجمه کردم که در آن سازمان بهداشت جهانی برنامه هایی رو برای همه کشورها در نظر داشت انجام بده و همه ی کشورهای جهان هم باید باهاش همکاری می کردند و آمارسنجی و بقیه مواردی که خواسته شده بود هرچند هدف خوب نشان داده شده بود اما مواردی عجیب در این مقاله وجود داشت از جمله این که کشوری پرجمعیت مثل هند به عنوان پیشرو انتخاب شده بود و مدعی شده بود که باید جلیقه ی پیشرو رو بپوشه و برنامه ها اول در این کشور اجرا بشه تا مشخص بشه نتایجش چطوره و بعد به بقیه کشورها تعمیم داده بشه. و یک جمله جالب توجه این بود که این کشور یک تختخواب ممکن برای تست هست!
این بسیار عجیب هست که سازمان بهداشت جهانی باید یک کشور رو نمونه یک میدان بزرگ برای تست سنجی ببیند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
شک نکنید کار یکی از این دو کشور رقیبان است یا کار چین است و یا آمریکا.
لعنت به هر دو که با کنترل نکردن ویروسی هزاران انسان را به مرگ کشاندند.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
... لازمه بگم که الان اقتصاد دنیا درهم تنیده شده وسقوط اقتصاد چین مطمئنا منجربه افت اقتصاد امریکا نیزمیگرددکه این موضوع مورد تائیدهمه اقتصاددانان میباشد.فلذآسیب این توطئه برای چین (همانطورکه الانم داریم کمکم مشاهده میکنیم)دامنگیرخودامریکا هم میشود.پس این تئوری ازاساس باطل است...
پاسخ ها
محمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
نظر ندی سنگین تری.
احمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
آمریکا که نمیخواد چین را از روی کره زمین بردارد !! فقط سعیش اینه که چین عقب بیفته و نتونه جای آمریکا را (ازلحاظ رتبه اول) بگیره !! همین عقب افتادن چین برای آمریکا خیلی سودآور و به نفعشه نه به ضررش !! چین آمریکا را داشت تهدید میکرد (ازهرلحاظ) اما وقتی اقتصادش نابود بشه یا عقب بیفته به نفع آمریکا نیست ؟؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
انتشار ویروس کرونا در واقع از کنترل آمریکا هم دیگر خارج شده و در خود آمریکا هم انتشار یافته است درست مانند جنگی که اگر در خاورمیانه شروع کننده اش آمریکا باشد دامن آمریکا را تا سرحد نابودی خواهد گرفت ...مصداق ضرب المثلی که میگه چاه کن همیشه ته چاهه ...
امیرمهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
هر جا سخن از ترور ، غارت و چپاول ، جنگ و جنایت می باشد نام آمریکا بسیار می درخشد .
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر