کد خبر: ۷۲۹۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
کد خبر : ۷۲۹۲۸۹۷
رئیس دستگاه قضا خبرداد؛

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: واردات بی رویه یکی از موانع جدی رونق تولید است و برای تولیدکنندگان داخلی آسیب زاست.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا در جلسه معاونان در جهت شعار سال اظهار کرد: حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه با اشاره به شعار جهش تولید در سال نو اظهار کرد: این شعار نه فقط در ضمن سخن، بلکه در همه زاویای اداری، اجرایی، تقننی و قضایی کشور جایگاه خودش را باید بتواند باز کند یعنی قانون گذاری‌های ما مبتنی بر تحقق این شعار باشد.

او با بیان اینکه تحقق این شعار یک ضرورت جدی برای کشور است، افزود:طبیعتا دستگاه‌های نظارتی و قضاوتی نیز در کشور باید در جهت تحقق این شعار حرکت کنند و باید تمامی دستگاه ها، ظرفیت‌ها و دلسوزان تلاش کنند تا این شعار تحقق پیدا کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به تاکیدات سخنان مقام معظم رهبری بر اینکه این شعار باید در زندگی مردم مملوس باشد، بیان کرد: قطعا جهش تولید باید به صورتی باشد که در زندگی مردم حس و مملوس شود و این تفاوت در زندگی مردم نیازمند کار، تلاش و جدیت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: یکی از الزامات تحقق این شعار همکاری همه دستگاه‌ها با هم در کشور است و از جمله الزامات دیگر این قضیه این است که باید چرخه‌های تولید به صورت جهشی فعال‌تر شود.

او ادامه داد: چرخه‌های تولید اگر بخواهد به صورت جهشی فعال‌تر شود، یک سری مقدماتی نیاز دارد که یکی از آن‌ها برداشتن این غل و زنجیرهاست از چرخ‌های تولید در کشور است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه نباید تولید هیچگونه مانعی داشته باشد، عنوان کرد: نظام کسب و کار در کشور باید رونق داشته باشد هر نوع مسئله‌ای که بخواهد برای نظام کسب و کار و کارآفرین مشکل ایجاد کند باید آن را برداشت.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی مطرح کرد: بنابراین یکی از وظایف مهم آن است که موانع تولید برداشت شود تا تولید کننده احساس کند میدان تولید یک زمین باز دارد.

رئیس دستگاه قضا گفت: در کشور نقدینگی کم نداریم و می‌توانیم با سیاست‌ها در راستای تولید این نقدینگی هدایت شود.

او با بیان اینکه اگر نقدینگی به تولید هدایت شود می‌تواند چرخ‌های تولید را به حرکت درآورد، افزود: در سال گذشته ابربدهکاران بانکی پای میز مذاکره قرار گرفتند و اموال آن‌ها توسط قضات و نمایندگان دادستانی به بانک‌ها، خزانه و سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها برگردانده شد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه نکته مهم این است اگر بانک‌ها برای تسهیلات به سراغ تولیدکنندگان نروند نظام بانکی با مشکل مواجه می‌شود، گفت: تلاش می‌شود که به طرف تولید رونق تولید و جهش تولید هدایت شوند و مردم حس نکنند که در این شرایط مشکل و موانع وجود دارد.

حجت الاسلاموالمسلمین رئیسی با بیان این که قاچاق کالا مانند خنجر‌ی است که تولید را برهم می‌زند، گفت: در این راستا آمار‌های مختلفی از نیروی انتظامی، سپاه، گمرک و سازمان تعزیرات ارائه داده می‌شود، اما با شرایطی که در جامعه وجود دارد مغایر است که نتیجه آن مبارزه با قاچاق کالای سازمان یافته است.

رئیس دستگاه قضا افزود: مبارزه با قاچاق سامان یافته امریست که رهبری هر سال در سخنان ابتدای سال شان به آن اشاره می‌کنند.

رئیسی با بیان اینکه باید در این راستا سامانه‌هایی از سوی گمرکات، وزارت اقتصاد، نظام پولی و بانکی فعال شود و بخشی نظارتی نیز بر آن نظارت داشته باشند، گفت: این سامانه‌ها بایستی با یکدیگر لینک شوند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: باید در تولیدات به جایی برسیم که احساس کنیم به بخش تولید توجه بیشتری شده است که این خود نشان می‌دهد که در مبارزه با قاچاق کالا موفق بوده ایم هرچند که در این زمینه نیاز به تلاش بیشتری هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه در این حوزه کار جدی باید انجام شود و مجموعه قضایی، اجرایی و قانونگذاری به صورت فعال آن عمل کنند،گفت: ایجاد جهش تولید در کشور نیاز به پشتوانه و کار علمی دارد.

او گفت: این عمل باید همراه با یک عزم ملی و دوراندیشی به رونق تولید و اقتصاد در مبارزه با تکان‌های دشمن باشد چرا که این تکانه‌ها احساسات کشور را تکان می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه در سال ۹۹ نیازمند تصمیم های متفاوتی هستیم، گفت: واردات بی رویه یکی از موانع جدی رونق تولید است، گفت: برای تولیدکنندگانی که در کشور کالا تولید می کنند این واردات آسیب زاست.

او با بیان اینکه این بخش باید توسط سازمان های نظارتی و سازمان بازرسی کل کشور دنبال شود، گفت: نیاید شاهد تولیدات بی رویه باشیم چراکه این اقدام بازار کالای تولیدکنندگان را محدودمی کند.

او مطرح کرد: یکی از موانع جدی برای تولید بروکراسی است چراکه این ۷ خوان یا ۷۰ خوانی که مقام معظم رهبری در دیدار با کارآفرینان به آن اشاره کردند، مسئله‌ای که یک کارآفرین به طور مثال برای اخذ یک مجوز با مشکلات رو به رو می‌شود.

رئیس قوه قضائیه افزود: یکی از غل و زنجیر‌های چرخه تولید، بروکراسی است، بنابراین ما باید کاری کنیم تا این نظام پیچیده که ممکن است برای تولید کننده مشکل ایجاد کند رفع شود و این امر برای تولید تسهیل شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امیدواریم در سال جاری در ارتباط با جهش تولید، بخش نظارتی، قضایی و با همکاری دستگاه‌های که در این زمینه مسئولیت اصلی را دارند کار را به نحوی که در همین ابتدای سال اثرات آن مشهود باشد دنبال کنند.

او با اشاره به ویروس کرونا در ایران تصریح کرد:روز‌های اول مسئله کمبود ماسک و کالا‌های پزشکی همچون ماسک و دستکش، مواد ضدعفونی کننده سبب گله مندی مردم بود، در این مدت بخش‌های مختلف نیرو‌های خود را بسیج کردند و مردم وارد میدان شدند و خط تولید ایجاد کرند.

رئیس قوه قضائیه گفت: مردم احساس کردند همه باید در این میدان حضور پیدا کنند الان وضعیت ما با وضعیت ابتدایی ویروس کرونا در کشور قابل قیاس نیست.

حجت الاسلام و المسلمین بیان کرد: ما در کشور ظرفیت‌های بسیاری داریم و باید این ظرفیت‌ها را برای رفع مشکل به کار ببریم.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
حقوق سربازان ۲۰۰ تومن خیلی کم است، مدت زمان سربازی ( دو سال) زیاد است ما نمیتوانیم دو سال عمرمان را طلف کنیم ، یا ماهی دو ملیون حقوق دهید یا سربازی را به ۵ ماه کاهش دهید،
قانون سربازی باید اصلاح شود، بعد از سربازی هیچ‌گونه اشتغالی برای سربازان نیست و هرکس باید خودش برای امرار معاش فکری به حال خود کند پس چرا دو سال از عمرمان را هدر دهیم؟؟؟؟؟!!!
پاسخگو باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
شما نباید انتقاد کنید آقای رئیسی شما باید عمل کنید آخه این مملکت دست کیست شما در جلسه سران قوا پس چکار میکنید با این صحبتها فقط اعصاب مردم خراب میشود وارد میدان بشوید ما مردم هم از شما حمایت میکنیم اما باید با همه یکسان برخورد بشود چه آقا زاده چه مردم عادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
حمایت یکطرفه از تولید و ندیدن خریداری و صرفا حمایت از تولید کنند به هر قیمتی
یعنی استمرار تولیدات بنجل و صنعت ضعیف و عقب مانده و مونتاژ و نیازمند به اجانب نظیر فرانسه ، ژاپن ، کره جنوبی و این اواخر وابستگی مطلق به تولیدات بنجل چینی و مونتاژ و سرهم بندی محصولات بنجل چینی به اسم تولید ملی
و این یعنی فربه کردن مافیای مونتاژ کار بی علم و بی دانش و زالو صفت و نابود کردن چشم انداز صنعتی شدن کشور
و این یعنی حماقت محض
دفاع از تولید ملی منطق کاملا علمی ، هوشمندانه و خردمدار دارد و آن حذف انحصار و صدور بدون درد سر مجوز تولید برای همه بویژه نخبگان و تسهیل کردن شرایط برای رشد و بهبود و تولیداتی با کیفیت جهانی و رقابت پذیر

نتیجه حمایت یکطرفه و غیر منطقی از مافیای بنجل سازی و نادیده گرفتن مردم و اعتراضات آنها و رسیدگی نکردن به حقوق تضییع شدن آنها توسط مافیای بنجل سازی در مدت چهل سال چهل سال چه خروجی ملموس داشته ؟؟؟!!!!
جز وابستگی بیشتر و عجز و ناتوان
مکیدن شدن خون مردم توسط زالو صفتان
فقط باید گفت متاسفیم برای این افتضاح تولید و صنعتی و این دید یکطرفه مسوولان
مسئولین محترم باشگاه خبرنگاران هرچند می دانم شما هم با منطق یکطرفه و ایجاد بازار انحصاری و غیر رقابتی و قربانی کردن مردم برای مافیای بنجل سازی مخالفید و دوست دارید رقابت سالم و بازار رقابتی و ورود نخبگان به عرصه تولید و حذف مافیا از تولید موافقند

ولی من منطق و استدلال خود را می گویم شاید گوش شنوا و چشم بینا باشد که مردم و مشتریان و آینده صنعت کشور و چشم انداز روشن برای تولید ملی ببیند و معذوریات دست و پا گیر را کنار بزند و تنها پیشرفت کشور و ملت برای او مهم باشد هرچند با از دست رفتن پست و مقامش
جواد
|
United States
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
گرانی بیداد می کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
لااقل یکی بیاد وسط قرنطینه اعلام کنه چرا هیچ کس فکر مردم نیست شما بزرگ ما هستید یکاری بکنید بخاطر خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
تا زمانی گمرک به سامانه و نرم افزارهای یکپارچه نپیوندد و قوانین جدید وضع نشود این رویه ادامه دارد چطور دستگاه های ذی ربط به بهانه بیکار نشدن قشری در مناطق بندری با صورتجلسات منطقه ای در قاچاق کالا و سوخت با مافیا همکاری می‌کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
تا زمانی گمرک به سامانه و نرم افزارهای یکپارچه نپیوندد و قوانین جدید وضع نشود این رویه ادامه دارد چطور دستگاه های ذی ربط به بهانه بیکار نشدن قشری در مناطق بندری با صورتجلسات منطقه ای در قاچاق کالا و سوخت با مافیا همکاری می‌کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
جناب آقای رییسی جلوی واردات تراریخته ها رابگیرید.مگرصدای له شدن مردم را زیر فشارسرطانها ونازایی وبیماریهای خطرناک دیگر نمیشنوید! چرابا واردات تراریخته واکنون با کشت تراریخته ها باجان وسلامت مردم بازی میشود!مادراستان کرمان هستیم پنبه تراریخته کشت شده است. مردم اطراف مزارع پنبه تراریخته،دچار سرطان شده اند.توروخدا کشت وواردات تراریخته راممنوع کنید.حافظ جان مردم باشید.تنهاامیدمان شماهستید که مارانجات دهید
لبیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
چرا دستگاه قضا در مورد گرونی خودرو وارد نمیشود ؟ یعنی یه تذکر یا پیگیری میتواند با کاهش چند میلیونی روبرو شود .. سکوووت چرا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
جناب رییس محترم قوه قضائیه،توروخدا روی واردات تراریخته هانظترت ویژه داشته باشید.متاسفانه برخی فقط به فکرپرکردن جیب خودهستند ودست ازاین واسطه گری برنمیدارند.چراباید ازکسوردشمن که حتی دارو راازدوی ما گرفته ومارادر،سخت ترین تحریمهاقرار داده،ترتریخته واردکنیم وباعث نازایی و سرطان ومرگ ومیر مردم عزیزمان شویم؟!لطفا دستهای پشت پرده را در واردات تراریخته راشناسایی وقطع کنید.تراریخته از کرونا بدتراست زیرا به صورت خاموش وبه مرور مردم راترور میکند ومامردم عادی هیچ راه خلاصی ازش نداریم تنهاراه نجات ما،نظارت جنابعالی وقطع ید خائنین است.التماس مارابشنوید و به دادمان برسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
بجا انتقاد و حرف الکی کشور رو سرو سامون بدید قیمت ارزو بیارید پایین این برنامه مسخره اتمی که هیچ استفاده ای نداره رو طوری اجرا کنید تحریم ها برداشته شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
تا وقتی اقازاده ها هستن تولید معنی نداره که . از بس که واردات سود داره واسشون .
تولید و رونق تواید و جهش تولید و .... با وجود اقازاده ها معنی نداره . اول باید اقا زاده ها نابود بشن . ژنای خوب نابود بشن بعدش بریم سراغ تولید
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
چرا دولت جلو دلال های قیمت گذاری آزاد خودرو نمیگیره ؟ چرا جلو رانت بازی و فساد مملکت نمیگیره .... چرا و هزاران چرا دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
درود بر رئیس قوه قضائیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
کالای داخلی کیفیت ندارد !! کالای داخلی یعنی اشغال یعنی کلاهبرداری از مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
آقای رئیسی آیا شما درزمینه صنعت تخصص داری که نظرمیدی؟ الان مثلا خودروباکیفیت خارجی وارد نمیشه بجاش پرایدماشین مرگ درایران تولیدمیشه
ناشناس
|
Norway
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
چرا هیچکی سرش تو.کارش نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
تنها کسی که قادره کرونا رو نابود کنه تو هستی به دولت دستور بده فورا زدن ماسک رو اجباری کنه
مرصاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
دولت تدبیر ؛ دولت واردات است نه صادرات !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
سلام بر سید بزرکوار که پشتیبان تولید است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
خب یکاری گنید فقط سخنرانی جواب نمیدع
شهروند ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
بعضی ها فکر میکنند "تولید داخلی" شعار است برای همین پشت پا به تولیدات داخلی میزنند و دائم به واردات تمایل دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
در سایه این روزهای کرونایی خیلی چیزها وارد می شود
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر