سرویس های اینترنتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان مجهز به بارکد های دوبعدی شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان گفت: سرویس های اینترنتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان مجهز به بارکد های دوبعدی با هدف دسترسی سریع و آسان ارباب رجوع شد.

 سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، از تجهیز سرویس های اینترنتی این اداره کل به بارکد های دوبعدی (QR-code  ) با هدف دسترسی سریع و آسان ارباب رجوع به لینک خدمات و شماره تماس های اداره کل با استفاده از تلفن همراه هوشمند بدون نیاز به ارائه اطلاعات شفاهی و یا نوشتاری خبر داد .
احمدی بیان داشت : بارکد های دو بعدی  مربع های پیکسلی است که نشان دهنده داده هایی مانند یک URL وب سایت، اطلاعات تماس، مشخصات کالایی خاص و یا تمامی موارد ذکر شده می باشد که در گوشی های هوشمند، قابلیت ذخیره سازی در اطلاعات تماس شخصی که بارکد را میخواند دارد.
او ادامه داد : روش متداول این است که  کاربر با اسکن نمودن بارکد دوبعدی  به وسیله گوشی هوشمند خود و با استفاده از برنامه هایی که دردسترس همگان قرار دارند  مانند RedLaser  یا ScanLife  این اطلاعات را برای خود ترجمه می کند. این بارکدهای دو بعدی زمانی مفید و کاربردی هستند که کاربر نیاز به دسترسی سریع و آسان به اطلاعات تماس و همچنین URL  یک وب سایت را داشته باشد و دیگر نیازی نیست وقت خود را برای جستجو در موتورهای جستجوگر و یا تایپ نمودن یک آدرس وب، اطلاعات تماس و ... صرف کند و یا بخواهد مشخصات تولید یک کالای خاص را به صورت سریع بدست آورد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان گفت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان دارای بیش از 30 خدمت آنلاین و بیش از 60 لینک خدمت اینترنتی می باشد که اطلاع رسانی و دسترسی این خدمات توسط عموم مردم نیازمند وقت و زمان زیادی بود خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده و استفاده از بارکد های دو بعدی (QR- code  ) به عنوان ابزاری ساده و سریع در دسترسی به این خدمات که بعضاً تایپ نمودن آن ها غیرممکن است می تواند کمک فراوانی را در معرفی و دسترسی به خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نماید .
این مقام مسئول افزود : با استفاده از قالب بارکد های دوبعدی می توان اطلاعات فراوانی را به صورت رمزینه در لحظه به مخاطب انتقال داد که این امر علاوه بر سهولت در دسترسی عموم مراجعین به اطلاعات لازم ، موجب صرفه جویی در وقت و افزایش سرعت انجام امورات جامعه مخاطب می شود .
در پایان احمدی از نصب بارکد های دوبعدی ( QR- code ) در واحد های مختلف اداره کل و مراکز آموزش فنی و حرفه ای تابعه استان کردستان خبر داد و گفت : از ابتدای سالجاری مراجعین می توانند با اسکن بارکد های دوبعدی از این خدمت اداره کل بهره مند شوند .
انتهای پیام/ک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.