کد خبر: ۷۲۹۴۵۹۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
کد خبر : ۷۲۹۴۵۹۳
علیپور در برنامه «دو نیمه ماه»:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ یک از ۱۵ هزار پاکبان تهرانی به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،صدرالدین علیپور شب گذشته با حضور در برنامه «دو نیمه ماه» که از شبکه دو پخش شد، با اشاره به افزایش خدمات رسانی نیرو‌های سازمان مدیریت پسماند، آتش نشانی و بهشت زهرا (س) در یک ماه اخیر گفت: جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این روز‌ها بسیاری از مردم را خانه نشین کرده است، اما نیرو‌های سازمان پسماند از جمله اقشاری هستند که به طور مداوم در خیابان‌ها و معابر حضور دارند. به همین دلیل، باید برای حفظ سلامت این افراد و خانواده هایشان تدابیری می‌اندیشیدیم.

وی ادامه داد: برهمین اساس، روزانه ۱۵ ساختمان سازمان شامل اماکن اسکان کارگری و ایستگاه‌های میانی ضدعفونی می‌شوند. تفکیک پسماند هم در تمامی مراکز مناطق ۲۲گانه و مجتمع آرادکوه تعطیل و حقوق ۳ هزار کارگر این مجموعه‌ها نیز تا ۱۵ فروردین ماه پرداخت شد. همچنین، با همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به پاکبانان مبلغی به عنوان هدیه و سبد کالا اهدا شد.

علیپور در پاسخ به این سوال که گاه مشاهده می‌شود، پاکبانان بدون تجهیزات بهداشتی مانند ماسک یا دستکش معابر را رفت و روب می‌کنند، عنوان کرد: در این مورد ممکن است از سوی فرد پاکبان یا پیمانکار کم کاری صورت بگیرد، اما استفاده از این وسایل الزام است و ما حتی از مردم خواستیم در صورت مشاهده موارد این چنینی موضوع را به سامانه ۱۳۷ گزارش دهند. سازمان پسماند نیز این موضوع را از طریق ناظران فعال در مناطق پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: براساس آخرین اطلاعات، تاکنون هیچ کدام از ۱۵ هزار نیروی پاکبان در شهر تهران به ویروس کرونا مبتلا نشده اند که این امر حکایت از آن دارد که پروتکل‌های بهداشتی حتی پیش از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در کشور رعایت می‌شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در صورت ابتلای هر یک از نیرو‌های کارگری این سازمان به ویروس کرونا، درمانگاه‌های شرکت شهر سالم پذیرای این افراد است. ضمن اینکه دو پزشک مقیم در آرادکوه به طور مرتب سلامت کارگران به ویژه کارگرانی که در حوزه پسماند بیمارستانی فعالیت می‌کنند را پایش می‌کند.

علیپور در ادامه در واکنش به این موضوع که گاه پسماند‌های بیمارستانی بدون رعایت نکات ایمنی از سوی بیمارستان به کارگران پسماند تحویل داده می‌شود، تصریح کرد: وظیفه بیمارستان هاست که پسماند عفونی را بسته بندی و اتوکلاو کنند و در پوشش چند لایه تحویل دهند. وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست هم مسئولیت نظارت بر این امر را برعهده دارند. البته از آن جا که این روز‌ها شرایط کار در بیمارستان‌ها دشوار است، تلاش کردیم تا نیرو‌های خود را به شکل مضاعف ایزوله کنیم تا امکان انتقال ویروس از طریق پسماند بیمارستانی به نیرو‌ها وجود نداشته باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران همچنین به افزایش تولید زباله در یک ماه اخیر پرداخت و بیان کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا، به دلیل اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند) میزان زباله تولیدی در پایتخت از ۷هزار و ۵۰۰ تن به ۴ هزار و ۸۰۰ تن کاهش پیدا کرد، این در حالیست که در یک ماه اخیر با توقف عملیات تفکیک، روزانه ۷ هزار و ۲۰۰ تن پسماند در تهران دفن می‌شود.

علیپور در پایان با درخواست از شهروندان برای تولید زباله کم‌تر گفت که این سازمان به ۵ ویدئوی برتر که از سوی کودکان در حوزه کمک به پاکبانان و کاهش تولید پسماند و شیرابه ساخته شود، جوایزی اهدا خواهد کرد.

کودکان متقاضی برای شرکت در مسابقه «کرونا مثبت» می‌توانند ویدئو‌های خود را به صفحه برنامه «دو نیمه ماه» در فضای مجازی ارسال کنند.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر