کد خبر: ۷۲۹۴۸۶۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
کد خبر : ۷۲۹۴۸۶۷
گروه : قم » قم
معاون خدمات شهری شهرداری قم؛

سامع گفت:روزانه با ۲۰۰ هزار لیتر محلول، چهار میلیون مترمربع از معابر شهر ضدعفونی می‌شود و تاکنون تمام شهر یک‌بار به‌طور کامل ضدعفونی شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،سید امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرداری قم گفت: بوستان‌ها و محلات و معابری که امکانات تردد خودرو ندارند، توسط ۸۰ اکیپ پیاده با ظرفیت ۸۰۰ لیتر ضدعفونی می‌شود که روزانه بیش از ۶۵ هزار مترمربع را پوشش می‌دهند.

سامع تصریح کرد: در دور دوم عملیات ضدعفونی نیمی از شهر زیرپوشش رفته است و نقاط بحرانی و مهم شهری مانند محدوده بیمارستان‌ها، بانک‌ها و ... هرروز ضدعفونی می‌شوند.

او  ادامه داد: ۱۰ میلیون مترمربع معبر درجه‌یک و ۱۲ میلیون مترمربع معبر فرعی در شهر قم وجود دارد و تاکنون تمام شهر یک‌بار به‌طور کامل ضدعفونی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم عنوان کرد: شهرداری قم به همراه سپاه و ارتش وظیفه ضدعفونی و گندزدایی از معابر شهری را بر عهده‌دارند.

او اضافه کرد: لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) و ۲۴ بعثت با ۱۰ دستگاه خودرو ضدعفونی به ظرفیت ۱۵ هزار و ۵۰۰ لیتر روزانه ۲۱۰ هزار مترمربع از معابر شهر را ضدعفونی می‌کنند.

سامع با تاکید بر اینکه ارتش نیز با هشت دستگاه خودرو عملیات ضدعفونی شهری را انجام می‌دهد، افزود: این خودرو‌ها نیز بالغ‌بر ۱۸ هزار و ۵۰۰ لیتر ظرفیت دارند که روزانه ۳۱۶ هزار مترمربع از معابر شهری را ضدعفونی می‌کنند.

او بابیان اینکه شهرداری قم ۴۴ دستگاه خودرو را مامور عملیات ضدعفونی روزانه شهر کرده است، بیان کرد: این ناوگان روزانه با ظرفیت ۱۶۴ هزار لیتر محلول ضدعفونی، بالغ‌بر ۳ میلیون و ۳۸۵ هزار مترمربع از معابر شهر را ضدعفونی می‌کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه درمجموع ۶۳ اکیپ عملیات ضدعفونی معابر شهر را انجام می‌دهند، افزود: قرار بود برخی دستگاه‌های دیگر نیز امکانات خود را در اختیار شهرداری بگذارند تا ظرفیت ضدعفونی افزایش پیدا کند که هنوز چنین کاری صورت نگرفته است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم نیز در این جلسه، تصریح کرد: روزانه باتدبیر صورت گرفته تمام امکانات و فضا‌های شهری که امکان ایجاد خطر برای مردم دارند، ضدعفونی می‌کند.

او افزود: آبخوری‌های سطح بوستان‌ها، بیش از ۲ هزار و۳۰۰ مترمربع نمازخانه‌ها، ۱۲ هزار و ۹۰۰ مترمربع زمین‌های بازی مورد ضدعفونی روزانه قرار می‌گیرند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم یادآورشد: به‌طور روزانه ۱۳۴ وسیله بازی، هزار و ۲۶۶ وسیله ورزشی و بیش از ۲هزار و ۷۰۰ نیمکت سطح شهر ضدعفونی می‌شود.

سید محسن میرهادی اضافه کرد: ۷۳۳ چشمه سرویس بهداشتی در بوستان‌ها و فضا‌های شهری هرروز ضدعفونی می‌شود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به ادامه تعطیلی بوستان‌های بزرگ شهر، گفت: تاکنون نزدیک به ۱۴ هزار دستکش بین کارگران شهرداری توزیع‌شده و به‌صورت هفتگی نیز ۳ هزار ماسک و دستکش تحویل‌شده و به کارگران توزیع خواهد شد.

میرهادی در ادامه بیان کرد: طی دو روز گذشته که بارندگی در شهر داشتیم و آب‌گرفتگی معابر اتفاق افتاد مردم عمده مشکلات خود را با سامانه ۱۳۷ شهرداری در میان گذاشتند.

او عنوان کرد: براثر بارندگی‌های اخیر ۲۲۷ مورد درخواست در خصوص آب‌گرفتگی معابر و منازل در این سامانه ثبت‌شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم ابراز کرد: بیشترین آمار آب‌گرفتگی خانه‌ها در منطقه یک و سه شهر قم اتفاق افتاده است.

او افزود: در مناطق چهار، پنج، شش و هفت و هشت آب‌گرفتگی در منازل نداشتیم درصورتی‌که درخواست‌هایی در سامانه ۱۳۷ ثبت‌شده بود و عمدتا مربوط به معابر و یا پارکینگ بود.

میرهادی با اشاره به تدبیر مدیریت شهری در شکستن و تخریب کانال انتقال آب در منطقه سه برای تعریض آن، خاطرنشان کرد: اگر این تدبیر به‌سرعت صورت نمی‌گرفت مشکلات زیادی برای مردم رخ می‌داد و خسارات زیادی به شهر تحمیل می‌شد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا امروز ۶ فروردین ۹۹ و بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی، ۲۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر رسیده است.

تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ازنظر ابتلا به کووید۱۹ در کشور غربالگری شده‌اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا باقدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشور‌ها به‌حساب می‌آید.

از این‌ بین تاکنون ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبودیافته و ترخیص شده‌اند و با جان باختن ۱۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان براثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۰۷۷ نفر رسید.

مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیانشان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ح

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر