روحانی در جلسه اقتصادی کرونا مطرح کرد؛

درخواست برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا/ حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی داریم

رئیس جمهور از تدوین نامه‌ای جهت برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بخش بهداشتی مقابله با کرونا خبر داد.

درخواست برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا/ حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی در اختیار داریمبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه کمیته اقتصادی دولت گفت: در مساله کرونا همانطور که مردم توجه دارند در دو بخش مهم باید تلاش می‌کردیم، یکی در بخش بهداشت و درمان بود که در این زمینه تصمیمات خوبی اتخاذ کردیم و قبل از ایام فروردین بر مبنای یک فرض بدبینانه، بسیاری از اماکن مستعد را برای نقاهتگاه آماده کردیم.

او افزود: اکنون ده‌ها هزار تخت نقاهتگاهی در سراسر کشور آماده است که تقریبا از این تخت‌ها استفاده نشده و این تخت‌ها را برای شرایط بسیار بدبینانه پیش‌بینی کرده بودیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ۴ هزار تخت بیمارستانی نیرو‌های مسلح را هم آماده کردیم که از این تعداد هم تاکنون استفاده نشده است. امروز تمام تخت‌های بیمارستانی کشور را آماده کردیم و از این تخت‌ها هم حدود ۱۳ هزار تخت تاکنون استفاده نشده است؛ بنابراین امروز یک رقم و عدد بسیار بالایی از تخت‌های بیمارستانی و تخت‌های نقاهتگاهی در اختیار داریم که استفاده نشده است.

او ادامه داد: از برنامه‌ریزی بسیار خوبی که در این کشور انجام گرفته تشکر می‌کنم و فکر نمی‌کنم هیچ کشوری شرایط کشور ایران را داشته باشد که در حال حاضر در سخت‌ترین شرایطی که همه کشور‌های دنیا با آن مواجه هستند ما حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی را در اختیار داریم.

روحانی تصریح کرد: پزشکان و پرستاران ما هم که روز‌های اولیه روند کار برای آن‌ها بسیار خسته‌کننده بود با آماده کردن ۱۰ هزار پرستار جدید این مساله را هم حل کردیم و امروز شرایط به گونه‌ای است که پرستار‌های ما می‌توانند طبق معمول در بیمارستان‌ها فعالیت خود را ادامه دهند. البته این به آن معنا نیست که پزشکان و پرستاران ما کار عادی انجام دادند، هم از روز اول و هم امروز کارشان کار بسیار ارزشمند، فوق‌العاده، مجاهدانه و فداکارانه است و از همه آن‌ها تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم.

رئیس جمهور گفت: از امروز مقررات سخت‌تری هم برای فاصله‌گذاری اجتماعی اعمال می‌شود تا بتوانیم تا حدود ۲۰ فروردین و دو هفته‌ای که برای فاصله‌گذاری اجتماعی مدنظر قرار دادیم ان شاءالله برای شکستن زنجیره کرونا در کشور اطمینان بیشتری پیدا کنیم. اما علاوه بر آنچه در زمینه فعالیت‌های بهداشتی و درمانی انجام دادیم لازم بود در زمینه اقتصادی، هم برای معیشت مردم و هم برای زندگی مردم و هم برای کسب و کار‌هایی که آسیب دیدند فکر کنیم و این هیچ‌کدام فدای یکدیگر نخواهند شد یعنی ما در بخش بهداشت و درمان کار و وظایف خود را صددرصد انجام می‌دهیم و در بخش اقتصادی هم در حد امکان و توان فعالیت خود را انجام خواهیم داد تا این سختی‌ها برای مردم تا حد ممکن سهل‌تر شود.

روحانی اظهار کرد: برای اینکار امروز تصمیماتی اتخاذ کردیم که علاوه بر آن تصمیماتی بود که در جلسه قبلی اقتصادی اتخاذ شده بود. طرح تسهیلاتی که در اختیار ۴ میلیون نفر قرار داده می‌شد و بسته معیشتی که در اختیار ۳ میلیون قرار داده می‌شد، مربوط به گذشته بود یعنی برای قبل از سال جدید بود و اولین اقدام آن هم در هفته آخر اسفند انجام گرفت. آن طرح اجرا می‌شود و ادامه پیدا می‌کند. حدود ۶ هزار میلیارد تومان هم اعتبار مدنظر قرار دادیم و ان شاءالله انجام خواهیم داد.

او تاکید کرد: امروز تصمیمات دیگری را اتخاذ کردیم. اولین تصمیم این بود که نسبت به کسب و کار‌هایی که صدمه دیدند مشروط بر اینکه کارگری را اخراج نکرده باشند و نکنند، اگر بنگاهی صدمه دیده و کارگری را اخراج نکرده باشد تسهیلات ارزان قیمتی را در اختیار آنها قرار می‌دهیم. در این زمینه وزارتخانه‌های صمت و رفاه و بخش اقتصادی دولت، برنامه ریزی و تعیین و جدول آن را مشخص می‌کنند و در مجموع ۷۵ هزار میلیارد تومان را برای این کار مدنظر قرار دادیم. ان شاءالله بانک مرکزی با همکاری بانک‌ها این اقدام را انجام خواهد داد.

رئیس جمهور اظهار کرد: ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات را با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد در اختیار بنگاه‌های خدماتی و تولیدی قرار می‌دهیم و زمان بازپرداخت آن ۲ سال هست؛ لذا نرخ این تسهیلات ۱۲ درصد و مجموع رقمی که مدنظر قرار دادیم ۷۵ هزار میلیارد تومان است.

او اضافه کرد: علاوه بر این اقدامی که انجام دادیم، مواردی هم لازم است که از صندوق بیمه بیکاری استفاده کنیم، مواردی بوده و ممکن است مواردی هم پیش رو داشته باشیم، برای این کار هم رقمی حدود ۵ هزار میلیارد تومان مدنظر قرار دادیم برای اینکه این صندوق بتواند بیمه بیکاری را برای ۳ ماهی که پیش رو داریم البته ماه فروردین و اردیبهشت، امیدواریم از این مسائل عبور کنیم و شرایط عادی شود.

رئیس جمهور گفت: یک رقمی هم بخش بهداشت و درمان نیاز دارد که این رقم را اعلام کردند و سازمان برنامه و بودجه هم رسیدگی کرده است. مجموع آنچه که بهداشت و درمان و همچنین کمکی که صندوق بیمه بیکاری نیاز دارد، رقم یک میلیارد دلاری است، ان شاءالله امروز این نامه را خواهیم نوشت و امیدواریم مقام معظم رهبری هم موافقت کنند که یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در اختیار معضلات و پیچیدگی‌های بحث کرونا مخصوصا در زمینه بحث بهداشت و درمان که نیازمندی‌های فراوانی برای تجهیز بیمارستان‌ها و اقداماتی که باید در این زمینه انجام بگیرد، وجود دارد.

روحانی ادامه داد: به هموطنان عزیزمان اطمینان می‌دهیم که دولت، بخش اقتصادی و همچنین زندگی مردم را به عنوان یک نگرانی همواره مدنظر دارد یعنی از یک طرف بحث سلامت مردم مدنظر است و از طرف دیگر نیز بحث چرخش اقتصاد و تولید کشور مدنظر قرار دارد.

رئیس جمهور تاکید کرد: الحمدالله تا امروز وضع تولید در کشور خوب بوده و ذخایر ما مکفی است و به اندازه کافی همه ذخایر به گونه‌ای است که نیازمندی‌ها را تامین کند. فروشگاه‌ها همه مواد ضروری مخصوصا مواد غذایی ضروری مردم را تامین می‌کند. الحمدالله در این زمینه هم شرایط کشور از شرایط بسیاری از کشور‌های دیگر جهان بهتر است علی رغم اینکه در فشار تحریم شدید بودیم و کشور‌های دیگر نه تنها در معرض تحریم نیستند بلکه اتحادیه‌هایی دارند و با کشور‌هایی مرتبط هستند و منابع مالی فراوانی را در اختیار دارند. علی رغم همه مشکلاتی که داشتیم کشور تا امروز با افتخار و آبرومندانه پیش رفته و این مسیر را ان شاءالله ادامه خواهیم داد، امیدوارم خداوند به ما کمک کند تا بتوانیم از این بلیه و مشکل سریع‌تر عبور کنیم.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مصطفی مصطفوی
۱۱:۳۶ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
پریزیییدنت هم از اون موقعی ک اومده هی دست می‌کنه تو این صندوق توسعه.مثل این بچه‌هایی ک قلک دارن و هی با موچین از توش پول میکشن بیرون.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۶ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
میشه پروفسور بگی هزینه درمان مبتلایان به کرونا رو از کجا بیارن؟
yjcدرسته رابطه ی خوبی با دولت نداری.اما واقعا اینا نظرات جالبی نیستن که میذارین
با احترام
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۷:۳۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
واقعا تو ایران از کرونا که کسی گرفته باشه و زنده و خوب شده باشه توسط دولت کسی هست نشون بدین مرد ه ها حالا راست یا دروغ دفن و قبرشون رو نشون میدن خوب دولت هم بیاد فیلم بزاره اینقدر ببینین خوب شدن توسط دولت اول بیماری و ترخیص خوب شدن امکان نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
فقط منتظر ه تقی به توقی بخوره صندوق رو خالی کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۶ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
٢٠ هزار تخت خالي؟؟؟؟؟؟ چطور ٤ تا از دوستاي ما رفتن حال خراب تست مثبتم شده گفتن كه اصلا يه تخت خالي نيست بريد خونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ها؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
خب بردارن چی میشه مگه واسه اینجور موقع ها باید از صندوق توسعه پول برداشت. بگذارید یه خورده از این پولا خرج خود مردم شه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۵ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
اخه چندباربایدازصندوق پول بردارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۷ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
خوب بهونه ای پیدا کردی که صندوقارو خالی تحویل دولت بعدی بدی..یا اینکه وام بگیری وبدهکار کنی کشورو بعد کسری بودجه خودت حل بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۴ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
دقیقاً
Iran (Islamic Republic of)
فرهاد عظیم زاده
۱۳:۱۵ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
اقای رییس جمهور ایا واقعا همه ی مشکلات را ابرومند حل کرده اید پس مشکل ما کارگران ساختمانی را چرا حل نمی کنید شب راحت می خوابید که خانواده تان و نزدیکانتان مشکلی ندارند پس ما کارگران راکه دراین وضعیت داریم با قحطی دست وپنجه نرم میکنیم (بیکاری) همان مشکلی ابرومندی هستیم که هنوز نمرده ایم خواهشا یک فکری هم برای ما بکنید برای ماهم یک بودجه قرار دهید امروز رفتم سر کار همه ی راهها رابسته بودن پس از گرسنگی بمیریم
Iran (Islamic Republic of)
Reza
۱۳:۱۷ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
این دیگه چه جوردولتی هست من وامثال من چکارکنیم مثلامن بیکارمتاهل دارای فرزندمستاجرکارگرروزمزدخودم بیمه حرف ومشاغل میریزنم که نه بیمه بیکاری که میگن تعلق میگیره نه بهم بسته معیشت کرونارودادن بنظرتون چکارکنم چطورشکم بچه هام روسیرکنم کسی هم نسیه نمیده بعددولت ازصندوق ذخیره برداشت کنه ولی کمکی به مامستضعفین جایی نداریم درطرح های دولت خیلی جالبه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۱ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
ماهی چقد پول اینترنت میدی؟
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۱۵:۲۲ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
وقتی میدونستی بیکاری چرا ازدواج کردی خب؟؟؟؟؟
تو هم مثل ما باید خودکفا میمونی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
دولت توجیح
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
حرفی نیست سرباز میخوای باشه ولی باید به هر سرباز ماهی دو ملیون بدی ما هم حقوق میخوایم نه که خیلی تو رفاه زندگی میکنیم دو سالم به بطالت بگذره چیزی نیست نه!!!!؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۰ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
جوونه آدم رو میگیرید واسه خودتون بعد ولش میکنید بره اگه دو سال عمرشون رو طلف میکنید بعدشم شغله دولتی با حقوق مناسب بهشون بدید ، دستمال کاغذی نیستن که استفاده کنید کارتون تموم شد ولشون کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۲ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
آخرش رفتی سربازیا بلا
ای شیطون حالا دنبال حقوق بیشتری
منم رفتم ارشد چیزی حالیم نمیشه باید بیام پیش تو
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۱۵:۴۵ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
من خودم سربازم.نه خونه دارم نه ماشین دارم نه بابای پولدار ولی حاضرم حتی این شندرغاز حقوقی رو هم که میدن(که خرج یه بار رفت و برگشتم میشه) نگیرم و بدون هیچ چشم داشتی از کشورم دفاع کنم.
روزگار است آن که گه عزت دهد گه خوار دارد
چرخ بازیگر از این بازیچه ها بسیار دارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۶ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
مجلس ترکیه سربازیشون رو از ۱۲ ماه کرده ۶ ماه، مجلس ایران نمیخواد فکری واسه سربازا کنه؟ دو سال عمر مردم رو طلف میکنن شوخی که نیست!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
آقایون روحانی، رئیسی، مهری و لاریجانی پاسخگوی سرباز وطن باشید!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۲ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
قانون سربازی با توجه به بیکاری جوانان و تحصیل کرده ها و همچنین تحولات کشور باید اصلاح بشه، مدتش را کم کنید و حقوق سربازان را متناسب با عمری که میگذارند بدهید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۳ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
هدفه ترکیه آموزش مردم برای مواقع ضروریه ولی هدف سربازی در ایران‌استفاده از کارگر مجانیه
خیلی زشته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۴ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
واقعا یکی به دادشون برسه چقدر به سربازان ظلم میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۵ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
حالا کرونا اومد که همه جارو تعطیل کنید؟ پاسخ گوی مشکلات مردم باشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
چرا تو ایران همه به دنباله سو استفاده کردن از همن؟ از ترکیه یاد بگیرید، چرا فقط به فکر منافع خودتانید، پس مردم چی؟
دو سال سربازی که چی؟ سرباز میخواین استخدام کنید هم اشتغال زایی کردید هم به حق کسی اجهاف نکردید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۱ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
این چند هزار دلاری که از بیرون و کمک های انسان دوستانه از خارج از کشور رسیده کمه و الان میخوان صندوق توسعه ملی رو خالی کنند.
من اگه باشم از موقع برداشت پول تا مقصد پول اونو رصد میکنم تا ببینم برای کجا هزینه میشه
Iran (Islamic Republic of)
محمد نوروزی
۱۷:۳۰ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
میره برا جیب مسعولین در حسابهای شرکتهای خصوصی و رانت بازی و دنیا رو دور میزنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۳ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
سلام
وقتی درست انتخاب نکنی باید چوبش را هم بخوری ، همه آرزو دارند زود سال 1400 بشود از دست این دولت و وزرا راحت شوند انشاالله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۰ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
شما یه دولت و بگو که کارشو درست انجام داده باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
این دولتم همش میخواد این صندوق را خالی کنه
شاید میخواد....
امیدوارم که نه
Iran (Islamic Republic of)
ترانه
۱۳:۲۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
اقای روحانی به فکرمردم باشیدمردم فقط اگه اخرت قبول داریدبه فکرمردم باشیدچرادولت شماراست نمیگه به خداخسته شدیم ازاین همه دروغ مابایدحرف کی روباورکنیم مافقط به غشق سرداردل حاج قاسم سکوت کردیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
فقط بلدن از خیرین پول جمع کنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۵ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
تا اینجا که به فقیر و فقرا و کارگران ساختمانی کمکی نشده و طبق صحبتهای اقای روحانی کمکی به این قشر در اینده در دستور کار نیست انچه که اقای روحانی گفتند فقط قراره به کارخانه دارها کمک بشه جای فقیر و غنی عوض شده پناه بر خدا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
وباز هم کیسه های بزرگ به هر بهانه ای.مطمئن باشید اگه همه ی صندوق را هم خالی کنند فقط به درد خواص می خوره یا به صاحبان صنایع چون می گن سودشون کم شده و کارگر که زندگیش لنگ شده باید خوشحال باشه که اگه زنده بمونه بعد از کرونا شاید بره سر کار .میگی نه نگاه کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
چه خبر است؟! یک میلیارد دلار می گویید ها!!! شما ده میلیون دلار بردار . دوباره خواستی دوباره بردار. ده میلیون دلار 150 میلیارد تومان می شود ها. همین موارد است که باعث فساد و ریخت و پاش می شود.لطفا خود را امانت دار 80 میلیون نفر و نیز نسلهای بعدی بدانید. بهشت و جهنم دروغ نیست.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۳:۴۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
به فکر مشکلات مردم با مردم مردم مردم مردم متهمان درهرضمینه هارومجازات کنی مجازات مجازات
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۲ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
سربازی تو ترکیه ۶ ماهه تازه حقوق خوبی هم بهشون میدن چرا اینجا دو سال از عمرمان را میگیرید و حقوق مناسبی هم نمیدهید؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۸ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
لااقل حمایت کنه ازین قشر.درضمن یادبگیریم کاری که لاقل از دستمون برنمیاد برای دیگران انجام بدیم گوشه و کنایه نزنیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۳ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
بازم یه بهونه واسه خالی شدن صندوق ارزی پیدا شد،استریج جیب ها چقدر جنسشون عالی شده هر چی بریزیم توش همینجور کش میاد
Iran (Islamic Republic of)
یک کارگر
۱۴:۴۲ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
سلام چرا دولت به فکر ما کارگرها نیست ما نه بیمه ای داریم نه حقوق ثابت چطور تو خونه بشینیم و زندگی کنیم خرج زن و بچه از کجا بیاریم کارها هم کلا تعطیل شده هوا که نمیتونیم بخوریم هی میگن تو خونه بمون شما ما رو حمایت کن چشم ما بیرون نمیریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۳ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
دولت چکارت کنه کارگر جان میخوای بزارتت مدیر عامل؟ حالا کرونا اومده تا شما ماهی بگیری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۵۳ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
لازم نیست بذاره مدیرعامل لااقل حمایت کنه ازین قشر.درضمن یادبگیریم کاری که لاقل از دستمون برنمیاد برای دیگران انجام بدیم گوشه و کنایه نزنیم.
Iran (Islamic Republic of)
معلوم هست چه خبره
۱۴:۴۷ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
دم به دقیقه برا هر کاری هی درخواست از صندوق میدی!!!؟؟ ببینم مگه چیزی هم توش مونده....؟؟؟؟؟ عوض اینکه جنابعالی و دولتت یه پولی میریختی هر سال توش .راه به راه دستی میگیری از ش!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۱ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
مباداکسی اقدام به این کاربکندتمام یک‌میلیارددلارراهپولی میکنند
وچیزی دست مردم ایران رانمیگیرد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۰ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
ترس از روزی داریم که به بهانه کرونا سرمایه ها نابود شود کرونا بماند وسفر های خالی مردم
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
احمد
۱۵:۴۷ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
این همه مازاد گرانی دلار و سکه گرانی حاملهای انرژی مالیات و....... چکارشون میکنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۶ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
خلاصه ببینیم کی ته این صندوق درمی آید .....
Iran (Islamic Republic of)
عمار
۱۶:۵۴ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
علی برکت الله . یارانه های معیشتی کرونایی را چرا به نیازمندان یارانه بگیران پرداخت نمی کنید ؟!!! چرا فقط به یه تعدادی پرداخت کرده اید همه یارانه بگیران نیازمندان جامعه هستتند بی انصافهای ناعادل چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟!!! خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااحقالناس و حق الله گریبانتان را می گیرد در روز قیامت .
Canada
ناشناس
۱۶:۵۸ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
آقای روحانی، منظور از احتیاج تخت معمولی بیمارستان نیست. تخت در آی سی یو و همینطور ونتیلاتور لازم هست که دیگه مجبور نباشن بین 4 تا بیمار انتخاب کنن که به کدوم ونتیلاتور رو وصل کنن و کدوم سه نفر بمیرن.
شما که خیلی تخصص پزشکی در رابطه با کرونا دارین ولی حیف که اون پزشکان اصلا متخصص نبودن :(
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
چرا دولت درشرایط کرونایی پول فیش گاز برق تلفن اس ام اس میکند حتی میگوید خودتان قرائت کنید اس ام اس کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۴ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
دست شما درد نکنه..خدا قوت..واقعا دارین خوب مدیریت میکنین..مردم نباید قدر نشناس باشن..بهتره اوضاع بقیه کشورهارو ببینن..بعد قدردان دولت میشن
Iran (Islamic Republic of)
vahid
۱۸:۰۰ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
درآمد اين دولت چيه؟ چه كار خوبي انجام دادن تو اين ٧ سال؟؟ فقط دارن منابع و مملكتو به باد ميدن؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۳ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
این پول فک نکنم واسه کرونایی ها خرج بشه دولت این کرونا رو بهونه کرده امیدوارم رهبر این درخواست رو قبول کنه ولی پول رو بده به ارتش و سپاه برای مقابله به کرونا چون ارتش و سپاه الان واقعا دارن همه جوره واسه مملکت زحمت میکشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
مجلس ترکیه سربازی رو از ۱۲ ماه به ۶ ماه کاهش داده ، مجلس ایران برای رفاه حال سربازان نمیخواد قدمی برداره؟ دوسال خیلی زیاده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۷ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
بله 20 هزارتا داریم اما جدیدا بیماران کرونایی رو بستری نمی‌کنید میگید برید خونه کاری از دست ما بر نمیاد خونه بهتره از بیمارستانه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۷ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
سلام پیشنهاد میگردد این مبلغ با نظارت کامل سه قوه هزینه گردد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۵ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
این مبلغ را لطفا در اختیار نیروی های سپاه وارتش قراردهید اینجانب از نظر شخصی اعتمادکامل به این دولت ندارم این مبلغ کامل در این قسمت هزینه نمایند ؟
Iran (Islamic Republic of)
ایران
۲۰:۵۵ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
اقای روحانی چرابه فکرمردم نیستی توکه گفتی ازشنبه همه چیزدرست میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الان اونایی که وام دارن وبانک هی پیام میده بایدچه کارکنن ای کاش نظرات ماروبه سران انتقال می دادید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۵ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
باتوجه به حمله ملخها به مزارع پاکستان و هند و وواردات عمده برنج از این دو کشور هر چه سریعتر باید وزیر کشاورزی منصوب و با مدیریت آب کشور و کمک به کشاورزان کشت برنج را آغاز کنیم.
وقت کم است و کار زیاد
الآن گفتم پیگیر باشید yjc
علاج قبل از وقوع
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۷ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
آقای روحانی میشه صندوق توسعه ملی خالی نکنی و از بانک مرکزی یا از بانکها به صورت غیر مستقیم مسری بودجه جبران نکنی و از خرج‌های اضافی کم کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
آقا ترو خدا پمپ بنزینها رو ببندین فقط برای آمبولانسا ماشینهای اداری و انتظامی اجازه سوخت گیری بذارین تنها راه کاهش رفتو آمد همینه مگه یکماه اینکارو بکنید چی میشه یا لااقن ساعت فروش بنزینو از یه ساعاتی به بعد تعطیل کنید بخدا ماهم آدمیم باحقوق ماه ای یک میلیون تومن رو پمپ هستیم داریم خدمات رسانی میکنیم کار ماهم کمتر از اون پرستار و دکتر نیستش بخدا باهزار مدل آدم در ارتباطیم جونمونو گذاشتیم کف دستمون با اون حقوق ناچیز میاییم سرکار بخدا هیچ ارگانی نه به ما ماسک میدن نه دستکش الان یکماه بخدا به ما هیچیزی ندادن خودمونم بخاطره سلامتی خودمون هر کالای پزشکی یا داروخونه ای میریم نه دستکش هستش نه ماسک دروست حسابی بجز ماسکهای پارچه ای معمولی از شمال این پیامو میدم رشت از باشگاه خبرنگاران جوان خواش مندم این متنو من‌و انتشار بدن یک دنیا ممنونم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۹ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
چخ جالبه نظرات
همه نیت اقای روحانی را متوجه شدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۰ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
کسانیکه درابتدای ویروس کرونا درایران علارغم اعتراضات حاضرنشدند1یا2شهرراقرنطینه کنندوباعث وبانی انتشارویروس درکل کشورشدندواکنون به این نتیجه رسیده اندآنهاکه مثل چین قرنطینه کردندونتجه گرفتندمی خواهندکل کشورراقرنطینه کنندمصوب این خسارت جانی ومالی به کشورچه کسانی هستندبایدبعنوان مجرم به اشدمجازات برسند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۷ ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
تااین صندوق راخالی نکنه ول نیکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۷ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
سلام روحانی دیر شده است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۰ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
اگر دولت هزینه و مخارج مردم رو تامین نکند هرج و مرج خیلی بزرگ رخ خواهد داد و فاجعه می شه. مردم خیلی از مناطق فقیرند.
Canada
حامد
۰۱:۳۷ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
شیراز: ما همیشه در کنار هم بودیم و از سراسر دنیا میهمان داشتیم. ما مشتاق گردشگری بودیم.

Shiraz

We were always together and we had guests from all over the world. We were keen on tourism.
Canada
حامد
۰۱:۳۷ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
شیراز: ما همیشه در کنار هم بودیم و از سراسر دنیا میهمان داشتیم. ما مشتاق گردشگری بودیم.

Shiraz

We were always together and we had guests from all over the world. We were keen on tourism.
Canada
حامد
۰۱:۳۷ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
شیراز: ما همیشه در کنار هم بودیم و از سراسر دنیا میهمان داشتیم. ما مشتاق گردشگری بودیم.

Shiraz

We were always together and we had guests from all over the world. We were keen on tourism.
Canada
حامد
۰۲:۳۳ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
آیا سلامتی مردم برای شما محم است فقرنداری یارانه پرداخت نکردن این بگو من از بهمن تا امروز هیچ یارانه به من ندادی ومن رادر روزهای کرونای خشمگین کردی

هروز دارم سایت چک میکنم یارانه بست

دل تنگ سریال زیرآسمان شهرسال1380

تومیدونی من چندتا فیلم بازی کردم آخرریاست بارفسنجانی با خاتمی بااحمدی نژاد درایران دوتاریاست جمهور خوب فعالیت کرد سید علی خامنه‌ای وسید محمد خاتمی بهربهترین ریاست جمهور ایران ازراه دورباهمه شمافیلم بازی کردم
Canada
حامد
۰۲:۳۳ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
آیا سلامتی مردم برای شما محم است فقرنداری یارانه پرداخت نکردن این بگو من از بهمن تا امروز هیچ یارانه به من ندادی ومن رادر روزهای کرونای خشمگین کردی

هروز دارم سایت چک میکنم یارانه بست

دل تنگ سریال زیرآسمان شهرسال1380

تومیدونی من چندتا فیلم بازی کردم آخرریاست بارفسنجانی با خاتمی بااحمدی نژاد درایران دوتاریاست جمهور خوب فعالیت کرد سید علی خامنه‌ای وسید محمد خاتمی بهربهترین ریاست جمهور ایران ازراه دورباهمه شمافیلم بازی کردم
Ireland
علیرضا
۰۲:۵۲ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
همین پولو بديد هواپیمای ماهان شاید سیرمونی گرفت ديگه مسافرهایی کرونایی چینی را نياره ایران
Ireland
علیرضا
۰۲:۵۲ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
همین پولو بديد هواپیمای ماهان شاید سیرمونی گرفت ديگه مسافرهایی کرونایی چینی را نياره ایران
Ireland
علیرضا
۰۲:۵۲ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
همین پولو بديد هواپیمای ماهان شاید سیرمونی گرفت ديگه مسافرهایی کرونایی چینی را نياره ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۲۰ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
قربون احمدی نژاد و دسته اش...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۳۵ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
یا خدا بازهم جمعه صبح شده.خدا به خیر کنه.
Canada
حامد
۰۷:۰۲ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
رئیس ستادمقابله با کرونا سایت بازکن یارانه بگیرم مارا به فیلم ترسناک تبدیل میخوای مردم تظاهرات کنند

فیلم هابرسه مردم خوابن بیدارش نکن سایت بازکن
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۰۷:۲۰ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
ازجیب مردم خرج میکنی به صندوق توسعه ملی چکار داری
شما چیکار کردین غیر هاپولی کردن سرمایه ملت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۱ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
چرا مبلغ را به دلار نوشتید ؟ امریکا که همیشه ما را تحریم و تحقیر کرده چرا واحد پول را در مملکت جمهوری اسلامی به "دلار" می نویسید؟؟
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۱۳:۴۵ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
اینم به ریال حالا بشین صفراشو بشمار 160000000000000
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۵ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
۲ سال عمر فرزندانمان به کدام گناه باید طلف شود؟؟؟
نمیشه که ببریدشون سربازی هرچی درس خوندن یادشون بره بعد که برگشتن آزمون استخدامی بگیرید دوتا نور چشمی قبول بشن بقیه هم هیچ این انصاف است؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۰ ۰۹ فروردين ۱۳۹۹
با سلام و عرض ادب

میخواستم بگم خواهش میکنم به فکر کسانی که کارگر روز مزد هستن باشید واقعا این روزا اصلا بیرون نمی رویم ما از طرفی هم به مشکل بر خوردیم برای مواد غذایی چون درامدی نداریم و صفر شده


ممنون
آخرین اخبار