کد خبر: ۷۲۹۴۹۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
کد خبر : ۷۲۹۴۹۸۷
استاندار هرمزگان در نشست ویدئو کنفرانس با وزیر کشور :

وزیر کشور در نشست ویدئو کنفرانس با استانداران و روسای ستاد‌های استانی مدیریت بیماری کرونا، آمادگی‌های استان‌ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا را بررسی کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در نشست ویدئو کنفرانس با استانداران و روسای ستاد‌های استانی مدیریت بیماری کرونا، آمادگی‌های استان‌ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا را بررسی کرد.

وزیر کشور با قدردانی از همراهی های مردم در مسیر مدیریت بیماری کرونا و تقدیر از تلاش همه استان ها گفت: باوجود برخی نارسائی ها، برآیند اقدامات دستگاه های مختلف، تا کنون چه در عرصه درمان، چه در عرصه تأمین اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم و چه از نظر تعامل با افکار عمومی، در مجموع قابل قبول و مناسب است.

 رحمانی فضلی، با مرور روند تصویب طرح به عنوان گام جدید فعالیت ها در روند مدیریت بیماری کرونا که بر اساس پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دنبال شده است، تاکید کرد؛ طرح پس از آنکه مورد تایید نهائی ریاست جمهوری، قرار گرفت، از سوی وزارت کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

وزیر کشور با تصریح بر مشارکت همه دستگاه های عضو ستاد ملی مدیریت کرونا در اجرای طرح، مسئولیت اجرای طرح را بر عهده کمیته اجتماعی انتظامی ستاد بر شمرد و گفت: آقای ذوالفقاری به عنوان رئیس این کمیته، مسئول راهبری اجرای طرح و سخنگوی طرح در سطح ملی خواهد بود و در هر استان هم یک سخنگوی طرح تعیین خواهد شد.

رحمانی فضلی با اطمینان خاطر به مردم مبنی بر اینکه پیش از اجرای طرح اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت، بر تلاش حداکثری صدا و سیما و سایر رسانه ها برای انعکاس دقیق طرح و پیگشیری از بروز هرگونه نگرانی در مردم تأکید کرد.

او  با اشاره به اهمیت همکاری مردم در اجرای طرح گفت: مرکز ثقل و قدرت واقعی اجرای طرح مردم هستند و هر تلاشی در اجرای این طرح، صرفاً در راستای صیانت از سلامت و امنیت مردم خواهد بود.

 استاندار هرمزگان در این نشت گفت:  استان هرمزگان از اوایل اسفند با اجرای طرح کنترل و مراقبت شدید همه مبادی ورودی و خروجی استان برای پیشگیری از بیماری کرونا، تجربه خوبی در این زمینه دارد و این اقدام موجب کاهش بیش از ۹۴ درصدی مسافرت ها به استان و غربالگری افراد در مبادی ورودی این استان شده است.

 فریدون همتی افزود: استان هرمزگان آمادگی خوبی برای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و جلوگیری از سفرهای غیر ضروری را دارد و راه ها و مبادی درون استان نیز تحت کنترل و مراقبت برای جلوگیری از بیماری کرونا قرار دارند.

او گفت: برای اجرای بهتر این طرح، نیروهای بسیاری در این استان ساماندهی و تحت آموزش قرار گرفته‌اند و فرمانداران نیز کنترل همه مبادی ورودی و خروجی در همه شهرستان های استان را تحت نظارت دارند.

استاندار هرمزگان افزود: هماهنگی خوبی میان همه دستگاه های مسئول در این زمینه با مدیریت استانداری و فرمانداری ها در هرمزگان شکل گرفته و تیم‌های کنترل در همه مبادی استان مورد پشتیبانی هستند.

 فرمانداران ٤٣٠ شهرستان كشور نیز همزمان از طريق ويدئو كنفرانس اين جلسه را مشاهده و مستقيماً در جريان سیاست‌های وزارت كشور در اين زمينه قرار گرفتند.

انتهای پیام/ب

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر