کد خبر: ۷۲۹۵۲۱۵
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
کد خبر : ۷۲۹۵۲۱۵
گروه : بوشهر » بوشهر

استاندار بوشهر گفت: بر اساس طرح فاصله گذاری اجتماعی که از فردا در استان بوشهر اجرا می‌شود کنترل ورود و خروج شهر‌ها بر عهده نیروی انتظامی و بسیج خواهد بود.

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان بوشهربه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: در ارتباط با طرح فاصله گذاری اجتماعی نیرو‌های هلال احمر در ورودی شهر‌ها فقط وظیفه اجرای تب سنجی را بر عهده دارند و کنترل ورود و خروج شهر‌ها بر عهده نیروی انتظامی و بسیج خواهد بود.

او در مورد فعالیت ادارات و کارمندان تصریح کرد: بر اساس طرح جدید فاصله گذاری اجتماعی، اداراتی که در این ایام وظیفه کاری چندانی ندارند ضرورتی ندارد باز باشند مگر در موارد خاص که مدیر اداره تصمیم بگیرد، ضمن اینکه کارکنانی که خارج از مرکز استان سکونت دارند و محل کارشان مرکز استان است، لزومی به حضور در محل کار ندارند و به صورت دورکاری فعالیتشان را ادامه دهند.

استاندار بوشهر ادامه داد: ادارات مهم و زیرساختی هم با نظر مدیر نسبت به انجام وظایف به صورت شیفتی اقدام کنند.

گراوند عنوان کرد: اداره کل بازرسی استانداری، موظف است در زمینه بررسی فعالیت ادارات در ایام اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بازرسی لازم را انجام دهد.

او یادآور شد: طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۱۵ فروردین ماه خواهد بود، اما در این مدت ارزیابی لازم برای ادامه مدت زمان طرح انجام می‌شود.

استاندار بوشهر افزود: بخش اعظم موفقیت‌های استان برای مقابله با کرونا مدیون مردم فهیم و بازاریان و اصناف متدین در کنار گروه‌های جهادی و سمن‌ها و فعالان دلسوزی است که برای شکست کرونا دست به دست هم داده اند.

گراوند تاکید کرد: نسخه شفابخش مقابله با کرونا در استان، در خانه ماندن است لذا انتظار داریم مردم فهیم استان، موضوع در خانه ماندن را رعایت کنند.

او با قدردانی از جامعه پزشکی و درمانی استان بوشهر بیان کرد: از همه کسانی که در ارتباط با مبارزه علیه کرونا دغدغه مردم دارند تشکر میکنم، اما باید با کسانی که در این شرایط با استفاده از فضای مجازی، آرامش جامعه و مردم را با بیان اخبار کذب بهم می‌ریزند به صورت قاطعانه برخورد شود.

استاندار بوشهر تاکید کرد: دستگاه قضایی با کسانی که در این شرایط امنیت ملی را دچار خدشه کرده و عملکرد نظام را زیر سوال می‌برند با جدیت باید برخورد کند.

گراوند افزود: از بوشهری‌هایی که به خارج از استان رفتند تقاضا داریم به استان برگردند چرا که در طرح جدید فاصله گذاری اجتماعی، تردد‌های بین استانی نخواهیم داشت.

او بیان کرد: اگر گردش درون استانی متوقف نشود این بیماری منتقل می‌شود و مردم استان که تاکنون همکاری ویژه‌ای برای مقابله با کرونا داشتند انتظار داریم در خانه بمانند، موفقیت طرح جدید در گرو همکاری مردم است.

استاندار بوشهر بر ضدعفونی کردن شهر‌ها طبق روال گذشته تاکید کرد و افزود: برنامه نظارتی برای اجرای این موضوعات با جدیت دنبال شود.

گراوند ادامه داد: واحد‌های صنفی برای تامین نیازمندی‌های مردم هم باید پروتکل اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی را با جدیت اجرا کنند.

او با تاکید بر خرید‌های اینترنتی و تامین زیرساخت لازم برای این امر، عنوان کرد: تعزیرات و نیروی انتظامی، اگر واحد‌های صنفی پروتکل‌های مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی را رعایت نکنند،پلمب می‌کنند.

استاندار بوشهر با قدردانی از حمایت‌های امام جمعه بوشهر در اجرای تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: شهرداران و دهیاران مسئول پشتیبانی از طرح فاصله گذاری اجتماعی هستند.

گراوند تصریح کرد: از فعالیت اصحاب رسانه استان برای همکاری در زمینه مقابله با کرونا و هر کسی که برای سلامت مردم گامی بر می‌دارد تشکر کرده و دستش را می‌بوسم.

انتهای پیام/م

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر