نوروزی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان

کاهش چشمگیر تردد از مبادی ورودی و خروجی تهران

مدیرکل راهداری استان تهران گفت: میزان تردد در ورودی و خروجی تهران همزمان با ایجاد طرح جدید ستاد ملی کرونا کاهش چشمگیری یافته است.

نوروزی مدیر کل راهداری استان تهران در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه میزان تردد‌ها در جاده‌های کشور به ویژه ورودی و خروجی‌های استان تهران کاهش چشمگیری یافته است گفت: طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی مبادی ورودی و خروجی شهر‌ها به ویژه استان تهران به صورت کامل با هماهنگی پلیس راهور کنترل می‌شود.

نوروزی بیان کرد: از تمامی مردم درخواست می‌شود از انجام سفر‌های غیر ضروری خودداری کنند چراکه مقرر شده با ایجاد فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد محدودیت در تمامی بخش‌ها از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

تردد‌های تجمعی در جاده‌های کشور در فاصله زمانی ۲۵ اسفند ۹۸ تا هشتم فروردین جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد کاهش یافته است.

همچنین در این خصوص علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه‌های این سازمان با اشاره به آمار تجمعی تردد‌ها در بازه زمانی ۲۵ اسفند ۹۸ تا هشتم فروردین ماه جاری گفت: در مدت مذکور بالغ بر ۱۱ میلیون و ۸۷۱ هزار تردد بین استانی ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶۰ درصد کاهش داشته است.

آشوری در خصوص میزان تردد‌های بین شهری از ساعت صفر تا ۲۴ روز هشتم فروردین ماه اظهار داشت: میزان تردد براساس اطلاعات ثبت شده توسط سامانه‌های تردد شمار در جاده‌ها بالغ بر ۶۹۵ هزار وسیله نقلیه است که نسبت به تردد‌های روزهفتم فروردین ماه ۲۰ درصد و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۷۳ درصد کاهش داشته است.

او افزود: میزان ورود و خروج استان تهران در روز هشتم فروردین‌ماه بالغ بر ۱۵۱ هزار وسیله نقلیه است که نسبت به روز هفتم فروردین ۲۸ درصد و نسبت به روز مورد اشاره در سال گذشته ۷۷ درصد کاهش داشته است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور یادآور شد: آمار تجمعی تردد‌های استان تهران در بازه زمانی بیست و پنجم اسفند ۹۸ تا هشتم فروردین ۹۹ بالغ بر سه میلیون و ۴۰۰ هزار وسیله نقلیه است که نسبت به یک سال قبل خود بالغ بر ۵۶ درصد کاهش داشته است.

به گفته آشوری نمودار و تحلیل‌های آماری حاکی از شروع بازگشت مردم از سفر‌ها از هفتم فروردین ماه است اگرچه شتاب زیاد و تعداد قابل توجهی ندارد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به تردد عادی و روان در تمامی محور‌های شریانی و غیر شریانی کشور خاطرنشان کرد: آمار تردد‌ها حاکی از همکاری مردم و کاهش تردد‌ها است.

او بیان کرد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در محور‌های مواصلاتی کشور از قبیل تابلو‌های VMS، پیام متغیر و بیلبورده‌های موجود در سطح جاده‌ها، تبلیغات گسترده‌ای با موضوعات کاهش سفر و آموزش رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام داده است. ​

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر