کد خبر: ۷۲۹۸۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
کد خبر : ۷۲۹۸۲۴۸
کارگردان سریال «پایتخت»:

سیروس مقدم گفت: ملاحظات را رعایت می‌کنیم تا سریال به سلامت روی آنتن برود که این به معنای سانسور نیست.

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، «سیروس مقدم» کارگردان باسابقه سینما و تلویزیون که هم اینک سریال «پایتخت» ۶ به کارگردانی او از شبکه یک سیما در حال پخش است، درخصوص برخی انتقادات اخیر گفت: بهتر است اول درباره واژه طنز صحبت کنم. آنچه ما از بزرگان این عرصه یاد گرفتیم این است که طنز نشان دادن واقعیت تلخ و دردناک به زبان شیرین و گزنده، اما امیدبخش است؛ با این تعریف از طنز متوجه تفاوت طنز و هجو و هزل و... خواهیم شد. طنز، واقعیت اجتماعی است که شامل مسائل اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی و... است. در واقع طنز واقعیات دردناک و گاهی بسیار تلخ را با لحن شیرین و مفرح به مخاطب نشان می‌دهد و امیدبخش است. سریال پایتخت هم از بدو خلقت آن که به ۱۰ سال گذشته می‌رسد، شاکله اش بنیاد خانواده و حول محور این جامعه کوچک (خانواده) شکل گرفت و مسائل اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی، فرهنگی و... حول این خانواده به مسائل جامعه ارتباط دارد؛ در واقع خانواده یک نمونه کوچک کل جامعه است.


وظیفه ما نقد پرخاشگری، دروغ و بی احترامی است

وی ادامه داد: سریالی که پس از ۱۰ سال در شش فصل تولید شده و مورد توجه مخاطب و اهل فن قرار گرفته حائز اهمیت است. دیروز نظر آقای جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره سریال را خواندم؛ ایشان هم سریال را مورد توجه مخاطب دانسته اند. علت علاقه و توجه مخاطب تنها این مهم است که پایتخت آینه تمام قد جامعه است. بهتر است عزیزان به این مهم توجه کنند که «خودشکن آینه شکستن خطاست». سوال این است که پرخاشگری، دروغ و بی احترامی در جامعه امروز دیده نمی‌شود؟ عصبیت و زودرنجی وجود ندارد؟ وظیفه ما سازندگان سریال به تصویر کشیدن این حقایق و در نهایت به نقد کشیدن و تقبیح آن است.

 از شوخی‌های «پایتخت» برداشت سیاسی نکنید

کارگردان «پایتخت» درباره شوخی با سیاسیون در «پایتخت ۶» گفت: تصور این بوده و هست که آستانه تحمل و صبر در جامعه باید بالا برود. باید سعه صدر وجود داشته باشد؛ در همه اقشار جامعه از جمله سیاسیون و طیف همکاران، باید به شوخی‌ها و طنز «پایتخت» تنها از نگاه و زوایه شوخی نگاه کرد و از آن برداشت سیاسی نشود.

وی اضافه کرد: یکی از دلایل علاقمندی مخاطب به سریال، ناشی از این است که توانسته با شخصیت‌ها همذات پنداری کند. این شوخی‌ها در جامعه امروز دیده می‌شود؛ بسیار گسترده‌تر از آنچه در «پایتخت» به آن اشاره می‌شود. شاید یک صدهزارم این شوخی‌ها در پایتخت استفاده شده است. جالب است که خود سیاسیون این موضوع را کاملا درک کرده و به آن به عنوان شوخی و مزاح می‌نگرند.

 شوخی‌های «پایتخت» دیوار بتنی میان مردم و مسئولان را از بین می‌برد

وی درباره استفاده از این شوخی‌ها در سریال توضیح داد: این شوخی‌ها باعث می‌شود فضای تفاهم، علاقه و صمیمیت در میان سیاسیون بیشتر شده و مرز‌ها و دیوار‌های بتنی که بین مردم و مسئولان کشیده می‌شود را برداریم. سیاسیون خود را از مردم بدانند. به عقیده من سیاسیون خوشحال می‌شوند این دیوار‌ها برداشته شده و فضای صمیمیت بیشتری میان خود و مردم شکل گیرد.

 منتقدان سریال صبر کنند و زود قضاوت نکنند

مقدم درباره برخی انتقادات به سریال گفت: بالاخره وقتی سریال می‌سازی که در این حجم مورد توجه قرار می‌گیرد اقلیت ناچیزی که درصد کمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، سوءبرداشت دارند و سریال را برنمی تابند. آمار و ارقام نشان از اقبال بیش از ۸۰ درصد مخاطبان از مجموعه دارد. شبکه‌های خارجی و دنیا آرزو دارند که به نصف این درصد از مخاطب دست یابند. این میزان مخاطب، آمار‌ها در تلویزیون ایران و دنیا را جابجا می‌کند. باید به منتقدان یادآور شوم که صبر کنند و زود قضاوت نکنند.

 در «پایتخت ۵» هم عده‌ای زود قضاوت کردند

وی افزود: در فصل ۵ سریال تا قسمت ۱۲ ما را متهم به بسیاری از موارد از جمله تبلیغ سفر به ترکیه را می‌کردند، اما بالاخره متوجه شدند که این گونه نیست. در این فصل هم کمی حوصله کنند، باید بی ادبی را نشان دهیم تا ادب رخ بنماید.

 شخصیت‌های پایتخت در این ۱۰ سال همراه با اتفاقات جامعه دچار تحول شدند

کارگردان سریال پرمخاطب «پایتخت» ادامه داد: ۱۰ سال از عمر پایتخت سپری می‌شود. در این ۱۰ سال دچار تحول در اجتماع بودیم؛ تحولات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و... همه این احوالات بر روی انسان تاثیر می‌گذارد. ما نمی‌توانیم بگوییم انسان ۱۰سال قبل هستیم که اگر بگوییم فاقد احساس و روح هستیم. خانواده نقی معمولی هم از آدم‌های این جامعه هستند، همراه با اتفاقات جامعه دچار تغییر و تحول شدند؛ به دلیل همین تحولات و تغییر رفتار‌ها برای مردم قابل باور و دوست داشتنی هستند.

 خصوصیت پایتخت این است که از بحران‌ها عبور کند

سیروس مقدم در ادامه درباره روند سریال توضیح داد: در مجموعه پایتخت شاهد خانواده و روابط آن هستیم. در خانواده بحران، تنش و بی اخلاقی دیده می‌شود همچنین افراد ممکن است به جان هم بیفتند، اما خانواده پتانسیل حل مشکلات و فائق آمدن بر آن را دارد و خوب و خوشحال کنار هم قرار می‌گیرند. ذات «پایتخت» این گونه طراحی شده است. برای بهتاش و ارسطو چالش‌هایی را در این بخش شاهد هستیم، اما این خصوصیت پایتخت است که از بحران‌ها عبور کنند و سرفراز بیرون بیایند. بهتاش در فصل گذشته در شرایط حمله داعش سیگاری استفاده کرد، اما وقتی پای دفاع از ناموس به میان آمد اسلحه برداشت و به سمت داعش نشانه رفت، مخاطبان را به تحمل و صبر تا پایان سریال دعوت می‌کنم.

 به خوبی خطوط قرمز صدا و سیما را می‌شناسم

مقدم درباره این که گفته می‌شود سریال «پایتخت» از خطوط قرمز سازمان عبور کرده است، گفت: من از جمله افراد باسابقه و با تجربه در میان گروه سازنده پایتخت هستم که با سابقه ۴۱ سال در عرصه ساخت سریال و همکاری با سازمان صدا و سیما به خوبی به خطوط قرمز و محذورات آن اشراف دارم. اگر بازنشسته شوم سازمان می‌تواند مرا به عنوان ناظر پخش استخدام کند. تیم سازنده پایتخت از جمله بنده و خانم غفوری و دیگر دوستان، پایتخت را به مانند فرزند خود می‌دانیم و از آن مواظبت می‌کنیم تا به جا‌های بد نرود و الفاظ بد به کار نبرد.

 سانسوری در کار نیست

این کارگردان پیشکسوت تلویزیون به حذفیات مجموعه اشاره کرد و گفت: من و همکارانم از پایتخت محافظت می‌کنیم تا شسته و رفته روی آنتن برود. برخی از موارد در هنگام فیلمبرداری ضبط می‌شود که ممکن است در شرایط فعلی جامعه ایجاد حساسیت کند و آن را تعدیل می‌کنیم. این موارد عنوان سانسور به خود نمی‌گیرد. ممکن است بعضی از کلمات یا دیالوگ‌ها را برای اکثریت مخاطب مناسب نبینیم؛ بنابراین ملاحظات را رعایت می‌کنیم تا سریال به سلامت روی آنتن برود و دچار سوء برداشت و سوءتعبیر نشویم؛ این به معنی سانسور نیست. این نوع اصلاحات را که به محتوای اثر لطمه نمی‌زند سانسور نمی‌دانم.

تعامل خوبی با سازمان صدا و سیما داریم

سیروس مقدم در ادامه گفت: «پایتخت» با ملاحظات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی جامعه آماده می‌شود و مانند فرزندمان مراقبش هستیم. با سازمان تعامل خوبی داشته و داریم. تمام فیلمنامه توسط دوستان سازمان خوانده شد و آقای مهدی فرجی به عنوان مشاور و نماینده سازمان با گروه همکاری دارند و همچنان هم کنار ما هستند و با هم جلو می‌رویم. ایشان مورد قبول ما و سازمان هستند و با این روش کار را مدیریت می‌کنیم و به آنتن می‌رسانیم. من خواهشم از همه دوستان این است که به این کوتاه کردن و کم و زیاد شدن‌ها با این زاویه نگاه کنند. تنها موردی که باعث دلخوری من شد قسمت ۸ سریال بود.

می‌دانم چه فشاری بر معاونت سیما وارد می‌شود/ از حمایت شان تشکر می‌کنم

وی ادامه داد: تیم پایتخت از جمله خودم، خانم غفوری، آقایان تنابنده، مهرانفر، احمدی، افشار و... همه می‌دانیم مدیران سازمان از همه جهت تحت فشار هستند و محذوراتی دارند. می‌دانیم چه فشاری بر معاونت سیما و دیگر دوستان وارد می‌شود تا پایتخت به سلامت روانه آنتن شود برای ما قابل درک است و از حمایت شان تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
به نظرم یکی از بهترین نقش ها رو بهتاش داره. هیچوقت پنج تا انگشت مثل هم نیستن. جامعه ترکیبی از همه جور ادمه. اونی که میگه نشون دادن این شخصیت تو جامعه باعث میشه بچشون گمراه بشه پس بهتر بود هیچوقت بچه دار نمیشدن چون عزیزم شما باید بچت رو تربیت کنی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
سریال پایتخت بسیار عالی است ، و خدا قوت به اقای مقدم و تنابنده و بقیه بازیگران این سزیال ، واقعا مشکلات جامعه را خوب باز گو میکند و کسانی. که به ادب و اخلاق بهتاش و سارا و نیکا خرده می گیرند انگار تو این زمانه زندگی نمی کنند ویا در خانواده هایی زندگی میکنند که پاستوریزه و... هستند واقعا بچه ها و جوانان امروزی همین طور هستند و گوشه ایی از این مشکلات داره بیان میشه .در هرصورت بازیگران واقعا خوب بازی میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
تنهاسریالی که توانسته خیلی بامخاطب ومردم ارتباط برقرارکنه سریال پایتخت هس ازتمام آقای مقدم وتنابنده وخانم غفوری وتمام دست اندرکاران این سریال جذاب کمال تشکرراداریم وامیدوارم که پایتخت ۷هم ساخته بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
در فصل 6 خیلی بهتاش بی احترامی به دایی خود می کند واین خیلی بد است اما کلا فیلم خوبی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سریال خوبی است و جالب است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
خلاصه گفته های آقای مقدم اینه که : این مردم به خدا هم انتقاد می‌کنند و اعتراض می‌کنند شما که یه سریال تلویزیونی هستید
بنده خدمت آقای مقدم عرض میکنم که خداقوت به شما و گروهتون امیدوارم مستدام باشید و در راه درست گام بردارید

اینکه انقدر پخته و با تجربه جواب انتقاد ها رو میدهید لذت می‌برم
من خودم از افرادی بودم که پایتخت ۱ و ۲ رو در اولین پخش از تلویزیون نگاه نکردم چون اعتقادی به سرگرمی صرف ندارم ولی هرچه جلوتر رفتیم فهمیدم که واقعا پشت این سریال درس‌هایی است که جز به ضرب و زور جذابیت های نمایشی نمیشه به خورد مردم داد
به نظرم برای مردم عید بدون پایتخت دیگه عید نیست
از هنرمندان این سریال هم تقاضا دارم که همکاری خودشون رو با صدا و سیما ادامه بدهند که خیر در همین راه است.
قهر کردن با این رسانه عظیم به معنای در آغوش مردم بودن نیست
کمی صبر کنید این مطلب روشنتر خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
فقط بهروز خوبه خیلی باحاله.ولی سارا و نیکا خیلی بی مزه و مصنوعی فیلم بازی میکنن خیلی هم بی ادبن جواب همه رو با بدی میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سریال قشنگیه فقط سارا و نیکا خیلی بی ادبن جواب همه رو با بداخلاقی و حرفای بد میدن.حتی با پدرمادرشونم خیلی بد حرف میزنن انگار طلبکارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سریال خوبیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
خیلی سریال عالی هست دست سازنده اش درد نکنه، خیلی پای این سریال ما میخندیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اقای مقدم باید همیشه یادتون باشه توی صدا و سیما نمیشه هر چیزی رو گفت و حتی کسی رو نشونه گرفت چون خیلی ها ناراحت میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
چرا بعضی ها فقط دنبال ایراد گرفتن هستن حتی میخوان به ترک دیوار هم ایراد بگیرن درسته کمتر فیلم و سریالی کاملا بی عیب و نقص هست اما یکم انصاف داشته باشید تو این شرایط بیماری برای ما برنامه ای ساختن که مردم تو وضعیت خانه نشینی، بیماری،کمبودهای اقتصادی و.... حداقل برای یک ساعت دردهاشونو فراموش کنن و از خانه بیرون نرن . کاش در کنار ایراد و نق زدن زبان تشکر هم داشته باشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
نقی اگه از دختر اش کسی خواستگاری کنه عصبانی و غیرتی میشه ولی پسر خاله نامحرم تو خونش هست و اینقدر با اهل خونه راحته غیرتی نمیش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سلام فیلم قشنگی هستش ولی چیزهایی که آدم از حرف های بعضی بازیگران فیلم در فضای مجازی می شنود آدم رو آزار می ده از سانسور و غیره حرف می زنند ولی خوب صدا و سیما هم یک سری خط قرمز داره که من می پسندم و بهتر که من نوعی که نمک صدا و سیما رو خوردم و همه شهرتم از این نهاد است نمک نشناس نباشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
البته آب زیاد بستن به سریال زیاد یک موضوع رو کش میدهند
ترگل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سریال خوبی ولی خدایی این سارا و نیکا خیلی لوس و حاضر جواب هستن حتی حرف زدن و دیالوگ عادی شون با پدر و مادرشونم همراه با غرور و حاضر جوابی انگار طلبکارن ما یبار ندیدم در جواب مادر پدرشون حداقل یه چشم بگن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
واقعیته دیگه
یه نگاه به دورو برت بنداز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
پایتخت عالی است
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
دم خروس رو باور کنیم یا قسم حصرت عباس..یارو دیالوگ ها رو هم چاپ کرده...کاش صداقت پیشه میکردیم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
خییییییلی فیلم قشنگی هست خسته نباشید
هرکی هم دوست نداره نگاه نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
گلم فهمیه گناهی نداشته فکر میکرده شوهرش مرده خب؟ پس داشته بخاطر اینکه شوهر نداشته ازدواج میکرده ولی اگه بهبود ازدواج کرده باشه اره ته نامردیه و بی وفایی چون اینور خونوادش زنش، پسراش پرپر شدن تا یه ثانیه ببیننش و اون درصورتیکه اینارو داشته اگه ازدواج کرده باشه فرقی با خیانت نداره، ولی فهمیه چون این همه سال فکر میکرده شوهرش مرده داشته ازدواج میکرده پس حق داره از مردی که اینهمه سختی به خونوادش داده و نبوده و این همه سال بی خبر بودن ازش بخاطر اینکه شاید ازدواج کرده باشه شاکی باشه ، تحلیلا چیه بعضیاتون؟ باشه شما مردا خوب،
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
ولی خداییش چقدراون لحظه آخر نشون دادن بهتاش بین صف بازیکنا چقدرغیرحرفه ای وتابلو بودمیکس وکامپیوتری بودنش.بچه پنج ساله فهمیدخالیبندیه ومیوس هستش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
از این پس بجای سانسور بگویید تعدیل!.... خخ
ناشناس
|
Denmark
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
دیشب که کل دیالوگ سانسور بود چون مشخص بود با لب خوانی که واژه ها همخوانی ندارند این نمونه کوچکی است که حتی خود بازیگران هم صدایشان درامد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
نقش بهتاش تو از بین بردن فرهنگ ایرانی اسلامی مردم فکر کنم بیشتره،با اون اخلاق و طرز حرف زدن و رفتارش،به همه فحش میده،احترام بزرگتر و کوچیکتر سرش نمیشه،به مامانش میگه فهیم،به داییش میگه نقی،تو کدوم شهر از کشور ما اینطوری بچه تربیت میکنن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
شخصیت بهتاش یک الگوی صد در صد منفی برای جوانان ونوجوانان ایرانی هست که متاسفانه یک جوان موفق و رو به پیشرفت هم معرفی شده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اینم یه گوشه‌ای از جامعه‌اس پس حرفت بی منطق بود و رد میشه(:
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
یادمون نبود 5 تا انگشت مثل هم هستن شما ببخشید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
تو جامعه پر از افراد مثل بهتاش هست شما اگه خبر نداری اظهار نظر نکن.مثلا سیستان و شهرستانهایی در استان فارس جاهای دیگه که اسم نمیارم.برخلاف فکر شما سریال پایتخت دقیقا جامعه ایران با کوچکترین مقیاس ممکن نمایش میده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
زنده باشید آقای مقدم با اینکه اهل شمال هستیم و بعضی حرکات درس یال مثل اینکه مثلا بهتاش وبرادرش نسبت به بزرگتر ها احترام حفظ نکرده یا خیلی رفتارها دیگه شاید کمی ناراحت کننده که از دید بچه های شمالی نشون داده شده ولی واقعا مردم شمال مهربان وساده دل هستند ودرمقابل خنده وشادی که این سریال روی لب من وخیلی از مردم ما نشونده جای تشکر داره
اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
افرین به شما وخداقوت بابت زحماتتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سریال عالی از دل جامعه هستش
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
پایتخت حقیقت جامعه را نشان میدهد - انچه در عمل کف خیابان میبنیم نه حرفهای قشنگ که فقط میشنویم
نجیبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سریال خیلی خوبی هستش.موفق باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
ممنون نظر لطف شما است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اسم "فاطمه" رو به "عاطفه" تغییر داده بودن تو کل دیالوگ های قسمت 9!!!
اپیزود قشنگی بود نسبت به هشتای قبلی، ولی اینقدر سانسورو دوبله شده بود گند زده شد بهش.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
معلوم نیست ته سریال چی از آب در بیاد اما نظر من اینه که فهیمه وقتی دو سال با رحمت بوده باید ازدواج میکردند الان با بهبود زندگی کنه بازم فکرش پیش رحمت هستش.
چون الان نشون میدید که فهیمه زود رفت سمت بهبود کاملا دروغه.از مسایل شرعیش که هیچی نمی‌دونم نظر بدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اگر حتی بهبود ازدواج هم کرده باشه خلاف شرع و اخلاق نبوده اما وقتی فهیمه دو سال با رحمت بوده. و اینقدر عصبانی میشه با دیدن فیلم بهبود این حتما فرهنگ اسلامی آقای مقدم و نویسندگان فیلمنامه هستش که دارن آموزش میدن به کجا چنین شتابان وای به روزیکه زنان غیرتمند بشوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
با فرض صحیح بودن اتفاقات در ادامه سریال. ولی فهیمه با علم به مردن بهبود قصد ازواج با رحمت رو داشت .ولی بهبود که میدونست زن و بچه هاش زنده ان!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
چرا یک زن باید 5 سال منتظر یه مرد بمونه این که فیلم ولی کار درستی بود حیف که بهبود اومد خخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
بهتاش تو کابوس نقی هم حق زدن پدرش رو نداشت اگه حتی پدرش ازدواج هم کرده باشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
تو این سریال برای کار حلال خواستگاری نقی غیرتی و عصبانی میشه ولی پسر خاله نا محرم مد تها تو خونه بمونه نمیشه پسر خاله تو مادر نداری خونه نداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
آقای مقدم شما انسان باکمالات و فهیمی هستید ، تشکر میکنم از زحماتتون تو این چند سال اما ب عنوان یکی از هوادارای کاراتون و مخاطب بدون تعارف میگم آقای تنابنده تفکرات سیاسی و بعضا بغض و کینشو داره دخالت میده تو روند سریال ، این سریال مردمیه انتقادهم پذیرفتنیه و بعضی از دیالوگ ها دقیقا حرف ما مردمه،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سریال بسیار خوبی میباشد مخصوصا توحال وهوای افتضاحی که داریم یک ساعت هم غنیمت است که بیخیال همه چی بشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
بارک ا... به فهیمه که دو سال با رحمت بودو از دیدن فیلم ازدواج شوهرش که حالا معلوم نیست باشه خشمگین میشه آفرین به این فرهنگ سازی
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
نقش نقی و خانومش در سریال فقط اینه کارهاشون رو رو سر مردم بندازن،هما نقش عقل کله و زود لباس بپوشه از خونه بره بیرون تو خونه هم فهیمه ضبط و ربطش کنه.
نقی هم از جیب مجردها زندگی کنه،خرج کنه
نقش ارسطو رو تو این سریال خیلی له کردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
نقش تقی و خانمش اینه که کتک زدن مرد توسط زن رو رواج بده ظاهرا
ب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
با سلام ضمن تشکر از پایتخت 6
ولی چند نکته :
اول اینکه کاش سرری های بعدی هم تولید بشه و متوقف نشه .
ثانیا کم کم مواظب باشید که به انتذال نیانجامه و مثل برخی فیلم های به استطلاح کمدی که فقط ابتذال هستند سریال خراب نشه ..
کمی لحظات طنزش کم شده !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
موافقم. خدا نکنه در آینده به این فیلم های غیر اخلاقی طنز این روزهای سینما تبدیل بشه......
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
یه سوال :
نقش بهتاش در این فیلم چیه؟ فقط مسخره کردن و بی ادبی و لودگی و حرافی و .... ؟
آیا اینطوری دارید الگوی یه جوان موفق رو به جامعه معرفی میکنید؟!!!
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر