کد خبر: ۷۲۹۹۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
کد خبر : ۷۲۹۹۸۲۶

"عبدالملک الحوثی" رهبر انصارالله یمن، در روز ملی پایداری تاکید کرد: مردان در آستانه ورود به ششمین سال آغاز حمله به یمن، با توکل بر خداوند، ائتلاف ضد یمن را غافلگیر خواهند کرد و با قدرت نظامی پیشرفته و پیروزی‌های بزرگ دست به اقداماتی خواهند زد که دشمن حتی فکرش را هم نمی‌کند. "

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ملت یمن ۵ سال در مقابل شدیدترین و ظالمانه‌ترین جنگ بر چهره تاریخ، مقاومت کردند و به جای اینکه ائتلاف عربستان در کشاندن یمن به سقوط کامل موفق شود، این مردم یمن بودند پایداری خود را در تاریخ ثبت کردند و با عملیات‌های نظامی مثال زدنی و پر قدرت خود شگفتی آفریدند که حمله به مواضع حساس در ریاض، جیزان و نجران در عربستان، تازه‌ترین شگفتی است که یمنی‌ها برجا گذاشتند.

"عبدالملک الحوثی" رهبر انصارالله یمن، در روز ملی پایداری تاکید کرد: مردان در آستانه ورود به ششمین سال آغاز حمله به یمن، با توکل بر خداوند، ائتلاف ضد یمن را غافلگیر خواهند کرد و با قدرت نظامی پیشرفته و پیروزی‌های بزرگ دست به اقداماتی خواهند زد که دشمن حتی فکرش را هم نمی‌کند. "، یک روز پس از اظهارات فوق، ارتش و نیرو‌های مردمی یمن به وعده خود عمل کردند و حملات شدید و بی مثالی را علیه مواضع حساسی در عربستان انجام دادند چنانکه به محض انجام این عملیات عربستان نیز به آن معترف شد که همین مساله بسیار نادر است.

دیروز، "یحیی سریع" سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن نیز به شرح عملیات‌های اخیر پرداخته و تاکید داشت که در یکی از این عملیات‌ها مناطق حساسی در ریاض، پایتخت عربستان توسط موشک‌ها ذولفقار و پهپاد‌های صماد-۳ مورد هدف قرار گرفتند.

وی همچنین تاکید کرد که چند منطقه اقتصادی و نظامی در جیزان، نجران و عصیر با شمار زیادی از موشک‌های بدر و پهپاد‌های قاصف ۲-کا مورد هدف قرار گرفت.

در همین حال، عربستان ادعا می‌کند که حمله موشکی به ریاض خنثی شده است، اما باید تاکید داشت که این حملات، شروع غافلگیری‌های یمن برای عربستان است.

جهل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی همان چیزی است که او را به قتل می‌رساند، زیرا او نسبت به آنچه که همه دنیا درباره یمنی‌ها می‌دانند، نادان است، این بدان معناست که آن‌ها بی عدالتی را نمی‌پذیرند و مطیع کسی نیستند جز خدا و تشدید حملات به یمن تنها مقاومت و ایستادگی آن‌ها را افزون می‌کند.

هرچقدر که ولیعهد سعودی در ادامه جنگ و محاصره یمن سماجت به خرج دهد و این جنگ ادامه پیدا کند، میزان خسارت‌های عربستان بیشتر و گزاف خواهد بود امروز، صنعا، ریاض را در یک موقعیت چالش برانگیز و بغرنج قرار داده است، اگر در گذشته خروج از بن بست یمن برای محمد بن سلمان آسان بود، امروز نیست. امروز یمنی‌ها تاسیسات نفتی سعودی‌ها در عمق عربستان را مورد هدف قرار می‌دهند و دستاورد‌های نظامی زیادی را به دست آورده اند از جمله آزادسازی استان مرزی الجوف که در جریان آن شمار قابل توجهی تجهیزات نظامی به غنیمت گرفته شد و علاوه بر آن پیشرفت‌های یمن در صنعت دفاع موشکی، بسیاری از معادلات بازدارنده و قدرت را در هم شکسته است.

منبع: العالم

انتهای پیام/

 

بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر