مدیر فرآورده‌های غذایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ایران در زدن برچسب تراریخته روی محصولات تابع قوانین اروپاست

عزیزی گفت: کشور ما تابع قوانین اروپاست و اگر محصولی از ماده اولیه تراریخته تهیه شده باشد باید برچسب تراریخته روی آن زده شود.

محمدحسین عزیزی مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذاودارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تولید و کشت محصولات تراریخته در دنیا اظهار کرد: تولید و کشت محصولات تراریخته در برخی از کشورهای دنیا  مثل آمریکا آزاد است اما در این میان برخی از کشورها محدودیت‌های خاص خود را دارند.

او ادامه داد: در کشورهای آمریکای شمالی و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی زدن برچسب عنوان تراریخته روی محصولات تراریخته  اختیاری است و از این نظر ایرادی ندارد.

مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذاودارو تاکید کرد: در بعضی از کشورها برچسب تراریخته بستگی به محصول نهایی دارد و آنها کاری به ماده اولیه محصول تولیدی ندارند و اگر بعد از انجام آزمایش‌های مربوطه، محصول نهایی از نوع تراریخته نباشد، عدم استفاده از برچسب تراریخته منع قانونی ندارد.

عزیزی تاکید کرد: قوانین اتحادیه اروپا در خصوص زدن برچسب تراریخته از تمام کشورهای دیگر سختگیرانه‌تر است، به طوری که اگر محصولی ماده اولیه‌اش تراریخته باشد بر اساس قوانین کشورهای اروپایی برچسب تراریخته روی آن کالای تولیدشده زده می‌شود.

مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذاودارو گفت: در حال حاضر کشور ما تابع قوانین اروپاست و اگر محصولی از ماده اولیه  تراریخته تهیه شده باشد کارخانه سازنده ملزم به زدن برچسب عنوان تراریخته روی محصولات تولیدی است.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۰ ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
هرجا به نفعه از هر قانونی که میخواید تبعیت میکنید!!!!
آیا اروپا غرب نیست؟؟؟ ما چه مون به اونا
آخرین اخبار